АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ПОРЯДОК ДЕННИЙ
для кандидатів у Президенти України
23 профільні громадські
організації закликають кандидатів у Президенти представити свої пропозиції щодо вирішення ключових проблем державної антикорупційної політики.
Українські виборці визначили корупцію однією з трьох найбільших проблем України. Найбільшу загрозу, на їхню думку, становить велика політична корупція — так вважає понад 90% українців.

Найбільшу відповідальність за боротьбу з корупцією українці покладають на Президента (63%) та Верховну Раду (42%). 80% переконані, що основною причиною корупції є відсутність адекватного покарання за неї.*

Перелік зазначених проблем не є вичерпним, проте відсутність чіткої позиції у кандидатів саме щодо них свідчить про нерозуміння ключових викликів у сфері протидії корупції.
Проблема:
Повна втрата довіри суспільства до керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Запитання:
Яким чином ви забезпечите звільнення керівника САП та обох його заступників, а також гарантуєте прозорість та ефективність обрання нового керівництва?
Проблема:
Неспроможність менеджменту Національної агенції з питань запобігання корупції забезпечити виконання функцій інституції.
Запитання:
Яким чином ви забезпечите повне перезавантаження цього державного органу, а також гарантуєте відсутність політичного впливу на цей процес?
Проблема:
Постійні атаки політичної еліти на Національне антикорупційне Бюро.
Запитання:
Яким чином ви забезпечите інституційне посилення НАБУ, а також убезпечите його від постійних спроб знищення з боку політичної еліти?


Проблема:
Перетворення частини Служби Безпеки України в інструмент та провайдера корупції.
Запитання:
Яким чином ви звузите повноваження спецслужби до стандартів НАТО і як обмежите її втручання в бізнес? Наприклад, чи буде ліквідовано головне управління СБУ по боротьбі з корупцією.
ХТО З КАНДИДАТІВ ПІДТРИМАВ?
За посиланням обіцянки кандидатів щодо антикорупційної програми
30.24% у першому турі, пройшов до другого
15.95% у першому турі, проходить до другого
13.40% у першому турі
6.91% у першому турі
0.57% у першому турі
0.22% у першому турі
зняв свою кандидатуру з виборів
зняв свою кандидатуру з виборів
Ми закликаємо всіх кандидатів у Президенти публічно зафіксувати своє бачення подолання зазначених вище викликів. Зі свого боку готові взяти участь у такому обговоренні.
ЯКІ ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЛУЧИЛИСЯ?
З усіма запитаннями та пропозиціями пишіть на поштову скриньку: antac.ua@gmail.com

* Згідно з Національним антикорупційним опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології в рамках програми сприяння громадській активності «Долучайся!». Дослідження проводились з липня по серпень 2018 року. Вибірка складає 10 169 респондентів, теоретична похибка вибірки складає 1%. Усі польові роботи та обробка даних для цього дослідження були проведені Київським міжнародним інститутом соціології.
Made on
Tilda