Євгеній Аблов
ЄВГЕНІЙ АБЛОВ
Один із зіркових представників суду — прославився ще до війни заборонами акцій опозиційних сил, зокрема, на 20-ту річницю Незалежності. Він також санкціонував розгін протестувальників у грудні 2013 року. Від квітня до грудня 2019 року за рішенням Вищої ради правосуддя Аблов був тимчасово відсторонений.

Рух Чесно назвав його одним із п'яти "найбільших мандрівників ОАСКу". За даними Слідство.Інфо , навесні 2012 році суддя відвідав Грецію, Кубу, Єгипет, ОАЕ та Туреччину, а навесні 2013 року — Німеччину, Грецію, Сінгапур, Туреччину та ОАЕ. 2015 року правоохоронці виявили, що поки Аблов літав по курортах, від його імені виносилися судові рішення. Хоча розглядати справи дозволяється тільки в приміщенні суду.

НАБУ здійснювало досудове розслідування щодо Аблова за статтею незаконного збагачення. Як відомо, ця стаття згодом була скасована Конституційним Судом.
Топ-5 резонансних рішень Аблова
ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ РІШЕНЬ АБЛОВА
  • Рішення про розгін Майдану
    9 грудня 2013 року задовольнив позов громадянина, якому нібито заважали пересуватися барикади на Майдані і зобов'язав МВС та КМДА розблокувати автомобільні дороги та вулиці, на яких був розташований Євромайдан (після чого підрозділ "Беркут" спробував розігнати протестувальників у ніч з 10 на 11 грудня). Аблов видав ухвалу позивачу лише за 6,5 години з моменту подання позову. Уже за два тижні цей суддя за сприяння голови суду Вовка отримав у постійне користування київську квартиру, яку 2015 року приватизував та 2016-го продав за 9,1 млн грн.


  • "Рюкзаки Авакова"
    У липні 2017 року фактично визнав законність проведення торгів на закупівлю сумнозвісних "рюкзаків Авакова". Позов подав один із учасників торгів ТОВ "Ібіс", яке вирішило не погодитись із рішенням конкурсних торгів аж за півтора року після їхнього проведення. ОАСК відмовив у задоволенні позову і встановив, що процедура закупівлі відбулась відповідно до закону.

    Свого часу НАБУ розслідувало кримінальну справу про розтрату 14 млн грн державних коштів під час закупівлі рюкзаків Міністерством внутрішніх справ для нацгвардійців. До схеми ймовірно був причетний син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – Олександр. Однак за деякий час Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила провадження щодо двох фігурантів – сина глави МВС й екс-заступника міністра Сергія Чеботаря через відсутність "прямих достатніх доказів".

    У вересні 2018 року Червонозаводський суд Харкова розглядав угоду зі слідством у кримінальній справі, встановивши, що процедура закупівлі, законність якої раніше встановила трійка суддів на чолі із Абловим, відбувалася із підробленими документами, а рюкзаки виявилися неякісними.
  • Призупинення перейменування УПЦ МП
    У квітні 2019 року своєю ухвалою заблокував процес примусового перейменування Української православної церкви Московського патріархату. Згідно з наказом Міністерства культури, організація мала обов'язково вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви. Однак в ОАСК вирішили, що це може "призвести до невиправданого втручання держави у сферу діяльності релігійної організації як юридичної особи".
  • Блокування роботи медуніверситету ім. Богомольця
    У грудні 2018 року своєю ухвалою зупинив дію наказу МОЗ України про звільнення Катерини Амосової з посади ректора НМУ ім.О.О.Богомольця та фактично заборонив профільному міністерству здійснювати управлінські функції. У МОЗ це рішення назвали таким, що "компроментує українську судову систему".

    У червні цього року ДБР зобов'язали зареєструвати заяву в.о глави міністерства Уляни Супрун про "злочин вчинений суддею ОАСК Євгенієм Абловим".
  • Сприяння Насірову в уникненні відповідальності
    У листопаді 2017 року трійка суддів Окружного адмінсуду Києва під головуванням Аблова повністю задовольнила позов на той час відстороненого голови ДФС Романа Насірова, у якому він просив суд роз'яснити наявність та відсутність у нього як у очільника ДФС повноважень під час розстрочення податкового боргу. У ОАСК вирішили, що Насіров не міг не підписати документ, підготовлений його підлеглими. Це дало можливість перекласти відповідальність за надання розстрочок компаніям Олександра Онищенка на керівників місцевих держподаткових інспекцій.

