Інформаційна і не тільки війна з громадською антикорупційною організацією: що сталося, хто за цим стоїть та де шукати правду
АТАКА НА ЦПК
ЦЕНТР ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ
Чи не щодня команда Центру протидії корупції виловлює нові неправдиві, абсурдні, і в більшості своїй, вигадані історії про свою роботу та доброчесність окремих членів команди. Тут ми пояснюємо, чому так відбувається.


  • Більшість фейків поширюють фейсбук-юзери та блогери, їх "викриття" побудовані на особистих припущеннях без фактів з документами та містять спекулятивні оціночні судження.
    1


  • ЦПК вважає за потрібне реагувати на те, що поширюють про нас чиновники, адже вони за своїм статусом мають перевіряти інформацію, яку оприлюднюють, та нести передбачену законом відповідальність.
    2


  • На відміну від тролів, ботів та всевдожурналістів, чиновники несуть політичну відповідальність за погрози та свідому дискредитацію громадських організацій, які аргументовано критикують владу.
    3
Хронологія переслідувань в Україні
Переслідування ЦПК Шокіним
Декларації СБУ та початок переслідувань
Вигадки про "виведення" грантових коштів
Систематичне переслідування членів ЦПК
"Ухилення" Шабуніним від військової служби
Справа проти Шабуніна щодо "побиття журналіста"
Напад на Віталія Шабуніна
Звинувачення в "розкраданні" 142,9 млн доларів
Підпал будинку Шабуніна
Гранати під квартирою батьків Шабуніна
Медіаатаки на ЦПК
Кампанія проти ЦПК за кордоном
Розсилання "компромату" та інформації, доступної правоохоронцям
Розміщення на каналі Storozh Ukraina фейкових "випусків англомовних новин".
Найм лобістів для поширення "копромату" на ЦПК
Переслідування ЦПК Шокіним
2016 рік
Кримінал в фінансових операціях Центру протидії корупції Генеральна прокуратура України шукала і не знайшла ще 2016 року, коли генпрокурором був Віктор Шокін. Наступний після нього очільник Генпрокуратури Юрій Луценко закрив кримінальне провадження щодо нашої організації "за відсутністю складу злочину". Так зване "досудове розслідування" у тій справі супроводжувалося оприлюдненням конфіденційної фінансової інформації ЦПК в Інтернеті, отриманої слідством за рішенням суду.

Офіційні листи від Посольства США та IDLO (International Develiopment Law Organization) підтвердили недостовірність даних слідства, якими прокурори обґрунтовували суду потребу у доступі до документів організації. Все це робилося для того, щоб в майбутньому ними можна було "підкріпити" інші провадження і дискредитаційну кампанію. Нам через суд вдалося ініціювати кримінальні провадження щодо горе слідчих та прокурорів-фальсифікаторів, проте ГПУ їх швидко закрила і наразі ми поновлюємо їх через суд.

За нашою інформацією, окремим джерелом фінансування кампанії проти нас є оточення Романа Насірова, який перебуває на лаві підсудних у Вищому антикорупційному суді.

Разом з іншим небайдужими ми контролювали суд, де обирали запобіжний захід для Насірова. Тоді ж і з'ясувалося, що вдома у фіскала знайшли витяг з кримінальної справи щодо ЦПК. Цей документ знаходиться в Єдиному реєстрі досудових рішень, доступ до якого мають лише правоохоронці, які розслідують справу, або Генпрокурор та його заступники.

Це дає підстави припустити, що фіскали добре обізнані із фінансовою звітністю нашої організації і, за бажанням, уже б давно знайшли і приписали нам порушення податкового або іншого законодавства. Але, як показала справа ГПУ, це можливо зробити тільки через тотальну фальсифікацію документів.
Декларації СБУ та початок переслідувань
Березень 2017
6 березня ЦПК подав в суд на Службу безпеки України в зв'язку з засекречуванням е-декларацій керівництва відомства.

Практично відразу ж після цього почалася інформаційна кампанія з дискредитації ЦПК.

Після звернення до суду ЦПК організував у зв'язку з цим прес-конференцію. Уже на цій прес-конференції кілька осіб,що представилися журналістами, почали ставити питання про стан фінансів, декларації і нерухомість самого Шабуніна. Згодом з'ясувалося, що їх нібито просили поставити ці питання за винагороду представники силових структур.

