Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Суд зобов’язав Генпрокуратуру відкрити провадження проти своїх прокурорів за фабрикування справи на активістів

Центр протидії корупції через суд змусив Генеральну прокуратуру України розпочати кримінальне провадження щодо підлеглих Юрія Луценка, які фабрикували справу стосовно громадської організації.

Відповідне рішення 21 листопада ухвалив слідчий суддя Печерського суду В.А.Писанець.

Зокрема, суд постановив “внести відомості, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушенння, до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування” за заявою про злочин, яку активісти надіслали в ГПУ ще в березні поточного року.

Антикорупціонери вимагали від Генпрокуратури розслідувати факти службового підроблення матеріалів кримінального провадження, де фігурує Центр протидії корупції, слідчим Валерієм Машикою та прокурором Ольгою Варченко з департаменту “Кононенка-Грановського” з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки.

Утім, всі заяви ЦПК у Генпрокуратурі скеровували не до Генеральної інспекції, а до департаменту “Кононенка-Грановського”, працівники якого і займалися переслідуваннями організації. Згідно електронних декларацій, сьогодні обидва працівники прокуратури – Машика та Варченко – отримали підвищення по службі.

На думку активістів, керівництво  Генпрокуратури незаконно ініціювали кримінальну справу, безпідставно отримали доступ до фінансових та бухгалтерських документів організації, та могли допустити розголошення інформації про банківські рахунки Центру, отримані в ході досудового розслідування.

“Генпрокуратура, порушуючи закон, не зареєструвала нашу заяву про злочин своїх співробітників, – коментує рішення суду Андрій Савін, юрист Центру протидії корупції, – Ми 5 місяців через суд добивалися відкриття кримінального провадження за фабрикування справи проти нас. Але після 5-ти місячного затягування судом розгляду нашої скарги та перекидання документів в самій прокуратурі, навряд чи хтось в ГПУ буде розслідувати дії колег, які фальсифікували справу”.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура шукала на рахунках громадської організації гроші уряду США, які виділялися на реформу кримінальної юстиції і, на думку ГПУ, повинні були надходити безпосередньо на рахунки цього правоохоронного органу.

Після призначення генеральним прокурором України Юрій Луценко назвав сфабриковану справу “позором для ГПУ”. Пізніше справу закрили “за відсутністю складу кримінального правопорушення”, однак службову перевірку проводити не стали.