Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Уряд пропонує ввести кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

Кабінет Міністрів України ухвалив низку антикорупційних законопроектів, що запроваджують невідворотність покарання високопосадовців за корупційні злочини.

Зокрема, один із проектів закону передбачає створення в Україні спеціального органу – Національного Антикорупційного Бюро. У новій установі боротимуться з корупцією виключно серед високопосадовці та притягатимуть до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення.

«Відтепер кожен чиновник, який їздить на Мазераті з офіційною зарплатою в 6 тисяч гривень буде змушений відповісти, звідки в нього такі статки, – розповідає Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції». – І не можна буде більше ховатися за багатих дружин, друзів та інших «благодійників», на яких зазвичай оформлювалися всі маєтки, машини та інше багатство. І якщо слідчий зможе довести, що підозрюваний кожен день користується дорогим автомобілем, то він відповідатиме перед судом та пояснюватиме, де він взяв гроші на нього».

До високопосадовців, які підпадатимуть під дію цієї норми, належать в першу чергу державні службовці І та ІІ рангу, тобто міністри та їх заступники, депутати, судді, прокурори, тощо.

«Надзвичайно важливою є норма про незаконне збагачення – відповідний склад злочину приводиться у відповідність до Конвенції ООН проти корупції. В чинному Кримінальному кодексі вже є стаття з такою назвою, але злочин виписаний таким чином, щоб ніколи не застосовуватися. За законопроектом же цей склад злочину дозволить притягати до відповідальності службовців, які володіють значним майном, що явно перевищує їхні законні доходи», – каже Дмитро Котляр, головний експерт Антикорупційної групи Реанімаційного пакету Реформ.

Прикметно, що з 2011 по 2014 роки Генеральна прокуратура України закінчила кримінальні провадження про корупційні правопорушення щодо 4 держслужбовців І та ІІ категорій.

Ще одним проектом, схваленим Кабмін, є нова редакція базового антикорупційного закону – «Про запобігання та протидію корупції».

Проект передбачає створення єдиної публічної електронної системи всіх майнових декларацій держслужбовців України. «У ній будуть як дані про доходи та витрати чиновників, так і відомості про володіння ними бізнесами чи членство у партіях та інших організаціях. Це означає, що після запровадження системи будь-який громадянин зможе перевірити, чи живе службовець на офіційно зароблене. У випадку помітних розбіжностей можна буде домогтись арешту корупціонера мінімум на два роки» – коментує проект закону  виконавчий директор Transparency International в Україні Олексій Хмара.

За словами експерта, кримінальна відповідальність за незаконне збагачення є ключовим інструментом по боротьбі з корупцією серед державних службовців у всьому цивілізованому світі.

У разі підтримки народними депутатами антикорупційної пропозиції урядовців, ще до перевиборів в Україні розпочнеться змістовна антикорупційна реформа, покликана побороти корупцію саме у вищих ешелонах влади.