Дата народження
28.01.1961
Працює з

травня 2013 року
Каденція до

травня 2022 року
Призначений

президентом-втікачем Віктором Януковичем
Олександр Тупицький - голова КСУ. Розквіт його кар'єри припав на прихід до влади Януковича. Перед призначенням в КСУ у 2010-2013 роках Тупицький працював суддею в Донецькому та очолював Львівський і Дніпропетровський апеляційні господарські суди.

Відповідно до аудіозаписів правоохоронців, оприлюднених "Схемами", на посаду судді КСУ Тупицького просував Вячеслав Овчаренко, який 2013 року очолив КСУ, а в лютому 2014 року був звільнений з посади за порушення присяги.
Статки
Маєток в окупованому Криму, незадекларована земля
У 2012 році Тупицький побудував будинок в 221,5 кв. м на околиці Ялти в Кореїзі на ділянці, що належала йому з 2005 року. У 2018 році він розширив володіння, оформивши ще одну ділянку біля будинку у свою власність, про що свідчить офіційний документ, отриманий "Схемами" з Єдиного держреєстру нерухомості РФ. Тупицький оформив договір купівлі землі площею 126 кв. м у громадянина Росії Володимира Рисятова. У деклараціях Тупицького ані за 2018 рік, ані за 2019 рік немає згадки про те, що він став власником ще одного об'єкту нерухомості. Тупицький виправдовувався, що не знав, як правильно таке майно декларувати.
Нерухомість в Києві та під Києвом, оформлена на 80-річну тещу та матір
У Києві, згідно з декларацією, Тупицький орендує дачний будинок площею 60 квадратів в Будинку відпочинку "Конча-Заспа" ДУС та користується 4-кімнатною квартирою в 216 кв. м в ЖК "Новопечерські Липки", яка зареєстрована на Тупицьку Галину Василівну, 80-річну матір, яка й досі проживає в селі на Черкащині, де й народився Тупицький. Матері також належать і два паркомісця в цьому ЖК. Ринкова вартість подібних квартир перевищує мільйон доларів, а паркомісця - по 30-37 тис.дол.

Також у "користуванні" голови КСУ зазначено будинок у 485 кв.м у м.Києві. Під столицею (м.Васильків) Тупицький оформив у серпні 2019 року на себе ділянку площею 750 кв. м. Поряд з васильківською ділянкою Тупицького також знаходяться чотири земельні ділянки й будинок на 211 кв.м "донецької" тещі Тупицького, які вона придбала у серпні 2018 року. Разом вони утворюють масив у 0,3 га. Раніше теща голови КСУ працювала звичайним фармацевтом в одній з аптек Донецька.

Журналісти також повідомляли, що Тупицький в якості адреси реєстрації в своїй електронній декларації вказав будинок в котеджному містечку «Коник» (Жуків острів, поруч з Конча-Заспою), який належить члену "команди Олександра Дубінського" Сергію Левченку.
Фірма дружини в США
Дружина була помічницею нардепа 7-го скликання від ПР Бобкова, який наразі тісно співпрацює з російськими окупантами.
67% капіталу
компанії Vega Financial в США належать дружині.
Сумнівні рішення
Найдавніший гучний епізод суддівства Тупицького сягає часів президентства Леоніда Кучми. У 1999 році затримали адвоката Салова за нібито перешкоджання виборам і поширення листівок "про смерть Кучми від алкогольної інтоксикації". Сам адвокат усе заперечував.

Спершу відмовився приймати цю справу і відправив її на дорозслідування, а потім передумав. Коли були опубліковані "плівки Мельниченка", стало відомо, що справою переймались у Києві і зміни в настрої Тупицького навряд були випадковими.

