Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Українці отримають поштою три мільйони листівок про податки

Українцям відправлять Укрпоштою три мільйони листівок з інформацією про їхні податки. Активісти анонсували наступний етап всеукраїнської просвітницької кампанії “Ціна держави”.

5 грудня в Українському кризовому центрі голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін та експерт Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Микола Малуха презентували майбутні кроки всеукраїнської кампанії про податки, яку підтримує програма USAID «Долучайся!»

На листівках буде зображено скільки в середньому податків на рік сплачують українці та на які державні послуги вони йдуть.

Крім того на листівках вказана адреса сайту cost.ua, на якому кожен може легко перевірити скільки сплачує податків. Для цього треба перейти на сайт та ввести свою зарплату.

“Ми хочемо донести до всіх українців, що до 50% зароблених ними коштів йдуть на оплату послуг державі. Ніяких безкоштовних послуг не існує, адже щороку кожен українець в середньому сплачує понад 63 тисячі гривень на рік податками”, — зазначив Микола Малуха.

Активісти підвели також перші підсумки кампанії “Ціна держави” — результати всеукраїнського туру, у рамках якого експерти відвідали 15 міст України.

Під час туру активісти встановлювали на головних площах міст інформаційні виставки та пропонували громадянам порахувати свої податки, а також презентували журналістам результати експертного дослідження про податки громадян.

Так, саме платники податків найбільше фінансують державну казну України. Державний бюджет на 73% складається із податків, сплачених звичайними громадянами. Проте, згідно із даними соціологічного опитування GfK у травні-червні 2018 року, лише 9% українців знають про те, скільки податків сплачують.

“Сім’я із двох людей, які працюють, щороку віддає державі близько 5 тисяч доларів і частину з цих грошей крадуть. Лише встановлені НАБУ за 3,5 роки збитки від корупції — 200 млрд гривень. Якщо перевести в податки — це гроші, які сплачували до держбюджету мешканці такого міста, як Рівне, протягом 28 років”, — зазначив Віталій Шабунін.

Метою проекту “Ціна держави” є активізація громадян до контролю власних податків. Податки громадян є основним джерелом наповнення державного та місцевого бюджетів.

Важливим є формування розуміння, що корупція та розкрадання бюджетних коштів — це замах на власні гроші громадян, які вони чесно сплатили через свої податки.

Захід проводиться в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.