Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Умовно відкритий реєстр авто МВС

МВС може відкрити реєстр Державтоінспекції із значно обмеженими можливостями для пошуку даних про власників авто.

Вчора на сайті МВС раптово з’явився і так само раптово зник доступ до єдиного реєстру автівок Державтоінспекції.Той самий реєстр, за допомогою якого можна встановлювати, скільки авто забули вказати в декларації мажори-прокурори, СБУшники, депутати місцевих рад та інші чиновників по всій країні.

“Машини, дачі – все в заначці” – з таким плакатом міністр юстиції Павло Петренко приходив до нас на акцію під Парламент у день ухвалення закону про відкриття реєстрів рухомого на нерухомого майна.

Закон передбачає, що за допомогою відкритих реєстрів – нерухомості, кадастрової карти, власників авто, громадяни зможуть дізнатися про чиновницьку “заначку”, нажиту під час державної служби.

Утім, схоже, у МВС і Кабмін по-своєму зрозуміли суть антикорупційного закону.

Так, перші спроби отримати витяг з реєстру призвели виявили дуже небезпечну проблему, що обмежує, а якщо чесно – фактично унеможливлює – пошук власників авто.

Розробник заклав дату народження власника як обов’язковий критерій пошуку.

Реєстр МВС

Якщо вказати тільки ПІБ і не вказати дату народження власника, система не здійснює пошук автомобілів, що робить відкриття Реєстру не лише безглуздим, а й в принципі –непотрібним.

Знайти дату народження чиновника доволі складно, бо в декларації вона не вказується. Знайти дату народження його родичів, на яких зазвичай записують своє майно особливо талановиті держслужбовці – неможливо.

Таким чином на рівні імплементації МВС вбиває головну ідею закону – можливість перевірки всього майна чиновника (безвідносно того, на кого воно офіційно оформлено).

Ми отримали пояснення від розробника реєстру, що таке обмеження під час пошуку, як дата народження, робиться для того, аби розрізніти результати по однофамільцях. Так, це є проблемою як для користувача, так і для адміністратора реєстру, утім, вона уже має прикладне рішення, втілене Мінюстом у реєстрі прав на нерухоме майно.

Щоб не плутати пошукові результати по однофамільцях, дата народження власника повинна бути можливим, а не обов’язковим критерієм пошуку. Результати, отримані по однофамільцях, можна видавати блоками, сортуючи майно за власниками.

Хто зі знайдених власників потрібен – користувач розбереться самостійно.

Саме такий підхід називатиметься – відкритим доступ до інформації про власників транспортних засобів.

P.S. Зараз реєстр МВС працює у тестовому режимі