Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Україна може втратити кошти МВФ через маніпуляції з вибором директора Антикорупційного бюро

Україна може втратити кошти міжнародних донорів через зрив незалежної процедури призначення директора Антикорупційного Бюро.

Сьогодні Рада Міжнародного валютного фонду планує ухвалити рішення про Програму кредитування України обсягом 17,5 мільярда доларів. Тим не менше, Україна може не отримати ці кошти через можливий зрив незалежної  процедури призначення Директора Антикорупційного Бюро, що є обов’язковою умовою міжнародних донорів.

Так, починаючи з вересня 2014 року відповідно до офіційного звіту МВФ та меморандуму між Україною та МВФ однією з умов здійснення повної фінансової підтримки реформ України є створення незалежного Антикорупційного бюро. При чому Україна взяла на себе обов’язок гарантувати операційну та інституційну незалежність НАБУ від будь-яких зовнішніх впливів. У меморандумі зазначається, що така незалежність повинна бути втілена в життя через “відповідні процедури призначення директора; чітко встановлені строки його звільнення з посади; право самостійно формувати команду” тощо.

Міжнародний валютний фонд здійснює щоквартальний перегляд Програми щодо виконання Україною обов’язкових вимог, закріплених в меморандумі, за результатами якого ухвалює рішення про надання наступного траншу.

Україна взяла на себе обов’язок гарантувати операційну та інституційну незалежність НАБУ від будь-яких зовнішніх впливів.

“Умови щодо незалежності та автономії нового правоохоронного органу, покликаного боротися із високопосадовими корупціонерами, і досі лишаються ключовими для МФВ, – пояснює Віталій Шабунін з Центру протидії корупції, – Ми уже були свідками того, як руками депутатів перші особи держави намагалися послабити незалежність Бюро. Наразі ми є свідками того, як Адміністрація президента свідомо зриває конкурс на посаду директора НАБ. Влада робить аборт Антикорупційного Бюро. На фінішній прямій конкурсу у парламенті з’являється законопроект, який, по суті, продовжує конкурс та спонукає до участі в ньому нових претендентів на посаду директора. Зміна правил гри у фіналі – абсолютно неприйнятно для міжнародних партнерів, і причина тут може бути одна – влада будь-якою ціною намагається отримати лояльного до себе директора Антикорупційного органу. Навряд чи такий сценарій буде фінансуватися коштами платників податків ЄС або Сполучених Штатів”, – підсумовує Шабунін.

Нагадаємо, 6 березня конкурсна комісія з відбору директора Антикорупційного бюро обрала чотирьох кандидатів, трьох з яких, за результатами спеціальної перевірки, пропонуватимуть президенту на вибір для затвердження на посаді. Це Яків Варічев, Микола Сірий (в обох – по 5 голосів), Артем Ситник (6 голосів) і депутат від БПП Віктор Чумак (7 голосів).

Законопроект №2339, що відкриває двері перед новими кандидатам для участі у конкурсі на посаду директора НАБ, був зареєстрований у парламенті 5 березня непублічними нардепами Блоку Петра Порошенко і Народного Фронту – Олександром Грановським, Олексієм Мушаком та Михайлом Хмільом.