Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Верховний суд вирішить, де продовжиться розгляд справи експертки рюкзаків Авакова

Сьогодні  відбулося друге судове засідання у справі проти експертки Надії Бугрової, яка встановила, що вартість “рюкзаків Авакова” була завищена у 5 разів. Суд задовольнив клопотання адвоката про зміну підсудності — рішення ухвалить Верховний суд. Йдеться про розгляд справи у Києві, а не Кам‘янець-Подільську.

За версією адвоката, дії, які прокурор вважає злочином, експертка вчинила у Києві. Таким чином, не зрозуміло, чому її справу розглядають у Хмельницькій області.

Адвокат Бугрової подав клопотання про зміну підсудності. Суддя це клопотання направить до Верховного суду, який уже остаточно вирішить, де має розглядатися справа проти експертки, яка назвала реальну вартість рюкзаків Авакова.

Окрім того, адвокат подавав ще два клопотання, які суд не задовільнив: про відвід військових прокурорів та повернення обвинувального акту.

Сьогодні військові прокурори принесли документи, які начебто дозволяють вести їм справу Бугрової. Однак потерпілий, який не визнає себе таким, заявив, що його підприємство не належить до об`єктів Міністерства оборони.

Відповідно, за словами адвоката Бугрової, ця справа підслідна поліції і процесуальним керівництвом мали б займатися у звичайній прокуратурі, а не військовій прокуратурі.

Під час першого судового засідання “потерпілий” директор ТОВ БК “ПоділляТрансбуд” Володимир Мужило заявив, що він не розуміє, чому є потерпілим у справі.

Він надавав покази слідчому, що не має претензій до експертки. За версією слідства, Бугрова начебто завдала підприємству шкоди на 5 тисяч гривень.

Нагадаємо, що Надію Бугрову обвинувачують у шахрайстві через отримання зарплати в 5 тисяч гривень у центрі правової допомоги “Правозахист” та підробку експертних висновків. За це Бугровій загрожує до 3 років обмеження волі.

Бугрова проводила експертизу у так званій справі рюкзаків Авакова, назвавши їх реальну вартість і те, що  Міністерство внутрішніх справ заплатило у 5 РАЗІВ ДОРОЖЧЕ.

Саме на її висновки посилалися прокурори та детективи вказуючи на кустарний спосіб пошиття наплічників.

Реального покарання за корупційну схему з рюкзаками ніхто не поніс.

Однак у листопаді 2018 до Бугрової прийшли з обшуком додому та до офісу слідчі з поліції Хмельницької області.

Обшук обгрунтували тим, що експертка нібито колись оцінювала майно Міністерства оборони та занижувала його вартісь. Проте це не відповідало дійсності, адже Надія Бугрова ніколи не проводила такої оцінки майна Міноборони.

Слідчих поліції цікавили перш за все матеріали експертизи у справі рюкзаків Авакова. Ці матеріали вони повністю вилучили незважаючи на те, що вони не брали на це дозволу у суді і їхнє розслідування жодним чином не стосувалося експертизи щодо цієї справи.

У  грудні 2018 року слідчі Хмельницької поліції принесли  експертці повістку про виклик на допит і повідомлення про підозру.

Окрім того, 8 лютого до Надії Бугрової навідалася перевірка від Міністерства юстиції. Це була перша перевірка Надії Бугрової за останні 3 роки.