Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Заява громадських організацій щодо проведення нового конкурсу на посаду заступника керівника апарату ВАС

Громадські організації, які займаються питаннями судової та антикорупційної реформ, закликають Вищу раду правосуддя та Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя провести новий конкурс на посаду заступника керівника апарату Вищого антикорупційного суду (ВАС), а Державну судову адміністрацію не призначати Оксану Літвінову на цю посаду.

14 червня 2019 року відбувся конкурс на посаду заступника керівника апарату Вищого антикорупційного суду. Його переможницею було визначено кандидатку Оксану Літвінову.

Варто наголосити, що в конкурсі взяли участь лише 4 кандидати. Двоє претендентів вибули за результатами перевірки рівня володіння іноземною мовою, документи третього були визнані такими, що не відповідають умовам проведення конкурсу. 

Таким чином, конкурс фактично був проведений із однією учасницею, яка і стала його переможцем.

Більш того, переможець Оксана Літвінова раніше працювала керівницею апарату Апеляційного суду Київської області, де вдавалася до грубих порушень, що було виявлено під час планового аудиту та стало підставою відкриття щодо неї дисциплінарного провадження.

За інформацією, наявною у громадськості, протягом 2017-2018 років Оксана Літвінова нараховувала собі та своїй заступниці Оксані Зельдич (яку без конкурсу перевели в апарат ВАС) премії від 100 до 400%. 

Крім того, аналіз декларацій Оксани Літвінової показує, що кандидатка, ймовірно, приховує активи свого чоловіка. Так, у декларації за 2018 рік Оксана Літвінова

 • не вказала доходів чоловіка, зазначивши, що він “не надав інформації”;
 • не вказала, що її чоловік є засновником адвокатського бюро “Літвінова”;
 • не зазначила права вимоги чоловіка за кредитним договором у розмірі 85 тис.дол.

У деклараціях 2015-го, 2017-го та 2018-го років Оксана Літвінова не вказала правочинів на купівлю або втрату права власності щодо трьох автівок – DAEWOO FSO Lanos TF69Y 2018-го року, MAZDA 6 2007-го року, Volvo X90 2013-го року.

Таким чином, замість проведення повноцінного конкурсу можливе призначення єдиного кандидата на посаду, до якого до того ж наявні обґрунтовані сумніви щодо доброчесності. Вказане категорично не відповідає критеріям незалежності та неупередженості, меті створенню нового судового органу.

Враховуючи критичну важливість посади заступника керівника апарату ВАС, яка відкриває доступ до конфіденційної інформації й фінансових ресурсів суду, громадські організації, які займаються питаннями судової та антикорупційної реформ, закликають Вищу раду правосуддя та Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя провести новий конкурс, а Державну судову адміністрацію — не призначати Оксану Літвінову на вказану посаду.

 

ГО “Фундація DEJURE”

ГО “Центр протидії корупції”

ГО “ВО “Автомайдан”

ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна”