Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

ЦПК: Висновок про неможливість звільнення Холодницького — маніпуляція

Центр протидії корупції закликав Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів не маніпулювати законом та звільнити Назара Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури через встановлення фактів грубих правопорушень в його діях.

Так, у нещодавно оприлюднених фрагментах висновку члена кваліфкомісії прокурорів Олександра Ковальчука, який аналізував скарги НАБУ та ГПУ на Холодницького, стало зрозуміло, що член КДКП вбачає грубі порушення в діях Антикорупційного прокурора.

Зокрема мова йде про записи, зроблені в кабінеті Холодницького, на яких він радив, як поводитися на допитах фігурантам кримінальних проваджень НАБУ, інформував їх про хід розслідувань, а також надавав незаконні вказівки прокурорам та порушував норми етики щодо спілкування з підлеглими. У тексті рішення чітко стверджується, що такі дії Холодницького є грубими порушеннями та “тягнуть на звільнення”.

Тим не менше, член КДКП Олександр Ковальчук, який готував висновок стверджує, що кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів не може звільнити Холодницького, а може лише винести йому догану.

Таке тлумачення Закону України “Про прокуратуру” активісти вважають “маніпулятивним”. Так, частина 3 статті 51 Закону України “Про  прокуратуру” чітко визначає підстави припинення повноважень будь якого прокурора, йдеться у відкритому листі до КДКП. Сам цей пункт закону і дає можливість винести рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про неможливість подальшого перебування Холодницького на посаді прокурора.

“Така маніпуляція  нормами закону “Про прокуратуру”  дарує Холодницькому повний імунітет від звільнення, — стверджує Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.  — Зафіксувавши у висновку правдивість всіх звинувачень, КДКП згідно закону не просто має право – а зобов’язане рекомендувати звільнити Холодницького з посади прокурора”.

Варто відмітити, що рішення щодо підготовленого висновку доповідача має прийняти Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів більшістю від свого складу.  КДКП складається з одинадцяти членів, п’ятеро з яких є саме прокурори, призначені всеукраїнською конференцією прокурорів, двоє – вчені, призначені з’їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Одного адвоката призначає з’їзд адвокатів України, ще три особи призначає Уповноважений Верховної Ради з прав людини за погодженням з комітетом Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.