"Задекларуйся, будь мужиком, а не боягузом!", - 9 квітня під будинком Шабуніна влаштували пікет. Його учасники не змогли пояснити своїх претензій до Віталія, а на місці подій були помічені співробітники СБУ. Спочатку активісти Автомайдану, а потім — і журналісти довели їхню причетність до замовної акції.
Вигадки про "виведення" грантових коштів
23 травня 2017
Про це 23 травня 2017 року під час брифінгу в прес-поінті Верховної Ради заявив народний депутат від Народного Фронту Павло Пинзеник. Своїм виступом Пинзеник анонсував нарізку з відео виробництва ГО Національний інтерес, суть якого зводилася до того, що ЦПК виводить проектні гроші на рахунки фізосіб-підприємців (ФОП) і є пустопорожньою брехнею. Причому директор цієї організації Апасов заявляв на своїй сторінці у Facebook, що її сайт почав працювати лише за день до заяви Пинзеника — 22 травня.

Зокрема, Пинзеник заявив: "... попри велику заробітну плату членів цього об'єднання додатково кошти виводилися на фізичних осіб-підприємців. Так, наприклад, сам ФОП Шабунін В.В. отримав протягом 2016-2017 років 1,7 млн. гривень. ...відома Дар'я Каленюк отримала 130 тис. грн, ФОП Устинова з ГО "ЦПК" отримала 1,86 млн. грн…".

Все це — маячня, яку народний депутат мав можливість перевірити самостійно перш, ніж оприлюднювати.
-1-
ФОП Шабунін
припинив свою підприємницьку діяльність від 27 січня 2017 року. Інформація про це у вільному доступі на офіційному сайті Міністерства юстиції України. Дохід ФОП Шабуніна від підприємницької діяльності за 9 місяців 2016 року складає 555 337,00 грн, що підтверджується електронною декларацією за 2016 рік на сайті НАЗК. Також зазначена інформація підтверджується податковою звітністю. З 1 жовтня 2016 року і по сьогодні Шабунін працює в ЦПК на підставі трудового договору та отримує заробітну плату, яка за період 1 жовтня 2016 року по 31 грудня 2016 року становила 255 155,00 грн, що також підтверджується електронною декларацією на сайті НАЗК. З жовтня 2016 року і до закриття у січні 2017 року ФОП Шабунін не отримував жодних доходів від підприємницької діяльності, що підтверджується податковою звітністю за 2016 рік.
-2-
ФОП Каленюк
припинила свою підприємницьку діяльність 28 грудня 2016 року. Інформація про це є у вільному доступі на офіційному сайті Міністерства юстиції України. Каленюк є виконавчим директором ЦПК, працює на умовах трудового договору. У 2016 році Каленюк взагалі не отримувала дохід від провадження підприємницької діяльності, що підтверджується податковою декларацією про майновий стан і доходи за 2016 рік.


-3-
ФОП Устінова
отримувала оплату від ЦПК за надані послуги та виконані роботи відповідно до укладених договорів та актів, що виражаються в реальних результатах: підготовлених публікаціях; аналітиках; комунікаційних стратегіях; численних переговорах та інше. Суми, озвучені Пинзеником, вигадані і спростовуються довідками з податкової.

З 16 липня 2012 року і понині ЦПК безперервно зареєстрований у реєстрі неприбуткових організацій.

У червні 2017 року ДФС почала досудове розслідування щодо "несплати податків" Центром протидії корупції на суму більше 1,3 млн грн. У жовтні 2017 кримінальне провадження про "несплату податків" чомусь передали до прокуратури Черкас.

Жодних підстав для передачі справи до Черкас не було. ЦПК зареєстрований та працює в Києві, а провадження було порушено також київським ДФС.

30 січня 2018 Апеляційний суд міста Києва визнав недостовірною інформацію, поширену нардепом Павлом Пинзеником під час свого брифінгу у Верховній Раді щодо Центру протидії корупції і зобов'язав його протягом місяця спростувати цю інформацію на такому ж брифінгу.

Черкаська обласна прокуратура проігнорувала це рішення Апеляційного суду та відмовилася закривати кримінальне провадження проти ЦПК.

Згодом у травні 2018 Верховний суд з блискавичною швидкістю та без залучення сторін ухвалив рішення у справі ЦПК проти нардепа Павла Пинзеника. Суд вирішив, що неправдиві цифри, озвучені Пинзеником, є оціночними судженнями та не підлягають спростуванню.
Один із виконавців замовлення по дискредитації ЦПК — Василь Апасов, голова правління ГО Національний інтерес, у минулому – звільнений з Ньюзвану "журналіст".

