Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

ЗАЯВА — Громадські організації закликають Парламент забезпечити дієвий контроль за органами суддівського врядування

Громадські організації Центр протидії корупції, Transparency International Ukraine, Фундація DEJURE
Всеукраїнське об’єднання “Автомайдан” та Центр політико-правових реформ вітають ініціативу Президента із перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) та залучення міжнародних експертів до цього процесу. Водночас, позитиви можуть бути знівельовані суттєвими недоліками, які містить законопроект.

Законопроект №1008, внесений Володимиром Зеленським, передбачає повне оновлення складу ВККС та віддає ключову роль у цьому процесі міжнародним експертам. Саме міжнародні експерти півроку тому забезпечили доброчесний склад Вищого антикорупційного суду, тож ми переконані, що вони сприятимуть формуванню доброчесної ВККС.

Президентський законопроект також передбачає механізм контролю за вже обраними членами ВККС та Вищої ради правосуддя (ВРП). Так, пропонується створити етичну комісію, до складу якої увійдуть троє міжнародних експертів та троє членів ВРП. Завдання комісії – стежити за доброчесністю самих членів ВККС та ВРП. За наявності фактів недоброчесної поведінки етична комісія зможе ініціювати звільнення такого члена. 

Однак для того, аби ініціювати питання про звільнення недоброчесного члена ВККС чи ВРП, таке рішення має підтримати бодай один представник ВРП у цій комісії, а  фінальне рішення про звільнення приймає сама ВРП. Сумнівно, що члени ВРП будуть голосувати за звільнення власних колег. Тож аби етична комісія була дієвою, потрібно посилити роль міжнародних експертів у ній так, як це було під час добору суддів Вищого антикорупційного суду.

Також законопроект не усуває проблему із збереженням на посадах сотень недоброчесних суддів, які вже пройшли кваліфікаційне оцінювання, а процедура відбору суддів Верховного Суду не визначена. Затвердження чинною ВРП регламенту новообраної ВККС створює ризики створення штучних перепон у діяльності ВККС та її надмірного узалежнення від позиції ВРП. 

Тому ми пропонуємо, щонайменше:  

 • передбачити, що у конкурсній та етичній комісіях більшість (4 з 6) складають міжнародні експерти; 
 • встановити правило, за яким ініціатива етичної комісії про звільнення недоброчесного члена ВРП/ВККС може бути відхилена на спеціальному спільному засіданні членів ВРП та міжнародних експертів за умови, що щонайменше двоє міжнародних експертів підтримали таке рішення; 
 • встановити обов’язок для етичної комісії протягом 30 днів після набрання чинності законом перевірити усіх членів чинних ВРП на предмет відповідності їх критеріям доброчесності;
 • передбачити можливість перегляду результатів кваліфікаційного оцінювання суддів, щодо яких є обґрунтовані сумніви у їх доброчесності;
 • надати можливість затверджувати правила роботи ВККС самою ВККС після її переобрання;
 • встановити, що доброчесність під час відбору суддів Верховного Суду перевіряється шляхом проведення співбесіди за правилами кваліфікаційного оцінювання суддів, та забезпечити кількість суддів, яка дозволить оперативно вирішувати спори в умовах теперішнього навантаження.  

Ми переконані, що лише такі зміни допоможуть досягнути мети законопроекту та закликаємо членів комітету Верховної Ради України з питань правової політики ініціювати відповідні зміни до законопроекту №1008.