Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

“Укрзалізниця” “роздерибанила” більше 55 млн гривень за один день в обхід процедур

У грудні 2017 року “Укрзалізниця” вирішила провести 64 тендери на закупівлю одних і тих самих запчастин. З них – 15 тендерів оголосили в один день. Загальна сума 15 тендерів, оголошених в один день склала 55 млн грн. Загальна ж сума всіх 64 сумнівних закупівель склала 234 860 544 грн.

Зокрема, 11 грудня філія “Укрзалізниці” – “Панютинський вагоноремонтний завод” – вирішив провести 15 закупівель вартістю 55 млн грн на одні і ті самі запчастини: бокові рами та надресорні балки. Очікувана вартість кожної закупівлі склала 3,6 млн грн.

“Це – банальний передноворічний “дерибан”, тому що всі запчастини раптом знадобилися в один момент”, – каже юрист Громадської організації “Центр протидії корупції Олена Щербан. – “Така закупівля має оголошуватися одним тендером з відповідним графіком поетапної поставки запчастин”.

Це – банальний передноворічний “дерибан”, тому що всі запчастини раптом знадобилися в один момент

Відповідно до законодавства, закупівлі вартістю вище 133 тис євро (3 990 000 грн) вважаються “міжнародними” та передбачають участь іноземних учасників нарівні із українськими. Більше того, пропозиції всіх учасників на таких торгах проходять попередню оцінку (кваліфікацію), а термін подачі пропозицій вдвічі більший, що дає можливість учасникам підготувати всі необхідні документи. “Очевидно, що “Укрзалізниця” фактично роздробила закупівлі на суми, менші за еквівалент 133 тис. євро, щоб уникнути цих процедур,” – каже Олена Щербан.

Прикметно, що єдиними учасниками та переможцями всіх цих процедур стали лише 2 компанії: ПАТ “Кременчуцький сталеливарний завод” та ТОВ “Азовмаш”. За даними сайту “Наші гроші”, обидві фірми пов’язані з українськими олігархами. Кременчуцький сталеливарний завод через офшори контролюється групою “Приват” Ігоря Коломойського, а “Азовмаш” зареєстрований на офшор екс-нардепа Партії регіонів Юрія Іванющенка.

Зазвичай в “Укрзалізниці” намагаються виправдати такі термінові тендери необхідністю невідкладних поставок запчастин. Однак часто після проведення поспішних закупівель замовник додатковими угодами продовжує терміни поставок, і часто підвищує ціни. “Це робиться навмисно, щоб оминути здорову конкуренцію на торгах”, – пояснює Щербан.

Саме це відбулось із трьома іншими однаковими закупівлями «Укрзалізниці» від 26 грудня 2017 року. У них терміни поставки товару спливали за декілька днів після укладання договору – 31 грудня 2017 року, але “Укрзалізниця” додатковими угодами продовжила строк постачання до 31 березня. Сума кожного тендеру на закупівлю підшипників склала 3 984 446 гривень, тобто всього на 6 тис грн менше, ніж потрібно для проведення “міжнародних” торгів.