Цікаво, що цей новоспечений "викривач" антикорупціонерів-ФОПів — сам ФОП, на який у 2016 році невідомо звідки впало майже 2 лями (джерело не вказав), і ще якась копєєчка від тещі — Лозан Уляни, яка є власницею ТОВ "ІА "УНН".

Має дружину, спільно з якою заробили 5.2 млн грн за 2016 рік. Вона теж працювалала у мами на УНН. У 2016-му отримала від ТОВ ІА УНН скромну зарплату у 27 тис. грн., а від "підприємницької діяльності" — аж 3,46 млн. грн. Це — майже 290 тисяч гривень на місяць! В Україні у журналістів просто немає таких гонорарів.

Співзасновник ГО Національний інтерес — Ігор Півень. У минулому - інспектор по боротьбі з корупцією в еко-інспекції Полтавської обл. Помічник нардепа Сергія Тригубенка (БПП). Був співзасновником ТОВки, де директором працював брат Миколи Злочевського. Є також співзасновником ГО "Спілка ветеранів військової розвідки". Другим засновником Спілки є Пархоменко Сергій, заступник начальника філії ВГМК ПАТ ОГКХ, який скаржився на діяльність НАБУ, коли ті затримували керівника ОГКХ — менеджера екс-нардепа Миколи Мартиненка – Журила.

Півень організував ескорт з хлопців у військовій формі для зустрічі Шабуніна під Дніпровським військкоматом.

Фігурує у кримінальному провадженні за кришування контрабанди; у декларації не вказав авто, яке водить в нетверезому стані (притягався до відповідальності, втікав з місця злочину). Має 1,5 млн готівки і мешкає в елітному районі Києва — на Оболоні, в зареєстрованій на батька квартирі за 150 тис дол.
Систематичне переслідування членів ЦПК
Травень 2017
Тема доходів ЦПК зацікавила не тільки народних депутатів й силові структури, але й стала основою для провокацій проти іншого члена правління організації — Олександри Устінової.

"Правдошукачі" з Голосу Народу почали переслідувати Олександру з початку травня: підстерегли в аеропорті, коли вона поверталася в Київ з відпустки разом з хлопцем; приходили додому, копирсалися в майні родини її хлопця - і все заради того, щоб показати, що статки Устінової зароблені "антикорупцією". Все це — маячня, адже до ЦПК Олександра майже шість років працювала піарником в американській IT-компанії E-bay, де заробляла на рівні з it-спеціалістами.

За нашою інформацією, в отриманні і зливі персональних даних Саші стояла Служба безпеки України. Справа в тому, що Устінова регулярно висвітлює роботу СБУ у медичній сфері і неодноразово публікували докази втручання контррозвідки у закупівлю ліків міжнародними організаціями.
"Ухилення" Шабуніним від військової служби
Травень 2017
Наприкінці травня 2017 року Віталій Шабунін почав отримувати публічні погрози за "ухиляння від служби". Спочатку — від відеоблогера Інтернет-каналу "Голосу народу".

Потім — від нікому невідомої, нашвидкоруч зареєстрованої "Спілки ветеранів військової розвідки", які зустрічали Шабуніна біля військкомату та оббріхували його публічно тим, що він ухилться від служби в армії. Невдовзі після погроз до дому Шабуніна прийшли троє військових комісарів у супроводі невідомих осіб з відеокамерами, і вручили повістку в військкомат. Причину вручення повістки пояснити не змогли, як і наявність "супроводу", який все знімав на відео. У той же вечір це відео було оприлюднене відеоблогером на каналі "Голос Народу".

На обліку за місцем прописки Шабунін дійсно не стояв, але не міг бути мобілізований з інших причин: Віталій не є офіцером запасу, тому не підпадав під мобілізацію. До кінця 2011 року він мав "бронь" від військової служби: спочатку як студент і одразу після — як депутат міської ради. Одразу після чого переріс призовний вік. Військової спеціалізації Віталій також немає, оскільки не проходив навчання на військовій кафедрі. До того ж, у 2005 році Шабунін був "визнаний непридатним до військової служби у мирний час, обмежено придатним у військовий час".

У військкоматі, куди викликали Шабуніна, були "в шоці від того, що відбувається" та не мали претензій до Віталія. Порадили йому звернутися до військкомату за пропискою, що Шабунін і зробив у той же день. У "своєму" військкоматі Віталій отримав направлення на медкомісію та став на облік. Комісія визнала Шабуніна "обмежено придатним" до військової служби.

Згодом з'ясувалося, що військові, які 7 червня у супроводі невідомих молодиків із відеокамерою вручали Віталію Шабуніну повістку до військкомату, були делеговані на вимогу Військового прокурора Дарницького гарнізону — підлеглого головного військового прокурора Анатолія Матіоса.

Це було зроблено рівно через тиждень після того, як ЦПК подав до суду на Матіоса за незаконне засекречення електронних декларацій низки військових прокурорів.

У ЦПК розцінюють це як особисту помсту Матіоса голові правління Центру та всій організації.

Публікуємо документ у підтвердження.
Справа проти Шабуніна щодо "побиття журналіста"
Червень 2017
У день візиту до військкомату 8 червня 2017 на Віталія вже чекав відеоблогер з колегами та камерами напоготові. Варто сказати, що ці особи системно переслідують команду ЦПК, використовуючи для цього персональні дані членів команди від правоохоронних органів (на нашу думку, від СБУ).

Так, своїми цькуваннями та образами вони довели до сліз Олександру Устінову, члена правління ЦПК. Зустрівши в черговий раз провокаторів на своєму шляху, Шабунін вдарив одного із них. При цьому, Віталій спочатку заборонив його знімати та попередив, що його дії пов'язані із образою Устіновою. Відео удару знімали на камери поплічники блогера. Пізніше уже під військкоматом ображений на Шабуніна відеоблогер пирснув йому та іншим журналістам в обличчя газовим балончиком.

У результаті Шабунін з військкомату поїхав до лікарні промивати очі, а на місце подій потерпілі журналісти викликали поліцію. Відеоблогер та його команда намагалися одразу подати побиття як "напад на журналіста". І хоча після удару він вів себе більш, ніж бадьоро, і навіть відмовився від госпіталізації, ввечері того ж дня таки звернувся до лікарів і демонстрував отримані "забої".

Віталій Шабунін дійсно вдарив провокатора і буде нести за це відповідальність, передбачену законом.

Прикметно, що інші справи про напади та побиття журналістів правоохоронці розслідують безрезультативно. Лише одиниці справ доходять до суду. Зокрема, з 2015 року за статтею 345-1, що інкримінується Шабуніну, було винесено лише 4 вироки. При чому, що лише за минулий 2017 рік, за даними Інституту масової інформації, було зафіксовано 276 випадків порушення свободи слова. З них 29 нападів на журналістів, 37 погроз та 89 перешкоджань діяльності журналістів.

Політична вмотивованість справи є очевидною для всіх. Із жорсткими заявами щодо політичної вмотивованості справи проти Віталія Шабуніна вже виступили провідні міжнародні правозахисні організації, а саме Freedom House, Human Rights Watch, Netherlands Helsinki Committee та Helsinki Human Rights Foundation Poland.
Хто такі ці журналісти?

На Інтернет-каналі "Голос народу" почали систематично з'являлися відео про ЦПК. Відверто тенденційні, брехливі та образливі, побудовані на переслідуванні героїв та провокаціях. Над їх створенням працює троє луганчан: Всеволод Філімоненко, Олексій Липовецький та Антон Гриньов. Вони називають себе журналістами, хоча насправді є функціонерами популістської політичної партії "5.10"
-1-
Філімоненко
відеоблогер, керівник та співзасновник Луганської обласної партійної організації політичної партії "5.10" та помічник нардепа з радикальної партії Сергія Мельничука. 2012 року був з ганьбою виключений з Громадянського руху ЧЕСНО "через порушення принципів та нехтування цінностями громадянської ініціативи" після того, як в мережі Інтернет з'явилися відео та аудіо файли, де цей блогер вимагав хабара від довірених осіб кандидата в народні депутати в одному із округів Луганської області.
-2-
Липовецький
як і Філімоненко, співзасновник Луганської "5.10". Порушував митне законодавство, передаючи у Латвію медалі "За боевые заслуги" та "За взятие Берлина". Справу закрили через сплив терміну давності.
-3-
Гриньов
співзасновник ГО "Фонд підтримки іноземців", має корочку журналіста видання "Кримінальне розслідування". З огляду на його роль у трійці, є охоронцем Філімоненка.
Напад на Віталія Шабуніна
Липень 2018
17 липня 2018 під стінами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури активісти проводили мирну акцію, вимагаючи відставки керівника САП Назара Холодницького. Раніше прокурори Холодницького безпідставно закрили провадження у справі про рюкзаки щодо двох ключових фігурантів — сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та колишнього заступника міністра Сергія Чеботаря.

