Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Виведення нардепом Котвіцьким $40 млн в Панаму: суд надав НАБУ доступ до банківських документів

Солом’янський районний суд Києва дозволив детективам Національного антикорупційного бюро тимчасово отримати доступ до рахунків та документів “Альфа Банку” та “Credit Agricole” в рамках провадження, порушеного за фактом виведення з України 40 мільйонів доларів народним депутатом Ігорем Котвіцьким.

Про це йдеться в рішенні суду від 12 липня, повідомляє “Центр протидії корупції”, за заявою якого детективи НАБУ порушили кримінальне провадження за ч.3 ст.209 (відмивання грошей), ч.2 ст. 364 (зловживання службовим становищем), ч.3 ст.368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України.

Зокрема, суд надав дозвіл детективам на ознайомлення та виїмку документів, які мають відношення до незаконного переказу 40 млн доларів з рахунку народного депутата від “Народного фронту” Котвіцького на рахунок панамської компанії Kingston Group S. А.

У НАБУ є питання щодо походження вищезгаданих коштів, адже вони не були вказані в декларації про доходи народного депутата Котвіцького. Так як нардеп мав відкриті рахунки в “Альфа Банку” та “Credit Agricole”, то детективи попросили та отримали доступ до необхідних банківських матеріалів.

Всього детективи НАБУ отримали 14 дозволів на вилучення банківських та установчих документів у Нідерландах, Швейцарії, Панамі та Норвегії. Документи стосуються транзакцій та посадових осіб офшорних компаній Kingston Group S. А та Tiway FSU B.V. Саме ці компанії мають відношення до виведення Котвіцьким незадекларованих 40 млн доларів.

Як відомо, НАБУ розслідує змову між посадовцями НБУ та кількома офшорками, які перерахували 40 млн доларів з рахунку нардепа Котвіцького на рахунок компанії-нерезидента Kingston Group S.А.

В червні 2015 року між Котвіцьким і ТОВ “Крим Петроліум Компані” був укладений договір, за яким остання переводить на нардепа борг в 40 млн доларів перед нідерландською компанією Tiway FSU B.V. Паралельно остання передала панамській Kingston Group S.A. за винагороду в 1 долар право вимогати з депутата Котвіцького 40 млн доларів.

В липні-серпні 2015 року двома траншами Котвіцький перекинув 41 млн доларів зі свого рахунку в “Сбербанку” в “Ощадбанк”. З цих грошей 40 млн доларів було перераховано компанії Kingston Group S.А. в швейцарському банку “Falkon Private Bank”, а решту – 1 млн доларів – на рахунок Котвіцького у “Альфа Банку”. НБУ нічого не зробив, щоб зупинити виведення грошей за кордон.

В декларації про доходи інформація про ці кошти була прихована. Натомість ці гроші були вказані в новій декларації, поданій Котвіцьким після підозрілої транзакції.

Варто також додати, що Kingston Group S.A. є берефіціарним власником ТОВ “Крим Петроліум Компані”, а попереднім бенефіціаром була компанія Tiway FSU B.V. Тобто, скоріш за все йдеться про відмивання коштів, походження яких невідоме.