Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

ЦПК проти СБУ: Суд взяв перерву до 3 жовтня у справі щодо засекречення декларацій

Сьогодні Верховний суд мав ухвалити фінальне рішення у справі щодо засекречення декларацій керівництва Служби безпеки України. Проте у судовому засіданні оголосили перерву до 12.00 3 жовтня.

Перерву зробили, щоб представники НАЗК змогли ознайомитись із поясненнями СБУ та надати інформацію, чи НАЗК здійснювало перевірку декларацій СБУшників. У суді представники НАЗК заявили, що їм невідомо, чи агенство таку перевірку робило.

Дивіться коментар юристки Центру протидії корупції Олени Щербан щодо сьогоднішнього суду:

2017 року ЦПК подав до суду на СБУ через засекречення інформації з декларацій її співробітників. У січні 2018 Апеляційний адміністративний суд міста Києва закріпив за керівництвом СБУ не подавати декларації, тому активісти звернулись зі скаргою до Верховного суду.

Визнання керівництвом СБУ інформації з декларацій – державною таємницею, подачу декларацій не до НАЗК, а у власну закриту систему невідомого походження, доступ до якої мають тільки в Службі, активісти вважають незаконним.

У СБУ незаконно засекретили навіть публічну інформацію щодо керівництва та посадовців СБУ, імена та посади яких добре відомі суспільству та опубліковані в офіційних документах, наприклад, в указах президента.

Так, декларування уникає скандальний перший заступник голови СБУ Павло Демчина, якого звинувачують в незаконному збагаченні.

За 1999-2015 роки Демчина та особа, з якою він має спільний побут від 2011 року, мали сукупний дохід у розмірі близько 2,8 млн грн. Водночас у НАБУ заявляють, що витрати у цей же період становили щонайменше 4,83 млн грн, з них 4,1 млн грн – на автомобілі.

Проте притягнути, наприклад, за брехню в декларації Демчину не можна, адже як і решти працівників СБУ, він її не подає.

Прикриваючись службою у СБУ, не задекларував свої статки й призначений у червні очільник Донецької ОДА Олександр Куць.  

Аналогічна ситуація була під час призначення голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля, який перебував на посаді контррозвідувальника СБУ і цим самим хотів звільнити себе від подання декларації.

Лише після судових позовів та звернень активістів до Президента і НАЗК Бриль таки опублікував декларацію та виявився далеко не бідною людиною, як для особи, яка все життя працювала в державних органах.

Детальніше про справу “ЦПК проти СБУ”: http://bit.ly/2NmHP9t