Коли на місце акції прибув голова правління ЦПК Віталій Шабунін, група молодиків у військовій формі відразу напала на нього, заливши в очі зеленку та обкидавши тортами. Згідно з медичним висновком Олександрівської лікарні, Шабунін отримав хімічні опіки обох очей. Тим часом поліція стояла поруч і навіть не намагалася зупинити провокаторів, а також згодом взагалі зупинили розслідування проти нападників. Уся тінь підозри в організації нападу падає на міністра внутрішніх справ та Народний фронт.

Через кілька днів після нападу ми провели своє міні-розслідування та встановили, що один із нападників, які залили зеленку в очі Віталія — активіст "Братства" Дмитра Корчинського Ростислав Федорко. Натомість поліція та прокуратура лише за 5 місяців після нападу встановили нападника та оголосили його в розшук у грудні 2018. Затримали його тільки через 10 місяців після нападу.

За кілька днів після оголошення Федорка у розшук ми зустріли його неподалік нашого офісу в Урядовому кварталі. Ще раніше у вересні 2018 він спокійно приходив на акцію "Ніч на Банковій", де люди вимагали розслідування нападів на активістів. У квітні 2019 його ми побачили його на фото під час акції поряд із як мінімум 5 працівниками поліції. Це у той час, коли він був у розшуку.

Лідером контрмітингу під стінами САП, учасники якого напали на Віталія Шабуніна, у липні 2018 виступив Ілля Кива, колишній підлеглий та екс-радник Авакова, який працював у МВС начальником департаменту протидії наркозлочинності, а потім пішов у політику.

Звинувачення в "розкраданні" 142,9 млн доларів
Лютий 2020
У лютому 2020 року Національна поліція внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань справу про можливе розкрадання міжнародної технічної допомоги за участю Центру протидії корупції за заявою народного депутата Андрія Деркача. У ЦПК розцінюють це як тиск та вважають, що це було зроблено для того, щоб отримувати в суді дозволи на всі слідчі дії проти організації.

Деркач у соціальній мережі придумав схему розкрадання коштів на космічну суму в 142,9 млн дол. за участю ЦПК. Зауважимо, що поліція почала розслідування у день надходження заяви.

Абсурдність заяви полягає в тому, що ні ЦПК ні жоден член організації ніколи не отримували навіть приблизно таких сум коштів за всі вже більше ніж вісім років існування. Саме тому, організація звернулася до правоохоронних органів щодо завідомо неправдивого повідомлення нардепом про злочин.
Підпал будинку голови правління ЦПК Віталія Шабуніна
23 липня
2020
23 липня 2020 року вночі в Києві горів будинок голови правління ГО "Центр протидії корупції" Віталія Шабуніна. На щастя, ніхто не постраждав: Віталія з дітьми не було в будинку, а батьки встигли вибігти на вулицю.

Одразу після вибуху Шабунін повідомив про спланований напад, адже все обладнання працювало справно, бо два тижні тому газова служба перевіряла лічильник і всі з'єднання.

ЦПК вважає, що відбувся не просто підпал будинку Шабуніна, а напад і посягання на його життя та його родини. Оргінізація пов'язує це з професійною антикорупційною діяльністю Віталія та ЦПК.

Зокрема, ЦПК висловив недовіру слідству, яке здійснює поліція, а також добивається зміни кваліфікації злочину, оскільки попередньо правоохоронці кваліфікували пожежу як умисне пошкодження майна (частина 2 статті 194 КК). Також ми як організація вимагатимемо зміни підслідності справи, оскільки поліція перебуває під безпосереднім впливом міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, відставки якого ми вимагаємо тривалий час.

Поліція намагатиметься зашкодити належному розслідуванню: коли представники організації просили поліцію у телефонному режимі не розпочинати слідчі дії без їхньої присутності, правоохоронці проігнорували прохання, вилучивши предмети з місця події за відсутності самого Віталія як власника та його адвоката.

Через 12 днів після підпалу поліція досі не визнала Шабуніна потерпілим та не допитала його.

Зауважимо, що низка громадських організацій вийшла із заявою щодо переслідування Шабуніна та висунула вимоги до Національної поліції та органів прокуратури, Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуванням нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів, Верховної Ради та Президента.

Після інциденту ЦПК опублікував колонку на Українській правді про те, кому встиг допекти за час своєї роботи.
Вибухівка під квартирою матері Віталія Шабуніна та батьків його дружини
30-31 грудня
2020
30 грудня біля квартири матері голови правління ГО "Центр протидії корупції" Віталія Шабуніна у Рівному знайшли саморобний вибуховий пристрій. Про це заявили у поліції. Наразі у "ЦПК" розцінюють подію як замах на вбивство, більш точну правову кваліфікацію буде надано після проведення експертизи та підтвердження того, що пристрій є справді вибуховим.

"Очевидно, що це мені такий "привіт", а не 69-річній літній жінці, яка вже майже нічого не бачить. Правоохоронна система неспроможна забезпечити вже навіть не справедливість – елементарну безпеку своїх громадян. Хто б за цим не стояв, він впевнений у власній безкарності. Цю впевненість йому гарантує неспроможність/корумпованість/держзрада міністра МВС, генпрокурора, голови СБУ і судової системи", – коментував подію Віталій Шабунін.

Однак вибуховий пристрій підклали не лише під двері матері Віталія Шабуніна, а й біля квартири батьків дружини у Києві вранці, 31 грудня.
Постійно - медіаатаки
29 квітня 2017
На телеканалі Україна вийшов спецрепортаж "Слідами грантоїдів". У матеріалі не вказані його автори, проте прес-служба підтвердила підготовку відео командою телеканалу: "Авторський колектив складається з журналістів, які мають великий досвід у новинах і хочуть реалізувати себе у нових проектах поза новинним мовленням".
22 травня 2017
Команду ЦПК обговорювали у програмі "Школа корупції", яку ведуть Володимир Петров, Тетяна Гончарова, головний редактор Рагулів Тетяна Микитенко, співвласником яких є Петров, і Василь Крутчак.
"Если ты выбрал судьбу журналиста, то определись – ты продажный журналист или непродажный. Если ты продажный – пожалуйста, задекларируй это. Я всегда говорю, что я работаю за деньги. Я – продажный журналист." - В.Петров.
24 травня 2017
На "Обозревателе" вийшло "розслідування" про зв'язок Шабуніна та керівництва компанії, яка розробляла систему електронних декларацій. Шабунін в ньому фігурує як людина, яка разом з ЦПК підтримувала «Міранду», чого в реальності не було. ЦПК критикував владу за зрив запуску е-декларування після того, як розробник передав систему в НАЗК. З розслідування можна зробити висновок, що система е-декларування - це корупційна схема. Воно побудовано на виступі генпрокурора Юрія Луценка в парламенті 24 травня. А от матеріал на «Обозревателе» вийшов о восьмій ранку того ж дня - до виступу генпрокурора і без посилання на нього. До моменту його виступу "розслідування" було опубліковано на десятці ресурсів, встановили медіа-експерти.
6 червня 2017
Народний депутат від НФ Павло Пинзеник був гостем Вечірнього Прайму на каналі 112. Ефір вів Володимир Полуєв - близький друг В.Апасова, засновника "Національного інтересу". На цей же ефір був запрошений і Віталій Шабунін, але за декілька годин до початку його участь скасували. Під час "Прайму" Пинзеник знову повторив надумані звинувачення щодо ЦПК. 15 червня на порталі каналу вийшла новина "Пинзеник має намір подати запит в ГПУ і ГФС з приводу махінацій з міжнародними коштами в "Центрі протидії корупції", яка згодом була видалена. І хоча канал одразу заявив, що готовий запросити Віталія Шабуніна для участі у Вечірньому Праймі в будь-який час, цього і досі не сталося. Натомість, на каналі в прямому ефірі почали з'являтися засновники ГО "Національний інтерес" та провокатори, які продовжили поливати брудом ЦПК та вводити глядачів каналу в оману. Пізніше ЦПК повідомили, що по 112 каналу крутять "чорнушну" рекламу про Шабуніна.
7 липня 2017
На телеканалі Україна вийшла друга серія спецрепортажу "Слідами грантоїдів", значна частина якого присвячена інциденту за участі Віталія Шабуніна та провокатора Філімоненка. Окремо у сюжеті приділили увагу негативному висновку Незалежної медійної ради, яка вважає, що "під час підготовки та випуску в ефір програми "Слідами грантоїдів: спеціальний репортаж" телеканалом "Україна" було допущено порушення стандартів точності, достовірності та збалансованості подачі інформації", що "є неприпустимим для інформаційної журналістики".
Березень-квітень 2020
Низка медіа поширила неправдиві повідомлення щодо діяльності представників ГО "Центр протидії корупції", очевидно направлені на дискредитацію громадської організації на тлі її роботи щодо реформування правоохоронних органів.

