Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Суд відпустив з СІЗО останнього заарештованого НАБУ

Сьогодні 6 лютого Заводський районний суд Миколаєва відпустив під цілодобовий домашній арешт одеського суддю Олексія Бурана, який відомий тим, що відстрілювався від детективів НАБУ під час затримання.

Це останній фігурант кримінальної справи НАБУ, який до сьогодні був під вартою. Усі інші були вже попередньо звільнені під заставу, домашній арешт чи взяті на поруки.

Саме в Олексія Бурана детективи НАБУ проводили обшук через підозру отримання ним хабаря у розмірі півмільйона гривень. Під час обшуку суддя почав стрілянину по детективах.

“Суд врахував лише аргументи захисту обвинуваченого, який наголошував на тому, що Буран прийняв детективів НАБУ за грабіжників, тому стріляв у них на ураження. Це є маніпуляцією, оскільки наявний відеозапис із обшуків, на якому видно, що детективи НАБУ чітко представилися”, — повідомляє юрист Центру протидії корупції Віталій Цокур, який був присутнім на суді.

Юрист також додає: “Звільнення Бурана з-під варти дає йому моральну перевагу та можливості впливати на хід розгляду справи через свідків, котрі мають бути допитані. Крім того Олексій Буран зможе без кінця затягувати розгляд справи, фактично, “висуваючи свої вимоги” до обвинувачення, що ми зараз часто спостерігаємо в судах”.

Нагадаємо, що у березні 2016 в Одесі детективи НАБУ задокументували факт одержання суддею Бураном хабара у розмірі 500 тисяч гривень за винесення необхідного рішення у справі про стягнення боргу.

Коли детективи НАБУ прибули додому до Олексія Бурана з обшуком, він намагався відстрілюватися з травматичної зброї. Судді вручили підозру в одержанні неправомірної вигоди та погрозі вбивством правоохоронців.

31 березня Верховна Рада дала згоду на затримання та арешт Бурана. У разі визнання судді винним, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Варто відмітити, що справа Бурана була скерована до суду ще 18 місяців тому і її розгляд свідомо затягується. За цей час підготовче засідання відбулося лише за 2 місяці після передачі справи до суду, а майже після року судових засідань суд постановив розпочати розгляд спочатку.

До сьогодні суддя Буран перебував у СІЗО протягом 22 місяців.