Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Суд відмовив ЦПК у спростуванні сюжету ТРК “Україна” про “антикорупціонерів-грантоїдів”

Сьогодні господарський суд Києва повністю відмовив громадській організації “Центр протидії корупції” у задоволенні їхнього позову до телеканалу “Україна” та ПрАТ “Сьогодні Мультімедіа», в якому активісти вимагали спростувати недостовірну інформацію про себе, поширену журналістами у репортажі “Слідами грантоїдів”.

Відповідне рішення оголосив суддя Госпсуду О.В.Мандриченко, який під час одного з підготовчих засідань сам підтвердив, що бачив сюжет про “грантоїдів” у ефірі ТРК “Україна”.

Активісти звернулися до суду із позовом 30 травня 2017 року і вимагали спростувати тільки відомості в сюжеті, що стосувалися роботи ЦПК. Зокрема, йдеться про звинувачення організації у “фінансових махінаціях” та “художествах Шабунина” (витяг з позову):

Витяг з позову ЦПК до ТРА Україна

У своєму позові активісти просили суд змусити ТРК “Україна” спростувати наведену у сюжеті недостовірну інформацію. У такий спосіб громадська організація, чиїх співробітників останнім часом цькують провладні тролі та переслідують правоохоронні органи, хотіла захистити свою репутацію та запобігти подальшим публічним нападам на команду.

“Суддя виніс рішення на першому ж засіданні по суті. Воно тривало не більше 20 хвилин. Це якраз той етап процесу, коли сторони наводять суду свої аргументи. Ми не встигли цього зробити. Фактично, як такого слухання справи не було – суддя одразу вийшов в нарадчу кімнату і повернувся з нього через дві хвилини з готовим рішенням”, – розповідає про судовий процес юрист ЦПК Олександр Литвин.

Нагадаємо, всього у справі відбулося 9 судових засідань – 8 підготовчих і одне – по суті, на якому суддя Мандриченко одразу виголосив своє рішення.

“Повний текст судового рішення іще не готовий, тому про мотивацію та аргументацію судді нічого не відомо. Він проголосив тільки вступну та резолютивну частини рішення. До повного тексту рішення важко сказати, чи будемо ми йти в апеляцію, – коментує рішення судді адвокат ЦПК Олена Щербан.

На яких підставах суд дозволив ТРК “Україна” не спростовувати відверто брехливу інформацію про ЦПК, активісти не розуміють. “Ми надали всі документи на підтвердження того, що поширена про нас інформація не відповідає дійсності. Це – листи від Посольства США та міжнародної організації з розвитку права, в яких чітко зазначено, що ми не отримували від них кошти на реформування Генпрокуратури”, – запевняє Щербан. Саме ці тези в сюжеті “Слідами грантоїдів” обурили громадських активістів і змусили звернутися до Незалежної медійної ради, де визнали, що репортаж “порушує журналістські стандарти”.

Як відомо, адвокати ТРК “Україна” в процесі підготовчих засідань відхрещувалися від відео-сюжету “Слідами грантоїдів” і заперечували те, що репортаж демонструвався в ефірі телеканалу. Про це у своєму блозі писав голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Раніше, 7 листопада, суд відмовив ЦПК у залученні свідків, які на власні очі бачили цей сюжет і самі стали його “героями”.