Фейки було розміщено на таких сумнівних майданчиках, як "Страна", УНН, "Обозреватель", "Апостроф", які неодноразово фігурували у моніторингах ЗМІ як платформи для розміщення замовних матеріалів без відповідного маркування, або, як це називають на професійному сленгу медійники, – "джинси". Більше того, частина з цих платформ розтиражувала повідомлення, яке взагалі було опубліковане на одному з Telegram-каналів, який також відомий розміщенням замовних публікацій без позначки "реклама" чи будь-якої іншої, яка прямо свідчить про замовленість матеріалу. Йдеться про "Украина 24/7", який фігурував у журналістському розслідуванні як такий, що розміщує "джинсу". Фейкові новини про ЦПК продукує і відомий своїми маніпулятивними та вигаданими історіями Telegram-канал "Легитимный".
Грудень 2020
Адвокат Ростислав Кравець, який засвітився на плівках Вовка, подав заяву про визнання Центр Протидії Корупції екстремістською організацією. Якщо подивитись на союзників Вовка і Кравця, то така риторика та дії зовсім не дивні.

Рішення Конституційного суду, які підривають прозахідний шлях України, ухвалені після подань кремлівських нардепів від ОПЗЖ і слуг Коломойського. Вовк на плівках хизувався, що має вплив на КСУ. Тому коло персонажів, які воліли б збити проєвропейський шлях України і розібратись з ЦПК за російськими лекалами, давно відоме. Більше про зв'язки Вовка, Кравця, ОПЗЖ та КСУ тут.
Травень 2021
Кремлівська пропаганда взялась за Центр Протидії Корупції. Згадали нас в сюжеті про кума Путіна Медведчука, якого ми доганяємо через проєкт #візабан. Там ми працюємо щодо агентів Кремля, які поширюють антизахідну пропаганду і блокують співпрацю України із цивілізованим світом. Медведчук там перший в списку.
Кампанія проти ЦПК за кордоном
Травень-червень 2017
Паралельно з дискредитаційною кампанією в Україні наші вороги працюють і за кордоном. Спочатку анонімно розсилали інформацію, яка доступна тільки правоохоронним органам, адже вони містилися в непублічних судових ухвалах, які слідчі ГПУ отримували для виїмки документів.

Пізніше серед політичного бомонду США почали поширювати більш якісний "компромат", розрахований саме на американську аудиторію.Інформація зводилася до підозр засновників ЦПК у "незаконному збагаченні" (яке за українським законодавством може бути застосовано тільки до чиновників — розпорядників публічних коштів) та "привласненні проектних коштів іноземних донорів", без наведення бодай якихось доказів цього; викривлені дані про доходи керівників організації та їх походження; припущення у співпраці зі спецслужбами тощо. Окрема частина "компромату" присвячена зв'язкам ЦПК із Джодрджем Соросом, палким критиком президента США Дональда Трампа. Українське відділення цього приватного фонду декілька років поспіль підтримує діяльність ЦПК.

На нашу думку, цей "компромат" готували та поширюють люди, обізнаними у внутрішньополітичній ситуації в США. Ось цей "компромат":
Травень 2017
На каналі Storozh Ukraina були розміщені два повністю фейкових "випуски англомовних новин". Вони мають понад 20 тисяч переглядів, що свідчить про розкрутку відео через рекламу.

Storozh Ukraina — іще одне анонімне об'єднання громадян, які "викривають" антикорупціонерів. Усі чотири матеріали присвячені громадським активістам: Віталію Шабуніну та Дарині Каленюк з ЦПК, Ярославу Юрчишину з Трансперенсі Інтернешенл Україна, і журналісту-розслідувачу програми СХЕМИ Наталці Седлецькій.

