Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

У Раді хочуть заборонити іноземцям робити аудит НАБУ та працювати в конкурсних комісіях

Троє нардепів – Ігор Луценко, Віталій Купрій та Юрій Левченко – наваяли законопроект N5430, яким хочуть заборонити не громадянам України брати участь у комісіях, що контролюють діяльність Антикоруцпійного бюро.

Зокрема, нардепи пропонують закріпити на рівні закону, що до складу комісії з відбору директора НАБУ, комісій, які проводять конкурси на посади в НАБУ, комісії зовнішнього контролю, яка проводить аудит НАБУ, дисциплінарної комісії та Ради громадського контролю можуть входити лише громадяни України.

Проект був зареєстрований у листопаді минулого року, напередодні визначення кандидатів в аудитори НАБУ. Його не рухали, бо не було відомо, чи доведеться владі вдаватися аж до таких методів витискання міжнародників з процесу. Однак після того, як антикорупційний комітет одноголосно рекомендував Раді та Уряду призначити аудиторами НАБУ прокурорів-іноземців, цей законопроект може бути дуже швидко прийнятий Парламентом.

Чому? Хтось дуже хоче не допустити Джованні Кесслера та Роберта Сторча до участі в аудиті Бюро, бо міжнародники заважають охочим повпливати на результати аудиту, які є єдиною підставою для звільнення директора НАБУ.

Цих кандидатів рекомендували Посольство США та Представництво ЄС в Україні у відповідь на звернення антикорупційного комітету. Вони – досвідчені фахівці у боротьбі із шахрайством та корупцією, займають відповідальні посади: Кеcслер – генеральний директор Європейського управління боротьби з шахрайством (ОЛАФ); Сторч – зам генінспектора США, робить аудит роботи ФБР та Інтерполу, інспектує роботу всіх федеральних прокурорів Штатів.

Безумовно, у комісії з трьох осіб наявність двох принципових іноземних прокурорів унеможливлює фальсифікацію результатів аудиту, маніпуляції з показниками ефективності, “гри” з інтерпретаціями та вордінгом аудиторського звіту тощо.

Не дивно, що наразі жодна фракція не підтримала ідею делегувати Роберта Сторча в комісію аудиторів. Так само і Уряд досі не визначився зі своїм кандидатом – чекають на заборону іноземцям працювати аудиторами Бюро?…

Ухвалення законопроекту N5430 рятує від незручної ситуації і Раду, і Кабмін: ніж пояснювати послам ЄС та США відмову у підтримці запропонованих ними кандидатів, легше просто заборонити іноземцям взагалі брати участь у будь-яких комісіях при НАБУ.

А тому і потрапити в сесійну залу законороект може швидше, ніж Спікер винесе на голосування кандидатуру Сторча – Антикорупційний комітет має розглянути проект закону на найближчому засіданні.

Та навіть негативний висновок Комітету не зупинить парламентську більшість від голосування – набрати 226 голосів проект закону може з більшою вірогідністю, ніж кандидатура американського прокурора. До речі, негативний висновок від юристів Ради проект уже отримав.

Та ідеологи зради, мабуть, не врахували, що запущений ними “бумеранг помсти” міжнародникам може боляче вдарити не тільки по НАБУ, але й по ще не підписаному меморандуму з МВФ та рикошетом – по “безвізу” з ЄС, умовою отримання яких є незалежність та результативність Бюро.

Якими б не були результати аудиту, за участі Сторча та Кесслера його висновкам будуть довіряти міжнародні інституції, в тому числі – іноземні правоохоронні органи, які допомагають Україні у розбудові НАБУ, а Бюро – з розслідуванням складних схем з міжнародним елементом. Таким висновкам точно довірятимуть ЄС та США, які делегували для цієї оцінки своїх представників.

А от чи довірятимуть міжнародники своєму партнеру-українській владі після цього – питання риторичне.