За інформацією "Схем", у період 2006–2010 років Тупицький як районний суддя Донецька за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

На посаді судді Конституційного Суду Тупицький також відзначився неоднозначними рішеннями, наприклад:

  • був доповідачем у справі за поданням "Запорізького заводу феросплавів", коли НАБУ скасували право ініціювати у судах скасування корупційних угод підприємств, тоді як підстави для такого рішення були сумнівними;

  • голосував за рішення КСУ від 26.02.2019, яким було визнано неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу України, що передбачала кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, тоді як підстави для такого рішення були вкрай сумнівними;

  • був доповідачем у справі щодо визнання незаконним указу президента про призначення Артема Ситника директором НАБУ, при розгляді цього подання КСУ відійшов від своєї попередньої практики, за якою такі індивідуальні акти не розглядались;

  • серед примітних окремих думок Тупицького – у справі щодо так званого мовного "закону Ківалова-Колесніченка". Суддя стверджував, що однозначних доказів "кнопкодавства", яке стало підставою для скасування закону, немає. Таку думку тоді заявили лише Тупицький і Шаптала;

  • ще було кілька окремих думок Тупицького, які стосувалися окупації Росією Криму. В одній з них Тупицький вважав за необхідне запрошувати представників ВР АРК до розгляду питання конституційності "референдуму" у Криму у березні 2014 року.
Дата народження
22.02.1968
Працює з

листопада 2017 року
Каденція до

листопада 2026 року
Призначений

З'їздом суддів
Як зазначають профільні експерти, Віктор Городовенко був обраний без конкурсу та реальної конкуренції, його виступ на з'їзді суддів мав формальний характер. За твердженням ЗМІ, судді допомагав обратись заступник голови Адміністрації Порошенка Олексій Філатов.
Статки
В деклараціях за 2013, 2014 роки не вказав право користування автомобілем PAJERO WAGON (право набуте в 2010 році).

Городовенко декларує квартиру в Запоріжжі площею 92 кв. м, квартиру у Києві площею 81 кв.м, яку від з 2018 орендує у ТОВ "АтлантікСофістікейшн Юкрейн 3" та квартиру у м. Канів, яка належить його співмешканці. Крім автівки PAJERO WAGON суддя також декларує Toyota Camry 2012 року випуску. Також у декларації судді 780 тисяч гривень і по 40 тисяч доларів та євро готівкою.
Сумнівні рішення
Тривалий час Городовенко працював головою Апеляційного суду Запорізької області. Незважаючи на обмеження, встановлені в 2010 та в 2016 році (голова суду обирається на 2 роки і не може бути на посаді більше двох строків підряд), від 2005 до 2017 роки був незмінним головою суду.

26 вересня 2013 року на робочій нараді керівників Вищих спецссудів та апеляційних судів України Городовенко виступав "за новинки нового КПК" від імені всіх суддів. Окрім судді, на зустрічі виступили радник Януковича Андрій Портнов, голова ВССУ Андрій Солодков, його заступник у кримінальних справах Станіслав Міщенко.

Восени 2019 року ВО "Автомайдан" подав до ДБР заяву про вчинення Городовенком корупційних злочинів (в період, коли він працював суддею в Запоріжжі). 20.09.2019 Шевченківський районний зобов'язав ДБР розпочати кримінальне провадження.

На посаді судді Конституційного відзначився голосуваннями:

  • голосував за рішення КСУ від 26.02.2019, яким було визнано неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу України, що передбачала кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, тоді як підстави для такого рішення були вкрай сумнівними;

  • за рішення у справі за поданням "Запорізького заводу феросплавів", коли НАБУ скасували право ініціювати у судах скасування корупційних угод підприємств, тоді як підстави для такого рішення були сумнівними.
Дата народження
31.10.1964
Працює з

вересня 2018 року
Каденція до

вересня 2027 року
Призначений

Верховною Радою
Ірина Завгородня працювала суддею в місцевих судах, а у 2011 році, в часи Януковича отримала переведення одразу до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

За інформацією Фундації DEJURE, конкурсна процедура, за якою було обрано суддю Ірину Завгородню в КСУ, була проведена з порушенням Конституції України та Закону України "Про Конституційний Суд України". Комітет ВРУ з питань правової політики та правосуддя не допустив до участі в конкурсі тих суддів, які подалися на нього самостійно, без підтримки політичних фракцій.

За даними ЗМІ, Завгородня прийшла в КС як креатура тодішньої партії влади – "Блоку Петра Порошенка" і наразі вона також є однією з наближених до Тупицького.
Статки
У декларації Ірини Завгородньої за 2018 рік НАЗК виявило недостовірних відомостей на 615 тис. грн, у декларації за 2019 рік — 754 тис. грн. Мова про недекларування авто та недостатність коштів для купівлі нерухомості чоловіком.
Чоловік має громадянство РФ
У липні 2020 року він купив 3-кімнатну квартиру в престижному комплексі "Новопечерські липки" у 124 кв.м. На спеціалізованих сайтах, орієнтовна вартість такого помешкання без ремонту – майже 13 мільйонів гривень, вартість квартири схожої площі з ремонтом починається приблизно з 14 мільйонів гривень.

У 2018-му Завгородній вже купував квартиру в "Новопечерських липках" в сусідньому будинку комплексу. Тоді 54 квадратних метри нібито обійшлися йому у 1,3 мільйони гривень, а НАЗК встановило, що у нього не було необхідних для цього відповідно задекларованих коштів.

Дохід Сергія Завгороднього, внесений у декларацію дружини за 2019 рік, складається з пенсії (75 тисяч гривень) від Пенсійного фонду Російської Федерації, 1,8 мільйонів гривень від продажу меншої квартири на вул. Драгомирова в Києві і 700 тисяч гривень – від продажу авто. Автомобіль Завгородній оновив, придбавши наприкінці 2019-го новий BMW X4 за 1.6 мільйона гривень.

Ще майже три мільйони гривень Завгородній нібито подарувала її 81-річна матір Марія Романчак. У декларації за 2017-й рік суддя зазначала, що матір-пенсіонерка у 2007 році стала власницею квартири у Києві площею 87 кв.м, у 2008 земельної ділянки під Києвом (0,25 га).
Сумнівні рішення
Завгородня голосувала за рішення КСУ від 26.02.2019, яким було визнано неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу України, що передбачала кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, тоді як підстави для такого рішення були вкрай сумнівними.
Дата народження
10.01.1966
Працює з

вересня 2013 року
Каденція до

вересня 2022 року
Призначений

експрезидентом Віктором Януковичем
Олександр Касмінін свою кар'єру з початку 90-х будував на Полтавщині, просуваючись від помічника прокурора до голови апеляційного суду. 2013 року Янукович відправив його в головний суд країни. Касмінін – останній суддя нинішнього складу, призначений в епоху Януковича.
Непотизм
2019 року донька судді влаштувалась помічницею судді КСУ. Її чоловік у 2018 одразу після випуску з університету влаштувався в столичне теруправління ДБР.
Статки
За матеріалами журналістського розслідування суддя приватизував службову квартиру площею 150 кв. м у Києві.

Дружина судді має у власності багато земельних ділянок великої площі. У 2010 році вона безкоштовно отримала у власність земельну ділянку в елітному районі міста Полтава. У 2017 році дружина судді отримала в подарунок земельну ділянку в м. Полтава вартістю 272 690 грн.

У 2019 році в один день дружина судді придбала у власність 11 ділянок сукупною площею 220 000 кв. м у Полтавській області за очевидно заниженою ціною (близько 1 тис. доларів за ділянку).
Сумнівні рішення
Касмінін голосував за рішення КСУ від 26.02.2019, яким було визнано неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу України, що передбачала кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, тоді як підстави для такого рішення були вкрай сумнівними.

Касмінін вважав, що в Конституцію не можна записати курс на НАТО і ЄС без референдуму. А тому заявив, що коли Рада зробила це, порушила Основний закон.

Він також виступав проти звільнення суддів за результатами кваліфікаційного оцінювання.

Скасована в КС судова реформа Зеленського передбачала, зокрема, Комісію з питань доброчесності та етики. Потенційну участь в цій комісії міжнародних експертів Касмінін назвав незаконною, описавши як "делегування влади, яка належить виключно Українському народу, міжнародним та іноземним організаціям".
Дата народження
06.08.1955
Працює з

січня 2016 року
Каденція до

січня 2025 року
Призначений

З'їздом суддів
З 1996 року і до самого призначення в КС Віктор Кривенко працював у Верховному суді, зокрема, був там заступником голови. 9 років також очолював Раду суддів - від 1996 до 2005.

