Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

За брехню в декларації Луценко “покарав” одіозного слідчого Суса доганою

Генеральний прокурор України Юрій Луценко притягнув до дисциплінарної відповідальності за брехню в декларації та анкеті доброчесності Дмитра Суса, заступника начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки.

Замість звільнення за брехню в анкеті доброчесності Юрій Луценко виніс Дмитру Сусу догану за “порушення порядку подання декларації” та “подання недостовірних тверджень” в анкеті доброчесності прокурора, а також задовільнив заяву Суса “про дострокове припинення його повноважень на адміністративній посаді за власним бажанням”.

Про це йдеться у відповіді ГПУ на запит Центру протидії корупції.

Нагадаємо, слідчий Дмитро Сус, підлеглі якого сфабрикували кримінальну справу, де фігурує Центр протидії корупції, забув вказати в анкеті доброчесності авто преміум класу Audi Q7 вартістю понад 900 000 грн, що, як з’ясували журналісти, належало його 85-річній бабусі.

Журналісти встановили, що задекларовані Сусом доходи не дозволили б йому придбати таке вартісне авто, тому слідчий і не згадав про нього в анкеті. Сама прокурорська Audi Q7 попала в поле зору журналістів після того, як Дмитро Сус та його підлеглі затримали та катували двох працівників оперативно-технічного підрозділу Національного антикорупційного бюро, які на конспіративній квартирі здійснювали спостереження за прокурорами в рамках кількох кримінальних проваджень. За словами директора Бюро Артема Ситника, на цій же Audi Сус особисто повертав “заручників” назад в приміщення НАБУ.

Невдовзі після кричущого випадку зі співробітниками Бюро Дмитро Сус заявив про викрадення у нього даного автомобілю.

Центр протидії корупції звернувся особисто до Юрія Луценко із вимогою провести службову перевірку та звільнити одіозного прокурора з лав ГПУ. Однак замість цього Дмитро Сус отримав догану і формальне пониження – став просто слідчим Генпрокуратури.

Варто зазначити, що Юрій Луценко анонсував чистки в ГПУ за результатами таємної перевірки анкет доброчесності прокурорів.

“Наприклад, якщо прокурор в анкеті стверджує, що не має автомобілів, але щодня приїжджає на роботу в “Ауді-6″ останньої моделі, цей факт ми маємо знати, щоб провести перевірку й у встановленому законом порядку звільнити такого працівника з органів прокуратури”,

пояснював генпрокурор мету запровадження анонімних анкет на прес-конференції у Львові влітку поточного року.

“Наразі жодного прокурора за брехню в анкеті доброчесності Луценко не звільнив. Ми надіслали з десяток таких заяв про розбіжності інформації у прокурорських анкетах та їх електронних деклараціях. Однак замість обіцяних перевірок та чисток ГПУ від одіозних співробітників Юрій Віталійович займається порожні піаром,  перевіряючи декларації непідслідних йому народних депутатів ” – каже Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.

“Ми проаналізували декларації Дмитра Суса за останні три роки і не побачили там доходів, що дозволили б прокурору купити елітну іномарку за 900 тисяч. Той факт, що Сус записав автівку не на себе, а на бабусю, підтвреджує намір прокурора приховати свій реальний стиль життя та говорить про те, що джерела доходів, за які Сус придбав Ауді, мають незаконний характер. Зараз за брехню в е-деклараціях передбачена кримінальна відповідальність – 2 роки тюрми. А Сус отримав лише догану. І немає сумнівів, що незабаром Луценко знов призначить його на нову “адміністративну посаду” – розповідає Андрій Савін, юрист Центру протидії корупції.

Як відомо, департамент, в якому працює Дмитро Сус, називають «департамент Кононенка-Грановського», за прізвищами депутатів від БПП Ігоря Кононенка та Олександра Грановського, яким приписують вплив на цей підрозділ ГПУ.

Наразі ніхто з організаторів та учасників затримання, викрадення та катувань співробітників Антикорупційного бюро не був покараний. Дмитра Суса та двох його колег з департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки було тимчасово відсторонено від роботи на час проведення службового розслідування. Перевірка закінчилася 19 жовтня 2016 року. Після цього Сус і його команда повернулися до роботи.