    Як відомо, Насіров підозрюється у зловживанні владою, а саме – ухваленні низки незаконних рішень про розстрочення платежів з рентної плати на суму понад 2 млрд грн за користування надрами для компаній, підконтрольних Онищенку.
2013 рік
У декларації зазначена дружина та троє синів.

Сукупний дохід родини — 264 448 грн (з них 221 тис. грн — зарплата судді).

Дві квартири: 144 та 141 м кв.

Інше нерухоме майно — 19,8 м кв.

Автомобілі: у Аблова Mazda 3 2006 року, у членів сім'ї — Porsche 2012 року.

На рахунках 765 грн у судді.
2014 рік
Із декларації "зникає" один син.

Сукупний дохід родини — 376 675 тис. грн.

Дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна 145 000 грн. Імовірно, з продажу Mazda.

Водночас він гасить 725 840 основної суми кредиту та ще 88 553 суми процентів.
2015 рік
Із декларації "зникає" дружина.

Зазначено, що одна квартира (141 м кв.) належить сину Матвію Аблову.

Суддя повідомив, що її вартість, за останньою оцінкою, становить 5,86 млн грн.
2019 рік
Аблов декларує двох синів і екс-дружину досі в статусі "особи, яка спільно проживає, але не перебуває у шлюбі". Суддя знов не декларує жодного житла, в якому міг би проживати в Києві.

Натомість вказує 2 квартир в Одесі у власності екс-дружини і користування Toyota Lаnd Cruiser 200 сина Івана.

Також Аблов задекларував кредит в розмірі 156 658 грн.
Згідно з реєстром, Матвій Аблов володіє однією квартиру площею 144 кв.м в Одесі на проспекті Шевченка, 12/2. Як писали ЗМІ, син судді набув квартиру у власність за договором купівлі продажу 3 жовтня 2016 р. (Однак у декларації Аблова за 2015-й рік зазначено 13 січня 2016-го). Договір засвідчив київський нотаріус.

Суддя задекларував ще одну квартиру в Одесі площею 144 кв.м. вартістю 2,70 млн грн, якою користується ще один його син Ілля. Він вказав, що власницями квартири від 2006 р. є Валентина Аблова (мати судді) і Світлана Воробйова (теща). Водночас у реєстрі нерухомості є дані, що Аблова і Воробйова володіли такою квартирою на проспекті Шевченка, 12/2. Це та сама квартира, власником якої є син судді Матвій, а не Ілля. Натомість станом на 7 серпня 2019 року реєстр не знаходить об'єктів, які належать Іллі Аблову.

Водночас в реєстрі є дані, що мати судді Аблова і Світлана Воробйова володіють триповерховим дачним котеджем. Будинок площею 274 кв.м куплений 2013 року на території Дальницької сільради у масиві "Золотий бугаз".

За інформацією ЗМІ, 2014 року цей котедж передавали в іпотеку "Імексбанку", оскільки Аблова і Воробйова виступили майновими поручителями судді Аблова. Для чого судді Аблову була потрібна ця іпотека і на який термін — у реєстрі не зазначається.

Також, згідно з декларацією, того року ані він, ані його родина не мали жодних транспортних засобів (у попередні роки були Mazda 3 2006 р.в. і в користуванні сім'ї Porsche 2012 р.в.).

За єдиного джерела доходу — зарплати у 218 тис. грн — з'являються заощадження: 15 тис. дол. та 120 тис. грн.

У жовтні 2016 року задекларував подарунок у грошовій формі від Аблової Валентини Павлівни (матері) на 1,5 млн грн.
2016 рік
До декларації повертаються дружина-суддя (з придбаною за 2,7 млн грн того ж року квартирою й двома млн готівки від проданого транспортного засобу) та син Іван (1996 р.н. з катером BRIG ltd за 300 тис. грн і доходом 12 тис. грн за весь рік).

Квартира в Одесі, яка нібито належала сину Іллі, вже записана на Матвія. Він набув її власність 3 жовтня 2016 року. Водночас зникає квартира у 141 м кв., яка нібито належала Матвію, згідно з декларацією Аблова за 2015 рік.

Дружина зазначає по 1,5 млн грн подарунку у грошовій формі від власної матері й матері Аблова.

9,1 млн грн доходу від відчуження нерухомості декларує син Матвій. Згодом Бігус.Інфо з'ясують, що йдеться про службову квартиру в Києві, яку суддя Аблов отримав від держави, приватизував і продав.

Варто зазначити, що Аблови офіційно розлучились ще в березні 2014-го.
2017 рік
Із декларації зникає син Іван, а дружина фігурує в статусі "особи, яка спільно проживає, але не перебуває у шлюбі". Суддя вперше декларує оренду квартири в Києві, де він працює від 2010-го.

Вже експодружжя декларує користування Toyota Lаnd Cruiser 200 сина Івана та Toyota Avalon Аблова Федора Валерійовича (брата судді).

Варто зазначити, що саме в червні 2017-го син Іван зареєстрував Porsche Panamera, рік випуску і об'єм двигуна якого збігається з тим Porsche, який Аблов декларував 2013-го, і який його дружина нібито продала 2016 року.
2018 рік
Майже повністю повторює декларацію 2017 року.
статки сім'ї
СТАТКИ СІМ'Ї
Ексдружина — Аблова Юлія Юріївна

2015 року Аблова подає декларацію як прокурор місцевої прокуратури №3 Одеської області. В декларації зазначені всі троє синів, на відміну від декларації чоловіка, і це не єдина розбіжність.

Так Аблова вказала користування квартирою тещі та матері в Одесі (та, що площею 144 м.кв), тоді як у Аблова ця квартира перебуває у користуванні сина Іллі.

Крім того, Аблова зазначила, що квартира сина Матвія розташована в Києві (Аблов у свої декларації населений пункт не вказав).

Також в документі згадується PORSCHE PANAMERA 4 за 900 тис. грн. За тиждень до подачі річної декларації, Аблова задекларувала "повідомлення про суттєві зміни", а саме подарунок у грошовій формі у розмірі 1,5 млн грн від матері та дохід від відчуження нерухомого майна у розмірі 2,85 млн грн від колишнього співробітника ФК "Шахтар" (й людини олігарха Ріната Ахметова) Такташова Нурімана (залишається незрозумілим, яке майно продавалося).

Менш ніж за два місяці — 2 грудня 2016 року — декларує придбання квартири в Одесі площею 196 м кв. за 4 млн грн.

На початку 2017-го вказує продаж транспорту за 2 млн грн. Імовірно, йдеться про PORSCHE PANAMERA 4, бо це був єдиний в її декларації транспортний засіб. Однак під час його декларування за 2015 рік Аблова вказувала ціну в 900 тис.грн.

Декларацію за 2016 рік Аблова подає вже як Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області. У ній з'являється чоловік-суддя, подарунок у грошовій формі на 1,5 млн грн (хоча не було повідомлення про суттєві зміни), а також згадуваний дохід сина Матвія у 9,1 млн грн від продажу приватизованої квартири, отриманої раніше батьком-суддею.

Декларація за 2017 рік та 2018-й відповідає тим, які подав і Євгеній Аблов.


Старший син — Аблов Іван Євгенійович

Зареєстрований як ФОП. Основним КВЕДом вказано Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, а місцем проживання — вже відома квартира в Одесі, яка відповідно до декларацій батьків належить його меншому брату-мільйонеру Матвію. Перед цим Іван закрив ФОП (Пасажирський морський транспорт), який проіснував лише сім місяців.

Приблизно у цей час (квітень-листопад 2017-го) ФОПом була зареєстрована й теща Аблова — Воробйова Світлана Миколаївна (Діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання та Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування (основний).

Також Воробйова володіє частиною згаданого будинку у масиві «Золотий бугаз» та будинком в Білгороді-Дністровському (який був зазначений під час реєстрації ФОП).

Матір Аблова, окрім спільного володіння в минулому квартирою в Одесі та котеджу зі свахою, має у власності дві земельні ділянки. Одна — в селі Випасне, Білгород-Дністровського району. Ще одну в Білгороді матір судді орендує. На цій ділянці водночас розташований магазин, який належить Валентині Абловій від 2005 року.

Брат — Аблов Федір Валерійович

Від 2016 року очолює держпідприємство "Дослідне господарство "Мирнопільське" ІСГ Причорномор'я" НААН (с. Мирнопілля, Одеська обл).

У декларації за 2016 р. зазначив ділянку у смт. Затока та будинок дружини в Одесі.

За річного доходу у 130 тис. грн (лише зарплата подружжя і відсутність заощаджень), Аблов купує два авта за 600 тис. грн: Audi Q7 (2006 р.в) та Toyota Avalon (2008 р.в). Ціна за останнє авто (100 тис. грн) викликає сумніви: машина такого віку на спеціалізованих сайтах коштує 13-18 тис. дол., що втричі вище задекларованої суми. Примітно, що користування цією автівкою декларує суддя Аблов у 2017 та 2018 роках.

У декларації за 2017-й з'являється Mitsubishi Pajero Wagon (2014 р.в.) за 550 тис. грн. Водночас зникає Audi Q7. Однак повідомлення про суттєві зміни не декларувалися, дохід від відчуження транспортного засобу також не зазначений. Водночас дохід подружжя залишився ідентичним минулорічному до гривні — 130 680. І складаються винятково із зарплати.

6 грудня 2018 року Федір Аблов декларує "суттєві зміни", а саме отримання зарплати у 216 тис. грн та придбання авто Toyota LAND CRUISER 200 (2014 р.в) всього за 245 тис. грн. (ринкова вартість може коливатися від мільйона гривень). Звертають на себе увагу й вказані Абловим дати. Так авто придбане ним ще 17 жовтня (майже два місяці тому), а зарплата отримана взагалі 15 серпня наступного року (2019). Тобто в обох випадках є порушення термінів декларування.

Крім того, навіть якщо припустити, що 2019 рік був вказаний випадково, то чому вже у декларації за 2018 рік вся зарплата Федора Аблова зазначена у розмірі 173 тис. грн.

Також з декларації зник куплений лише минулого року Mitsubishi Pajero Wagon (суттєві зміни не декларувались, дохід від відчуження ТЗ також не зазначений).

Зарплата дружини в Одеському міському центрі зайнятості третій рік поспіль залишалася на рівні 62 174 грн.

Також варто підкреслити, що Федір Аблов "забув" вказати в декларації земельну ділянку у майже 5 га в с. Семенівка, Білгород-Дністровського району, право власності на яку він набув 12 липня того року.

Відповідно до реєстру транспортних засобів, зараз на ньому лише Toyota LAND CRUISER 200.

Дружина брата — Аблова Оксана Володимирівна

У січні 2017-го очолила групу обліку та бухгалтерської звітності, відділу фінансування та бухгалтерської звітності Комунальної установи Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Малиновського району Одеси.

У декларації за 2017 рік вказала 84 732 грн зарплати (у декларації Федора Аблова розмір її зарплати і джерело не змінювалося три роки).

Звертає увагу виправлена декларація після звільнення, де Аблова зазначає наявність готівкових коштів у кожного з подружжя: 35 та 80 тис відповідно. Сам Федір Аблов заощаджень не декларував.

У декларації кандидата на посаду (19.02.2019) Аблова вже вказала готівкові кошти у розмірі 40 та 100 тис. грн відповідно. Того ж дня нею була подана щорічна декларація вже як старшого державного виконавця 1 Київського відділу державної виконавчої служби м. Одеса. Менш ніж за місяць подала декларацію перед звільненням.
ЖУРНАЛІСТСЬКІ РОЗСЛІДУВАННЯ
ЖУРНАЛІСТСЬКІ РОЗСЛІДУВАННЯ
Made on
Tilda