Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Верховний суд узаконив закриття декларацій військових прокурорів. ЦПК йде в ЄСПЛ

Таку постанову суд виніс ще 6 грудня у попередньому судовому засіданні за результатами розгляду касаційної скарги Центру протидії корупції. Проте про відповідне рішення ЦПК дізнався лише 15 грудня, коли отримав його поштою. На суд організацію не запрошували. Верховний суд за головування судді Білоуса О.В. залишив у силі рішення судів попередніх інстанцій та дозволив приховування декларацій військових прокурорів.

Відповідний позов ЦПК подав до суду ще у травні 2017 року, коли стало відомо про відсутність у відкритому доступі декларацій близько 70 прокурорів.

Декларації зникли із публічного доступу у зв’язку із постановою про застосування заходів спеціальної безпеки у вигляді забезпечення конфіденційності даних низки посадових осіб військової прокуратури, прийнятою 31 березня 2017 головним  військовим прокурором Анатолієм Матіосом.

Суть заходів безпеки, які слухняно виконало НАЗК,  полягала у закритті від публічного доступу до декларацій окремих прокурорів. Серед них, зокрема, заступники Головного військового прокурора Віктор Король і Дмитро Борзих, начальник слідчого відділу Головної військової прокуратури ГПУ Сергій Личик та Військовий прокурор Маріупольського гарнізону Олег Улановський.

Таким чином засекретили вже опубліковані декларації прокурорів за 2016 рік, а також унеможливили їх оприлюднення у майбутньому. Тому ми не побачили декларацій за 2017 рік і повідомлення про суттєві зміни у майновому стані прокурорів.

Генеральна прокуратура України пояснює необхідність вилучення декларацій тим, що під час розслідування фактів ведення Збройними силами Російської Федерації агресивної війни проти України, було отримано інформацію про існування реальної загрози життю та здоров’ю військових прокурорів, що здійснюють ці розслідування.

Разом з тим, у ЦПК переконані, що майнові декларації прокурорів не містять жодної інформації, розголошення якої може загрожувати їхній безпеці, оскільки:

 • персональні дані не публікуються в Реєстрі, як і дані про місце проживання та місце знаходження майна;
 • посади та імена прокурорів і так є публічними – ними, наприклад, рясніють судові ухвали, а також вони представляють державне обвинувачення в публічних судових процесах;
 • до моменту ухвалення постанови всі декларації за 2016 рік уже були в публічному доступі; будь-хто міг їх скопіювати або завантажити масив даних НАЗК.

“Натомість, приховування декларацій на фоні численних журналістських розслідувань про невідповідність способу життя прокурорів статкам становить форму цензури держави на інформацію про майновий стан прокурорів”, — коментує юрист Центру протидії корупції Олена Щербан. “Ми уже готуємо відповідну заяву до Європейського суду з прав людини. У процесі нам навіть не надали змоги ознайомитися із повним текстом постанови прокурора Матіоса”.

Яскравим прикладом того, які статки можуть приховувати за закритими деклараціями підлеглі Матіоса, є скандальний колишній військовий прокурор Костянтин Кулик, який без наявності на це доходів зміг придбати елітну нерухомість та авто.

Після закриття декларацій прокурорів Матіос виступав на засіданні антикорупційного комітету Ради та разом із НАЗК розробляв зміни до закону, які б мали легітимізувати його постанову та дії НАЗК щодо приховання декларацій з публічного доступу. Нагадаємо, що наразі у НАЗК відсутні повноваження щодо обмеження публічного доступу до Реєстру декларацій.

Цікаво, що наприкінці жовтня Верховний суд повернув на новий розгляд справу за позовом ЦПК до СБУ та НАЗК щодо засекречення декларацій керівництва СБУ.

Після двох років судів, суд визнав, що попередні інстанції, які відмовляли ЦПК діяли з порушеннями, проте колегія суддів Верховного суду не захотіла самостійно виносити рішення та повернула справу назад у першу інстанцію.

У цьому спорі у колегії суду брав участь той же суддя Білоус О. В. який мав окрему думку, згідно з якою ЦПК треба було відмовити у позові до СБУ повністю.

Детально про спір ЦПК з прокурором Матіосом читайте за посиланням:
http://bit.ly/2rP9jHD