Ігор Погрібніченко
ІГОР ПОГРІБНІЧЕНКО
Суддя відомий тим, що до 2012 року був відповідальний за боротьбу зі злочинністю та корупцією у прокуратурі м.Києва. Водночас за час служби отримав квартиру у Києві та приватизував її. Крім того, 2009 року його мати, яка проживає у Луганській області та займається сільським господарством, придбала будинок під Києвом. За інформацією активістів, купував та проживав у цьому будинку саме суддя, а не його мати.

Серед його "здобутків", зокрема, блокування роботи ВККС та конкурсу на посаду голови Державної митної служби.
Топ-5 резонансних справ
ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ СПРАВ
  • Легалізація знищення Гостинного двору у Києві
    У вересні 2013 року відмовив у задоволенні заяви щодо проведення будівельно-технічної експертизи, яка мала з'ясувати, чи відповідає закону проект реконструкції Гостинного двору під ТРЦ.

    Тоді ж відмовив у задоволенні позову екс-нардепа Ігоря Луценка, який просив визнати протиправними дії щодо надання дозволу на реконструкцію. Він фактично легалізував знищення історичної та культурної пам'ятки.
  • Заборона мітингів під Генпрокуратурою
    У вересні 2012 року задовольнив позов КМДА та заборонив на 3,5 місяці проводити будь-які акції біля будівлі Генеральної прокуратури України. Рішення обґрунтував тим, що навіть в робочий час, коли більшість громадян перебувають в офісах

    "...проведення масових заходів та мітингів біля адмінбудівлі Генеральної прокуратури України порушує тишу та заважає мешканцям прилеглих вулиць, а також перешкоджає виховному процесу у спеціалізованій школі № 89".
  • Блокування конкурсу на посаду очільника Митниці
    17 квітня 2019 року постановив ухвалу, якою зупинив дію розпорядження Кабінету Міністрів України щодо проведення конкурсу на посаду голови Держмитниці. Це він зробив після відповідної заяви депутата від "БПП" Андрія Антонищака.

    На думку Міністра фінансів України Оксани Маркарової, вказаним рішенням фактично було заблоковано реформування цього органу. Шостий апеляційний адміністративний суд скасував ухвалу Погрібніченка як незаконну.
  • Блокування роботи ВККС
    Постановив ухвалу, якою заборонив голові Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергію Козьякову виконувати повноваження члена ВККС, а також своїм рішенням встановив, що останній не мав права здійснювати свої повноваження як член ВККС, починаючи із 25 жовтня 2018 року.

    Такі рішення могли призвести до колапсу в судовій системі, оскільки ставили під сумнів проведення конкурсу до Вищого антикорупційного суду та апеляційної палати (конкурс до Вищого антикорупційного суду та апеляційної палати розпочався саме в жовтні 2018 року). Окрім того, в цей час ВККС здійснювала в штатному режимі переоцінювання суддів всіх рівнів, а тому результати оцінювання також були під сумнівом.
  • Заборона призначати членів ВРП за квотою Президента
    22 квітня 2019 року постановив ухвалу, якою заборонив Конкурсній комісії з добору кандидатів на посаду членів Вищої ради правосуддя ухвалювати рішення про визначення кандидатів, які рекомендуються для призначення Президентом. Також суд заборонив Голові Комісії Володимиру Буткевичу надавати Президенту список кандидатів на розгляд.

    Нагадаємо, за законом ВРП вносить подання про призначення суддів на посади, ухвалює рішення про звільнення суддів з посад, надає згоду на затримання судді, розглядає справи щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.
2015 рік
Згідно з декларацією, мати судді — Погрібніченко Світлана Степанівна — подарувала синові 400 тис. грн. На той час вона працювала медичною сестрою Білокуракинського територіально-медичного об'єднання. Батько судді — водієм.

Відповідно до даних журналістського розслідування, суддя у 2013 році отримав трикімнатну службову квартиру, де ще прописані батьки, дід та сестра. Квартира площею 126, 8 кв. м зникає з декларації за 2015 рік. Отримані квартири були виведені з числа службових, а потім приватизовані. Підставою для цього стало звернення П. Вовка. Незаконну оборудку "легалізували" рішенням суду, яке зобов'язано вивести квартири з числа службових.
2018 рік
У своїй декларації суддя вказує у власності квартиру у м Києві площею 46,4 кв. м набуту ще у 2004 році, та право користування будинком у селі Мархалівка площею 202,9 кв. м та земельною ділянкою площею 750 кв. м. Цю нерухомість мати придбала 22 жовтня 2009 року, а право користування суддя задекларував від 18 січня 2016 року.

Суддя зазначає у деклараціях авто Chevrolet Lacetti 2006 року випуску та Toyota Camry 2014 року випуску, власницею якого є мати. Незважаючи на те, що Ігор Погрібніченко має право користування Chevrolet Lacetti від 2006 року, це авто не вказане у декларації за 2014 рік.

Відповідно до даних реєстру МВС, матері судді належить Toyota Land Cruiser 200 2014 року випуску від 27 червня 2914 та Toyota Camry 2019 року випуску від 3 квітня 2019 року. Батько у 2015 році став власником мотоцикла HARLEY-DAVIDSON FLHTK 2012 р.в.

У декларації за 2018 рік Ігор Погрібніченко декларує грошові кошти у розмірі 10 тисяч євро та 13 тисяч доларів
Made on
Tilda