Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Третина антикорупційних вимог міжнародних партнерів Україною не виконана – активісти

Українська влада виконала 20 із 35 вимог у сфері запобігання та протидії корупції, висунутих міжнародними партнерами – Міжнародним валютним фондом та Європейським Союзом.

Такі дані оприлюднив Центр протидії корупції під час презентації проміжного звіту та  та нового онлайн-інструменту для контролю за виконанням Україною антикорупційних вимог міжнародних партнерів – map.antac.org.ua.

За підсумками аналітиків ЦПК, 60% зобов’язань українська влада виконала.

Основними вимогами, які лишилися не виконаними, є створення Антикорупційного суду, запуск повноцінної та дієвої системи перевірки декларацій, проведення незалежного аудиту НАБУ та надання Бюро права на самостійну “пролушку”.

Ці вимоги закріплені в 4 основних документах: “Плані дій з візової лібералізації з ЄС (VLAP)”, документах програми макро-фінансової допомоги ЄС, “Контракту для України з розбудови держави” з ЄС та мемонрандумі між Україною та Міжнародним валютним фондом.

“Ми зібрали та проаналізували основні вимоги до України від ключових міжнародних партнерів, – розповіла на прес-брифінгу Дар’я Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції.  – Частина цих вимог була виконана, як, наприклад, створення незалежного антикорупційного правоохоронного органу – НАБУ.  Частина ж виконана частково. Так, наприклад, було створено НАЗК, але воно не є незалежним функціонуючим органом, як це вимагали від України міжнародні партнери. Саме для того, щоб зменшити ризик можливого “відкату” назад в антикорупційній реформі,  ЦПК і розробила систему моніторингу виконання Україною взятих на себе зобов’язань”.

На сайті map.antac.org.ua, презентованим активістами, міститься перелік антикорупційних вимог, їх опис, статус виконання та супровідні документи, в яких ці вимоги викладені міжнародними партнерами. Червоним кольором позначені ті, які не були виконані, жовтим – виконані частково, та зеленим ті, які Україна виконала цілком.

map

З фінансової допомоги, яку Україна повинна була отримати у відповідності до виконання взятих на себе зобов’язань, від МВФ вже було отримано 13,2 млн. дол. з 17,5 запланованих, 355 млн. євро було отримано від ЄС в 2014-2015 роках в рамках контракту з розбудови держави, а також 1,2 млрд. євро з 1,8 запланованих в 2015-2017 як макро-фінансової допомоги.

“Отримання Україною безвізового режиму з ЄС стало визнанням європейським співтовариством успішності реформ, розпочатих в Україні, – стверджує Ганна Гопко, голова Комітету з закордонних справ Верховної Ради.  – Відтепер головне виконати до кінця взяті на себе зобовязання та не допустити можливого “відкату” назад, особливо в антикорупційній сфері. Це доведе міжнародній спільноті стабільність реформаторського, євроінтеграційного  та євроатлантичного вектору розвитку України та значно зміцнить наші позиції на міжнародній арені.  Подальша боротьба з корупцією в Україні є наразі ключовою вимогою до нашої держави від більшості міжнародних організацій та партнерів”.

Однією з ключових вимог, яку міжнародні партнери, зокрема МВФ, висувають до української влади – поява незалежного спеціалізованого антикорупційного суду.

Зволікання зі створенням такого суду або підміна його на спеціалізовані палати в чинних нереформованих судах стане тією проблемою, через яку Україна не отримає осінній транш Фонду.