Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Корупція в оборонці: вимагаємо від керівника НАБУ відсторонити на час розслідування заступника та детективів

Центр протидії корупції закликає керівника Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника на час внутрішнього розслідування відсторонити співробітників, які фігурують у журналістському матеріалі Bihus.Info щодо корупції в оборонній сфері.

На створене після Революції гідності Національне антикорупційне бюро покладаються великі очікування у розслідуванні справ топ-корупції. Бюро потрібно захистити своє ім‘я та зберегти довіру.

Саме тому ЦПК вимагає рішучих дій з боку керівника НАБУ Артема Ситника для збереження репутації бюро, а саме — відсторонити від виконання обов’язків  на час внутрішнього розслідування першого заступника директора НАБУ Гізо Углаву, заступника керівника Третього відділу І підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Олега Борисенка та детектива Третього відділу І підрозділу Головного підрозділу детективів НАБУ Дмитра Литвиненка.

Більш того, ЦПК закликає заступника директора Гізо Углаву, детективів Олега Борисенка та Дмитра Литвиненка добровільно скласти рапорти з проханням відсторонення їх від виконання обов’язків на час внутрішнього розслідування.

Такі дії жодним чином не означатимуть автоматичного підтвердження вини працівників НАБУ, а навпаки — дозволять управлінню внутрішнього контролю неупереджено зібрати докази, проаналізувати факти та надати висновки стосовно наявності або відсутності порушення закону в діях співробітників НАБУ.

На жаль, НАБУ не зробило цього відразу. Ми вважаємо, що це серйозна помилка, яку ще можна виправити.

Детективи НАБУ неодноразово доводили діями свою професійну та незалежну позицію, притягнувши до відповідальності кількох директорів оборонних заводів, заступника міністра оборони, керівника державної фіскальної служби Романа Насірова, екс-керівника комітету парламенту Миколи Мартиненка та багатьох інших раніше недоторканих топ-корупціонерів. Оприлюднені журналістами матеріали не повинні перекреслювати довіру до результатів роботи НАБУ.

Окрім того, директор НАБУ має забезпечити повну незалежність роботи Управління внутрішнього контролю в розслідуванні можливих порушень закону працівниками НАБУ, оприлюднених у журналістському розслідуванні. Таке розслідування має бути проведено з дотриманням найкращих міжнародних стандартів роботи служби внутрішнього контролю правоохоронних органів.

ЦПК закликає НАБУ надати всю необхідну інформацію Державному бюро розслідувань, яке  уповноважене дослідити можливі незаконні дії працівників антикорупційного бюро.

НАБУ зобов’язане продемонструвати здатність до контролю за дотриманням закону його співробітниками, а за потреби — до самоочищення.

Крім того, ЦПК також вимагає від Генпрокурора Юрія Луценка, керівника СБУ Василя Грицака та керівника ДФС Олександра Власова прозорого незалежного розслідування з відстороненням  співробітників цих відомств, які фігурують в журналістському розслідуванні.