Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Активісти вимагають визнати конкурс в громраду НАБУ недійсним

Третина учасників відкритого конкурсу до Ради громадського контролю при Національному Антикорупційному Бюро України вимагають визнати конкурс недійсним та провести його наново.

15 з 48 учасників оголосили про те, що вимагатимуть переоголошення конкурсу. Це: Денис Бігус, Віталій Шабунін, Дар’я Каленюк, Максим Опанасенко, Аліса Юрченко, Олександра Устінова, Роман Маселко, Олександр Гуменюк, Дмитро Чаплинський, Ярослав Юрчишин, Олексій Хмара, Андрій Марусов, Дмитро Шерембей, Гула Сергій, Олексій Гриценко.

У разі обрання до Ради, ми поставимо на голосування перше і єдине питання – про саморозпуск та проведення повторних виборів у Раду”, – каже один з учасників конкурсу, журналіст Денис Бігус.

Згідно правил, 15 членів до Ради громадського контролю мали бути обрані шляхом онлайн-голосування на сайті Антикорупційного Бюро.

Проте, керівництво Бюро не спромоглося убезпечити процес голосування від штучної “накрутки” голосів. Так, за одного й того ж кандидата можливо проголосувати декілька разів одному користувачеві. Це – викривлює результати конкурсу та унеможливлює об’єктивно підбити його результати.

“Така організація голосування – суцільна профанація конкурсу або, навпаки, свідома спроба в ручному режимі обрати “безпечних” та неконфліктних членів громради, які не створюватимуть проблем директору Бюро” – каже Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції, – Прикро те, що ми заздалегідь пропонували Бюро суто технічну допомогу в організації онлайн-голосування. Проте, наші поради не знадобилися”, – підсумовує активіст.

Варто відзначити, що Рада громадського контролю наділена повноваженням добору детективів та участі в розслідуваннях їх проступків.

“Наш позов про визнання результатів конкурсу нелегітимними буде першою справою, яку програє в суді директор Антикорупційного Бюро, якщо конкурс не буде проведено наново”, – пояснює Андрій Марусов, голова правління Трансперенсі Інтернешнл.

Окрім того, учасники конкурсу звернулися із відкритою заявою до керівництва Антикорупційного Бюро з вимогою “скасувати поточне онлайн-голосування, організувати та провести нові інтернет-вибори, забезпечити прозорий підрахунок голосів та захистити результати виборів від маніпуляцій”.

ЗАЯВА

Кандидатів у члени Ради громадського контролю при Національному Антикорупційному Бюро України

Ми, кандидати в члени Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України від провідних антикорупційних громадських організацій, програм та проектів журналістських розслідувань, заявляємо про нелегітимність та профанацію онлайн-голосування на виборах членів Ради, яке проводиться сьогодні керівництвом Бюро.

Практична організація та перебіг онлайн-голосування свідчить про цілком реальну можливість фальсифікації його результатів за допомогою найбільш простих Інтернет інструментів.

Рада громадського контролю, сформована в результаті такого голосування, не матиме жодної громадської підтримки. Отже її існування не матиме жодного сенсу.

Ми вимагаємо від директора Бюро Артема Ситника скасувати поточне онлайн-голосування, організувати та провести нові інтернет-вибори, забезпечити прозорий підрахунок голосів та захистити результати виборів від маніпуляцій.

У разі обрання до складу Ради громадського контролю ми будемо ініціювати та голосувати за одне єдине питання порядку денного першого засідання Ради – про визнання виборів нелегітимними, саморозпуск та оголошення нового конкурсу.

26 травня 2015р.

Під заявою підписалися:

Денис Бігус, Віталій Шабунін, Дар’я Каленюк, Максим Опанасенко, Аліса Кисіль (Юрченко), Олександра Устінова, Роман Маселко, Олександр Гуменюк, Дмитро Чаплинський, Ярослав Юрчишин, Олексій Хмара, Андрій Марусов, Дмитро Шерембей, Сергій Гула, Олексій Гриценко.