Користувачі Facebook знайшли цього ведучого, який розповідав про розслідування фінансових махінацій. Ним виявився актор Майкл Джон Вульф, який за винагороду може зіграти будь-яку роль, наприклад кухаря або фітнес консультанта.
За цією дискредитаційною кампанією стояла приватна ізраїльська розвідка. Про це йдеться у розслідуванні американського журналіста Скота Стедмана для видання Forensic News.

Завдяки судовому процесу у Канаді у розпорядженні журналістам опинилися сотні сторінок судових документів, а також допити багатьох людей, знайомих з діяльністю Psy Group. Вони вперше показали, що фірма провела кампанію з дезінформації, спрямовану на голову правління ЦПК Віталія Шабуніна та виконавчу директорку організації Дар'ю Каленюк.

Як йдеться у статті, Psy Group — це компанія зі збору інформації та маніпуляцій у соціальних медіа, що базувалася в Ізраїлі. До неї входило чимало колишніх ізраїльських шпигунів. Наразі компанія вже не працює.
Липень 2017
З'явилися перші підтвердження того, що "компромат" про ЦПК у США поширюють лобісти, які також обслуговують українську владу.

15 липня 2017 року на сайті FoxNews у розділі Opinion була оприлюднена колонка Адама Ерелі - у минулому посла США та заступника речника Держдепартаменту. У ній йшлося про корупцію в Україні.

Посол Ерлі використав дані з "компромату", що поширюють невідомі серед естеблішменту США (на фото). Зокрема, екс-чиновник звинуватив ЦПК в отриманні "відкатів". Жодних доказів своїм твердженням Посол Ерлі не навів.
У 2013 році Адам Ерелі входив у керівництво американської лобістської фірми Mercury, яку тоді ж винаймали соратники Януковича для лобіювання своїх інтересів у Сполучених Штатах. Послуги лобістів добре оплачувалися через брюссельського посередника — організацію "Європейський центр сучасної України", засновниками якої на той час виступили троє впливових депутатів від Партії регіонів. Керівником організації стала Іна Кірш-Ван де Ватер, яка також фігурує у записах "тіньової бухгалтерії" Партії Регіонів.
До дискредитаційної кампанії проти ЦПК на заході долучені не тілки лобісти, але й спеціалізовані фірми. Одна з них — Mair Strategies LLC, якою керує Ліз Мейєр. Фірма спеціалізується на медіа-консалтингу та медіа-плейсменту — розміщенню публікацій про клієнтів через онлайн-медіа та блогерів.

Пані Мейєр розсилає по західних журналістах інформаційну довідку про ЦПК на основі відео ГО "Національний інтерес". Вона подає західним журналістам наклепницькі матеріали про ЦПК як "резонансну тему", за якою "варто слідкувати та висвітлювати". ЦПК має підтвердження таких листів з різних джерел.
Що ЦПК робить для свого захисту:
1
Говоримо правду
Ми системно інформуємо наших партнерів та донорів про всі атаки, яких зазнає наша команда та окремі співробітники.
2
Інформуємо про ризики
Ми окремо інформуємо посольства США та країн Великої сімки щодо всіх нових випадків та ризиків для роботи в громадському секторі.
3
Судимося
Ми подали до суду позов до нардепа Пинзеника про захист честі, гідності та ділової репутації, зокрема спростування недостовірних даних, які він озвучив на телеканалі "Рада".
4
Змушуємо говорити правду інших
Ми подали до суду позов до ТРК "Україна" щодо спростування відомостей про ЦПК в сюжеті "Слідами грантоїдів".
5
Контролюємо слідство
Ми вимагаємо від ГПУ розслідувати дії Пинзеника та його спільників з ГО "Національний інтерес" за незаконне збирання, зберігання та поширення інформації про ЦПК та його членів через ініціювання відповідного розслідування.
6
Заявляємо про злочини
Ми вимагаємо розслідувати дії провокатора Філімоненка та його спільників, які отримують невідомо звідки конфіденційну інформацію про членів ЦПК, поширюють її публічно та нахабно втручаються в приватне життя.
Якщо ви пишете історію про це або згадуєте ЦПК у своїх матеріалах, зверніться до нас по коментарі та документи. Якщо вас цікавлять результати нашої роботи — просто запитайте нас.

Ми працюємо далі.
info@antac.org.ua
Made on
Tilda