Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

ЦПК через суд змусив ГПУ відкрити кримінальну справу проти одіозного чиновника Міноборони

Печерський суд міста Києва змусив Генеральну прокуратуру України відкрити кримінальну справу стосовно одіозного директора департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України Максима Гольдарба.

Саме ця людина контролювала закупівлі неякісних бронежилетів та взуття для військових під час АТО, ліків для потреб Збройних сил у 2013 році, в результаті чого держава втратила 2,8 млн. грн., та була фігурантом інших корупційних скандалів.

Громадські активісти з Центру протидії корупції (ЦПК) звернулися до ГПУ із заявою про злочин, проте, Генпрокуратура відмовилася порушувати кримінальну справу щодо діяльності Максима Гольдарба, не знайшовши для цього достатньо підстав. Тому активісти звернулися до суду і успішно оскаржили  бездіяльність прокуратури. Суд постановив на користь активістів та зобов’язав ГПУ невідкладно відкрити кримінальне провадження.

«Під час розгляду справи суд встановив, що ГПУ взагалі не здійснювала перевірку законності дій М. Гольдарба. Натомість, таку перевірку прокурори доручили здійснити… департаменту внутрішнього аудиту, який очолював сам Гольдарб! Вочевидь, це унеможливило об’єктивність результатів та неупередженість перевірки», – коментує справу Олена Щербан, керівник юридичного департаменту Центру.

У ЦПК вважають, що Гольдарб на посаді керівника департаменту «замість попередження та усунення правопорушень» під час державних закупівель Міноборони фактично «здійснював діяльність, спрямовану на їх організацію».

Так, у своїй заяві активісти зазначили, що «керівник Департаменту М.Ю. Гольдарб неналежним чином виконував свої посадові обов‛язки, що призвело до укладення договорів про здійснення державних закупівель Міністерством з порушеннями чинного законодавства та значних втрат бюджетних коштів, а в окремих випадках – загибелі військовослужбовців Збройних сил України».

 «Ця справа – ще одне свідчення того, що Генеральна прокуратура продовжує функціонувати по-старому: покриваючи корупціонерів, а не протидіючи їм, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції. – Позиція ГПУ не лише суперечить прямим нормам Кримінального кодексу, а й елементарній пристойності та здоровому глузду. Люди, які допомагали розкрадати та знищувати нашу армію, мають сьогодні сидіти за гратами, а не в чиновницьких кабінетах».

Як відомо, Максим Гольдарб народився в Тульській області Росії, працював у прокуратурі міста Дебальцеве, дослужився до заступника прокурора Донецька. У 2010-му, коли Віктор Янукович почав забирати «кращих людей Донбасу» до столиці, Гольдарб став прокурором Деснянського району міста Києва. Рік тому молодий прокурор прийшов в Міноборони на посаду директора департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України.

Додатки: