Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Українці можуть отримати доступ до інформації про нерухоме майно, землю та автомобілі

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №2423, яким передбачається відкриття інформації щодо власників нерухомого майна, землі та автомобілів.

Авторами законопроекту виступили депутати від різних політичних сил.

Фактично, будь-хто за невелику плату зможе, ввівши прізвище в програму, дізнатися якими квартирами, ділянками чи автомобілями володіє та чи інша особа. Тим не менше, законом захищені персональні дані громадян, а саме точна адреса квартири чи будинку, або номери автомобіля.

Будь-хто за невелику плату зможе, ввівши прізвище в програму, дізнатися якими квартирами, ділянками чи автомобілями володіє та чи інша особа.

Інформація, яку отримає користувач, міститиме лише дані про те, в якій області розташовані квартира, будинок чи земельна ділянка, їх площа та коли вони були придбані. Аналогічно пошук триватиме і по автомобілях. Користувач зможе отримати інформацію щодо марки, року випуску та об’єму двигуна автомобіля, без номерного знаку власника.

Прийняття законопроекту №2423 стане ще одним кроком до прозорості власності в Україні, а відповідно й інструментом для боротьби з корупцією, – стверджує Єгор Соболєв, голова Комітету по боротьбі з корупцією Верховної Ради України. – Він стане тестом для кожного депутата під час голосування в залі на готовність показати свою власність, яка сьогодні прихована від громадськості за допомогою законодавства, та залишає багато способів уникнути декларування своїх реальних статків”.

Підтримують ідею відкриття таких даних і громадські активісти. Так, на думку, Віталія Шабуніна, голови правління “Центру протидії корупції”: “Можливість пошуку інформації про нерухомість та автомобілі за прізвищем власника стане чудовим інструментом для боротьби з корупціонерами в Україні, які декларують одні статки, а фактично володіють іншими. Маєтки, зареєстровані на дітей ТОП-чиновників можна буде легко знайти, перевіривши інформацію про сім’ї  та близьких родичів, а також їх декларації”,  – додає громадський активіст.

Хочемо нагадати, що минулого року Верховна Рада України ухвалила закон № 4728, яким зробила можливим пошук інформації в реєстрі нерухомості по квартирам та будинкам, але виключно за об’єктом пошуку. Сьогодні, ввівши адресу квартири, чи будинку в пошуковику, можна отримати інформацію про те, хто є власником нерухомості. Після прийняття законопроекту №2423, можна буде отримати ж інформацію про те, чим володіє кожна особа, але без прив’язки до адреси.

“Відкриті реєстри нерухомості сьогодні працюють в багатьох розвинутих країнах та довели свою ефективність, як один з ключових елементів боротьби з корупцією та захисту власності від рейдерського захоплення, – стверджує Леонід Козаченко, народний депутат, співавтор законопроекту. – Україна має піти тим же шляхом та зробити доступною, наскільки це можливо, інформацію про майно, тим не менше, захистивши власників від відкриття особистої інформації, що і пропонується законопроектом №2423″.

Тим не менше, як стверджують експерти, цей законопроект не стане жодним чином інструментом недобросовісних людей, переслідувачів, тощо, адже жодним чином не можна буде отримати інформацію про те, де конкретно проживає людина, чи на якій саме машині їздить.