Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

ДОКУМЕНТ — Заступниця генпрокурора відмовилася повертати державну землю на узбережжі Чорного моря

Прокуратура  відмовилася повертати у власність держави незаконно загарбану землю у курортному селі Коблево на Миколаївщині. Відповідна заява надійшла до суду від заступниці генпрокурора Анжели Стрижевської.

“Прошу прийняти відмову від позову … та закрити кримінальне провадження”, — йдеться у заяві заступниці Генерального прокурора , адресованому місцевому суду.

Як наслідок, Березанський райсуд Миколаївської області закрив провадження і незаконно отримана земля, замість повернення державі, залишилися у власності місцевого бізнесмена, який вже встиг збудувати там приватний готель.

Так, 2012 року сільська рада Коблева забрала землю у прибережній зоні курорту у Держпідприємства “Очаківське ЛМГ” і віддала місцевому бізнесмену Дмитру Житнику, який,  навіть не дочекавшись оформлення документів, почав будувати там готель.

Лише 2016 року, 4 роки після рейдерського захоплення землі, Березанська райдержадміністрація подала позов до суду щодо повернення у власність держави земельної ділянки. 

Господарський суд Миколаївської області, встановив, що земельна ділянка таки належить державі, якою незаконно заволодів бізнесмен. Як йдеться у рішенні, Коблівська сільрада не мала повноважень вилучати у ДП “Очаківське ЛМГ” спірні земельні ділянки, а відповідно, і дозволяти Житнику будувати там готель.

Пізніше землю разом з будинком рейдернув вже інший «бізнесмен» Лисенко. Коли ж прокуратура вирішила повернути ці землі державі, раптом, у червні 2017 року у ході розгляду справи до суду надійшла заява від заступника Генеральнго прокурора Анжели Стрижевської, у якій вона несподівано відмовилася від позову.

 

У своїй відмові прокурор зазначила, що позивачем має бути не держадміністрація, а Уряд, в інтересах якого може звертатися лише прокурор ГПУ. Тим не менше ГПУ так і не подав позов, а земля залишилася у власності місцевого бізнесмена.

“Це виглядає, як легалізація рейдерського захоплення землі на березі Чорного моря”, — стверджує юрист Центру протидії корупції Віталій Цокур.  — Аргументація, наведена в заяві заступниці генерального прокурора до суду є необґрунтованою та недостатньою для відмови від позову та закриття провадження”, – додає юрист.

Важливо відмітити, що Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, куди надійшла скарга на дії Стрижевської, одразу відмовила у відкритті дисциплінарного провадження щодо неї. Наразі ця відмова оскаржується в суді.