Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

ЦПК оскаржує рішення Верховного суду у справі щодо призначення Жебрівського аудитором НАБУ

Центр протидії корупції подав апеляцію до Великої Палати на рішення Касаційного адмінсуду відмовити у відкритті провадження за позовом активістів проти Президента Петра Порошенка через незаконне призначення аудитором НАБУ Павла Жебрівського. Активісти оскаржують рішення, оскільки підстави для відмови є незаконними.

Нагадаємо, що Верховний суд навіть не захотів розглядати справу та відразу ухвалив, що активісти  взагалі не мають права звертатися до суду, щоб оскаржувати Указ Президента.

Суд послався на те, що справа не може розглядатися в адміністративному судочинстів, але всупереч частині 6 статті 170 Кодексу не вказав, до якого саме суду в такому разі слід звертатися.

“Тобто якщо Указ порушує закон та несе загрозу боротьбі з корупцією в Україні, але він не адресується безпосередньо активістам, то оскаржувати його не можна. За такою логікою оскаржувати незаконне призначення аудитора НАБУ може лише сам Жебрівський”, — зазначає юрист ЦПК Віталій Цокур.

Раніше 27 червня Центр протидії корупції, Transparency International Україна та Автомайдан подали у суд на Президента Петра Порошенка через порушення закону та призначення на посаду аудитора НАБУ Павла Жебрівського.

Активісти вимагають позбавити Жебрівського посади аудитора НАБУ шляхом скасування Указу Президента. Причина — відсутність у Жебрівського досвіду роботи в правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях, як того вимагає закон.

Згідно зі статтею 26 Закону “Про Національне антикорупційне бюро” аудитор НАБУ повинен мати досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях. Павло Жебрівський, згідно з його офіційною біографією, такого досвіду роботи не має. І згодом сам підтвердив це журналістам.

Указ про призначення Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України Порошенко підписав 19 червня.