Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Уряд винен у провалі створення агентства із запобігання корупції

Реанімаційний пакет реформ та антикорупційні організації звернулися з відкритим листом до Прем’єр-міністра України та міжнародних інституцій із закликом переоголосити конкурс на керівний склад Національного агентства з питань запобігання корупції, яке перевірятиме майнові декларації чиновників та фінансування політичних партій.

Активісти звинувачують Уряд в свідомому провалі запуску Агентства.

Зокрема, у своєму зверненні вони стверджують, що за допомогою маніпуляцій Конкурсна комісія, де більшість мали представники влади, протягнула на керівні посади близьких до Прем’єра чиновників, викинувши з конкурсу представників громадськості. “Голосування, як мінімум, за двох з трьох членів НАЗК відбулося у нелегітимний і сумнівний спосіб,  – йдеться в заяві громадськості.

“Так, наприклад, двоє представників від громадськості, які увійшли до фіналу, були «завалені» комісією без будь-яких на то об’єктивних пояснень, – стверджує експерт РПР Ярослав Юрчишин, – Серед них – співавтор закону про люстрацію та учасник АТО Федір Веніславський, а також адвокат Автомайдану, борець за очищення судової системи та член Ради громадського контролю Антикорупційного бюро, Роман Маселко. В противагу цим двом кандидатам, представники влади протягнули до НАЗК непрямого підлеглого Арсенія Яценюка – заступника голови Нацдержслужби Олександра Скопича, та екс-викладачку Прем’єра – Наталію Корчак”.

Слід зауважити, що замість п’яти членів, з яких мав бути сформований керівний орган Агентства, комісія обрала трьох.

Це – унеможливлює обрання голови НАЗК та відкладає запуск роботи Агентства на невизначений термін – йдеться у заяві антикорупційників.

Голову НАЗК, згідно закону, обирають з-поміж п’яти членів трьома голосами. Тому, у складі лише трьох членів НАЗК не зможе обрати свого голову, оскільки кандидат на цю посаду не зможе голосувати сам за себе (таке голосування відбудеться за наявності конфлікту інтересів).

Влада занадто боїться, щоб агентство запрацювало і громадськість отримала максимальний доступ до інформації з декларацій чиновників – Шабунін

Для прийняття будь-якого рішення НАЗК потрібно мінімум три голоси. Без Голови НАЗК неможливо призначити працівників апарату, затвердити кошторис органу, підписати рішення НАЗК, зокрема щодо введення в дію нової системи електронного декларування, тощо. “Орган було створено в такому “кастрованому” вигляді аби відзвітуватися перед ЄС, але не дати йому змогу запрацювати, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління “Центру протидії корупції”. – Влада занадто боїться, щоб агентство запрацювало і громадськість отримала максимальний доступ до інформації з декларацій чиновників”.

Активісти вимагають або терміново дообрати склад НАЗК, аби він став збалансованим, а орган дієздатним, або ж взагалі скасувати результати конкурсу, та переоголосити його наново.

Довідково:

 • Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС, а також отримання нею фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду.
 • Однією з найбільш важливих функцій НАЗК стане створення відкритого онлайн-реєстру декларацій чиновників та їх перевірка.
 • Після оголошення НАЗК про роботу такого реєстру подання чиновниками неправдивих відомостей у декларації буде каратися позбавленням волі на строк до двох років.