Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Верховний суд скасував рішення апеляції, яка підіграла Мартиненку при відводі зі справи прокурора Перова

Сьогодні Верховний суд під головуванням Андрія Чистика задовольнив скаргу прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) на рішення Київського апеляційного суду. Апеляція вийшла за межі своїх повноважень, коли вирішувала, чи повертати прокурора Андрія Перова до справи екснардепа Миколи Мартиненка. 

“Верховний суд став на сторону закону та скасував незаконне рішення апеляції. Тепер уже Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду буде вирішувати, чи повертати прокурора Перова у справу Мартиненка”, —  коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін. 

Так, у вересні 2018 року перед початком розгляду справи Мартиненка Шевченківський суд відвів Перова на основі догани Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). Тоді судді побачили упередженість у тому, що прокурора покарали за заявою адвокатів екснардепа. 

КДКП оголосила догану Перову за грюк дверима, але згодом це абсурдне покарання скасував Верховний суд. 

У зв’язку з тим, що єдина обставина для відводу Перова була скасована судом, САП просила переглянути відвід, однак Шевченківський суд зрештою став на бік Мартиненка. 

Рішення про відмову повернути Перову у справу оскаржувалося, але Київський апеляційний суд також посприяв адвокатам. Він скасував рішення Шевченківського суду, але вигадав нові причини начебто упередженості прокурора Перова. 

“Київський апеляційний суд банально “підіграв” адвокатам Мартиненка, яким так заважав прокурор Перов. Проте судді апеляції порушили закон, прийнявши до уваги нові факти адвокатів, чому прокурор не може бути у справі”, —  додає Андрій Савін. 

Відповідно, сьогодні Верховний суд взяв до уваги ці обставини та вирішив, що справа щодо відводу Перова зі справи Мартиненка має ще раз слухатися в апеляції. Ця апеляція буде у ВАКС. 

Нагадаємо, Микола Мартиненко та його спільники обвинувачується у розкраданні майже 700 млн гривень із двох державних підприємств Східного гірничо-збагачувального комбінату і Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом”. 2 жовтня 2019 року цю справу передали до новоствореного Вищого антикорупційного суду, де її почнуть слухати заново.