Кривенко згадується на так званих плівках Вовка - аудіозаписах з кабінету голови ОАСК, оприлюднених НАБУ. Відповідних до цих записів, Кривенко нібито голосував за скасування незаконного збагачення за вказівками голови ОАСК Павла Вовка.

Тодішня цитата Павла Вовка чимало говорить про його вплив на КСУ: "Два суда принадлежат нам – это Конституционный Суд и Окружной административный".

Журналісти також помічали Кривенка на святкуванні дня народження Євгенія Аблова, заступника голови ОАСК.
Статки
Хоча Кривенко все життя працював суддею, він має у власності багато елітної нерухомості у Києві та Карпатах. Суддя з дружиною мають дві квартири у Києві, 44 земельні ділянки площею понад 200 тисяч квадратних метрів на Київщині, Закарпатті та в Івано-Франківській області, котедж для сімейного відпочинку площею 256 кв.м в Буковелі, міні-готель на гірськолижному курорті Драгобрат площею 1714 кв.м.
Сумнівні рішення
За даними "Української правди" суддя Кривенко у жовтні 2017 року вніс подання про нагородження відзнакою КСУ колишніх суддів Конституційного Суду Бауліна Юрія та Вдовиченка Сергія, які голосували за рішення, яке допомагало Януковичу узурпувати владу. За фактом ухвалення цього рішення у 2015 році щодо суддів було розпочато кримінальне провадження.

Голосував за рішення КСУ від 26.02.2019, яким було визнано неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу України, що передбачала кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, тоді як підстави для такого рішення були вкрай сумнівними.
Дата народження
02.04.1965
Працює з

травня 2013 року
Каденція до

травня 2022 року
Призначений

З'їздом суддів
Трудову діяльність виходець із Донецька Олександр Литвинов почав слюсарем. У 1988 році закінчив Далекосхідне вище загальновійськове командне училище імені маршала К.К. Рокосовського в Росії і за кілька років почав працювати вже юристом.

Згодом вчився на економіко-правовому факультеті Донецького державного університету і пішов у судді: 2001-2006 — суддя Апеляційного суду Донецької області; 2006-2010 — суддя Апеляційного суду Львівської області; 2010-2013 — суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Литвинова називають "правою рукою" голови КСУ Олександра Тупицького. Вони разом працювали в судах в Донецьку, та обидвоє були призначені до КСУ після приходу до влади Віктора Януковича.
Непотизм
Щонайменше з 2016 року невістка судді Литвинова Христина Юріївна працює в Секретаріаті КСУ.
Статки
Хоча Литвинов від 2010 року працює в Києві, до 2014 він не декларував жодного житла у столиці. У 2014 році він продав садовий будинок площею 25 кв. м і авто Suzuki Grand Vitara 2007 року випуску за символічні 149 900 грн (порогова сума для готівкових розрахунків), аби уникнути фінансового моніторингу.

Від 2014 року оселився на державній дачі в Кончі-Заспі.

У 2017 році Литвинов приватизував квартиру в Києві площею 91 кв. м. Аби отримати житло більшої площі, він вказав, що проживає з сином, хоча жодного разу не згадував його у своїх деклараціях. В цьому ж році дружина судді придбала квартиру за 2 000 000 грн. У 2019 році вони продали державну квартиру за 690 000 грн.
Сумнівні рішення
Голосував за рішення КСУ від 26.02.2019, яким було визнано неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу України, що передбачала кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, тоді як підстави для такого рішення були вкрай сумнівними.

Литвинов також не погодився з рішенням більшості суддів КСУ про конституційність Закону про декомунізацію нібито через порушення процедури його прийняття.
Дата народження
18.08.1957
Працює з

січня 2016 року
Каденція до

січня 2025 року
Призначений

експрезидентом Петром Порошенком
Володимир Мойсик від 1995 до 2002 був суддею у Верховному суді. Згодом обрався народним депутатом (2002-2012). Мойсик входив до фракції "Наша Україна".

