Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

“Жодного його матеріалу я не опублікував” — суд у справі Шабуніна допитав редактора, що дав завдання Філімоненку “розслідувати” команду ЦПК

9 лютого відбулося друге засідання у справі проти голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. На ньому був допитаний перший свідок сторони обвинувачення — головний редактор видання “Flash on Time News” — Денис Маганов, який видав блогеру Філімоненку редакційне завдання.

Під час допиту Маганов підтвердив, що Філімоненко працює “на безоплатній основі” в його друкованій газеті, яка за час існування виходила друком лише тричі і в жодному з цих накладів матеріалів Філімоненка не було. Водночас він зазначив, що Філімоненко “перебуває у трудових відносинах” з ним, а тому у березні минулого року отримав від нього “редакційне завдання” на “розслідування діяльності ЦПК”.

Редактор зазначив, що розслідування мало стосуватися громадської організації, а не особистого життя її працівників. Утім, жодного з матеріалів псевдожурналіста Маганов у своєму виданні не опублікував, “бо вони були неповні”. Також під час допиту з’ясувалося, що видання фінансується з власної кишені Маганова.

Processed with VSCO with f2 preset

На засіданні зачитали повний текст обвинувального акту.

Варто відмітити, що під час цього засідання у Філімоненка з’явилося два нових захисника. Спільно з прокурором вони заперечували проти допиту додаткових свідків зі сторони захисту та не хотіли надавати суду докази, що відсутні у матеріалах справи, а саме повну версію відзнятих Філімоненком відео спілкування з Шабуніним,  а не змонтовану з уривків  нарізку відео.

Також Філімоненко відмовився надати оригінали медичних документів, які мають доводити завдані йому травми. Ці документи зникли з матеріалів справи, що позбавило адвокатів Шабуніна можливості провести їх незалежну експертизу. Нагадаємо, адвокати Віталія Шабуніна заявляють про фальсифікацію медичної експертизи, що містить протилежні висновки про те, у яку частину обличчя бив Шабунін. Крім того, сам “перелом в результаті удару” лікарі виявили у блогера тільки на 12 день після інциденту!

Питання щодо витребування оригіналів медичних документів та відеоматеріалів суд вирішить пізніше — на стадії дослідження письмових та відео доказів.

Також захисники та сам Філімоненко категорично заперечували проти виступу в суді у якості свідка відомого медіа-експерта та юриста Тараса Шевченка, директора “Центра демократії та верховенства права”. Його псевдожурналіст обізвав “членом корупційного клану Шабуніна”.

Суддя  встановила наступний порядок розгляду справи: спочатку будуть допитані свідки обвинувачення, потім свідки захисту, потім Всеволод Філімоненко і Віталій Шабунін. Після цього суд перейде до вивчення письмових доказів та відеоматеріалів.

Наступне засідання призначене на 26 лютого на 14.00 в приміщенні Дніпровського районного суду за адресою вул. Кошиця 5.