Лише в липні 2006 року був звільнений з посади судді Верховного Суду України. Тим самим порушив вимоги ст. 78 та 127 Конституції України щодо несумісності депутатського мандата та посади судді з іншими видами діяльності.

За президентства Віктора Ющенка був його радником поза штатом. Ющенко і порекомендував Мойсика в Конституційний Суд.

У часи депутатства Мойсик очолював ТСК з розслідування вбивства Георгія Гонгадзе. Після Майдану він також працював у комісії з перевірки суддів.
Статки
Володимир Мойсик декларує 9 земельних ділянок на 47 400 квадратних метрів, з них 26 000 в оренді. Також Мойсик вказує незавершене будівництво площею 600 кв. м у с. Іванковичі поблизу Києва. У власності судді також автівка LEXUS LX510 2010 року випуску.

За інформацією НАЗК, Володимир Мойсик не міг брати участі в розгляді подання про неконституційність положень закону "Про запобігання корупції" через конфлікт інтересів. Так, щодо нього НАЗК склало протокол про порушення вимог щодо декларування суттєвих змін у майновому стані, а 30 жовтня 2020 року питання про притягнення судді до адміністративної відповідальності мало розглядатись в суді.
Сумнівні рішення
Голосував за рішення КСУ від 26.02.2019, яким було визнано неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу України, що передбачала кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, тоді як підстави для такого рішення були вкрай сумнівними.
Дата народження
07.08.1957
Працює з

березня 2014 року
Каденція до

березня 2023 року
Призначений

Верховною Радою
Сергій Сас - уродженець Росії. Був різноробочим, потім відівчився у зооветеринарному інституті і працював за спеціальністю, а згодом став керівником господарських підприємств.

Майже в 40 років закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого, при цьому вже будучи народним депутатом.

Сас працював у парламенті 6 каденцій – з 1994 по 2014 роки, з них 4 скликання – від "Батьківщини". Саме з цією партією і пов'язують суддю. З 2007 по 2012 р був членом групи з міжпарламентських зв'язків з Російською Федерацією.
Статки
За час перебування на посаді народного депутата Сас з дружиною набули у власність велику кількість землі в Кіровоградській області. Так, з 1994 по 2014 вони отримали у власність кілька земельних ділянок сукупною площею понад 90 000 кв. м (дорівнює площі 12 футбольних полів). Також суддя декларує дві квартири у Києві площею 71 та 111 кв. м . Із заощаджень у цього 1300000 готівкою та ще понад 500 000 на рахунках в банку.
Сумнівні рішення
Голосував за рішення КСУ від 26.02.2019, яким було визнано неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу України, що передбачала кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, тоді як підстави для такого рішення були вкрай сумнівними.

За часів президента Петра Порошенка до КС на схвалення кілька разів направляли проєкт про зняття депутатської недоторканності. Сас тоді послідовно писав про загрози мало не узурпації влади і ризик, що народні обранці стануть "вразливими для політичних переслідувань".

Примітно, що Сас є доповідачем у справі про тлумаченні преамбули Конституції щодо права власності на землю українського народу. Хоча сам суддя та його родина володіють великою кількістю земельних ділянок, в проекті рішення суду, який став публічним, він пропонує обмежити можливості для набуття власності на землю юридичними та фізичними особами.
Дата народження
14.06.1973
Працює з

березня 2014 року
Каденція до

березня 2023 року
Призначений

З'їздом суддів
Ігор Сліденко спершу практикував як приватний юрист, а потім почав займатися наукою. Працював в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова, Міжнародному гуманітарному університеті, Одеській національній юридичній академії, відомій як "академія Ківалова", Маріупольському державному гуманітарному університеті.

Призначений на посаду судді КСУ за поданням "Свободи".

З 2010 працював консультантом в Інституті законодавства ВРУ. Був доповідачем у справі про декларування.
Статки
За інформацією НАЗК, Ігор Сліденко не міг брати участі в розгляді подання про неконституційність положень закону "Про запобігання корупції" через конфлікт інтересів. Так, щодо нього НАЗК склало протокол про порушення вимог щодо декларування суттєвих змін у майновому стані, а 9 листопада питання про притягнення судді до адміністративної відповідальності мало бути розглянуте в суді.

До 2017 року не декларував жодного нерухомого майна у Києві, придатного для проживання.

За даними декларацій за 2017 - 2018 роки у цей період Ігор Сліденко витратив більше, ніж отримав доходу. Станом на кінець 2017 року він мав готівкові заощадження у розмірі 350 000 грн, а його дохід у 2018 році склав 3 065 530 грн. При цьому, у тому ж 2018 році суддя придбав квартиру за 1 600 000 грн, позичив 100 000 грн та зміг заощадити додатково 1 850 000 грн. Таким чином, він витратив і заощадив на 500 000 грн більше, аніж заробив.
Дата народження
11.04.1961
Працює з

листопада 2019 року
Каденція до

листопада 2028 року
Призначений

З'їздом суддів
Петро Філюк починав з правоохоронних органів, а за кілька років дослужився до судді. До призначення у КСУ Філюк був суддею Апеляційного суду Волинської області - 2003-2019, а з 2004 очолював його.

За інформацією "Автомайдану", кандидатура Філюка була погоджена ще до початку з'їзду.

Екснардеп Сергій Лещенко називає суддю пов'язаним із бізнесменом і нардепом Ігорем Палицею, соратником олігарха Ігоря Коломойського.
Статки
Філюк безкоштовно отримав шість земельних ділянок під Луцьком загальною площею 2,5 га. За його словами цю землю йому виділила сільська рада безкоштовно, тому що на ній було сміттєзвалище, яке він нібито привів до ладу. Сьогодні на цій землі розміщено маєток судді, який, судячи з відео, мало нагадує сміттєзвалище. На відео та фото видно, що ділянки об'єднані в один масив, на території якого розміщено щонайменше 3 будинки, альтанка та щось на кшталт величезного погребу. Ринкова ж вартість землі у цьому районі сягає 1000 доларів за сотку.

Офіційним власником будинку площею 252,2 кв.м, який побудовано на землі судді є його батько. Задекларована вартість маєтка – 326 875 грн – явно занижена.

Син працював прокурором відділу військової прокуратури ГПУ до грудня 2019. Відповідно до декларації за 2018 рік у нього та дружини квартира в Харкові, 3 гаражі у Харкові, квартира у Києві, частка у спільній власності на квартиру у Луцьку, та вищезгаданому будинку на Волині, два авто BMW 535 серії, а також Land Cruiser Prado 150 2011 року. Основним доходом Андрія Філюка є його прокурорська заробітна плата. Проте у 2018 році Філюк та його дружина подарували сину понад 300 000 грн. Цікаво, що дружина судді подарували сину більше грошей ніж, згідно з декларацією, заробила.

У липні 2019 син судді продав майно на 580 500 грн та придбав Mercedes-Benz ML350 2013 року випуску за 356 355 грн. При цьому ринкова вартість такого авто вдвічі більша.
Сумнівні рішення
Поки особливо яскравими окремими думками Філюк не вирізнявся. Він виступив проти звільнення суддів, які провалили кваліфікаційне оцінювання, оскільки воно нібито є фактично "прихованою люстрацією" та несе загрози для незалежності суддів.
Дата народження
30.11.1961
Працює з

листопада 2019 року
Каденція до

листопада 2028 року
Призначений

З'їздом суддів
Під час виступу на з'їзді судді Юровська обіцяла суддям захищати їхні інтереси на посаді судді КСУ.

З 2011 по 2016 роки працювала суддею Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Сумнівні рішення
Юровська написала окрему думку саме в тій справі, яка стосується інтересів суддів. У справі, в якій КС скасував покарання за постановлення неправосудного рішення.
Made on
Tilda