Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Суд “узаконив” засекречення декларацій СБУ – рішення

Окружний адміністративний суд Києва після 5 місяців зволікання виніс рішення у справі ЦПК проти СБУ за засекречення декларацій керівництва Служби і повністю відхилив всі вимоги громадської організації.

Рішення було ухвалене через 9 місяців від подачі позову.

Відповідну постанову суду сьогодні отримали адвокати Центру протидії корупції у секретаріаті суду.

Нагадаємо, ЦПК намагалися в судовому порядку змусити СБУ розсекретити декларації керівництва та слідчих, а також – визнати незаконними створення Службою власної системи обробки та зберігання декларацій.

Також активісти просили визнати незаконними бездіяльність дії НАЗК, зокрема те, що вони не затвердили спеціальний порядок подання декларацій оперативниками та розвідникам, а натомість, погодили створення СБУшниками власної “таємної” системи декларування.

Також активісти просили визнати незаконними бездіяльність дії НАЗК, зокрема те, що вони не затвердили спеціальний порядок подання декларацій оперативниками та розвідникам, а натомість, погодили створення СБУшниками власної “таємної” системи декларування.

Окремо активісти просили суд змусити керівництво СБУ і НАЗК опублікувати відсутні декларації в Реєстрі.

Відмову суд аргументував тим, що в законодавстві відсутні строки для затвердження НАЗК спеціального порядку, тобто тепер його можна затверджувати вічно. Також, суд вважає, що секретними в силу закону є весь склад органів, які здійснюють оперативно-розшукову, розвідувальну та контррозвідувально діяльність.

“Фактично таке рішення суду дозволяє багатьом державним органам, окрім СБУ – поліції, НАБУ, Службі зовнішньої розвідки створювати власні системи декларування та не подавати декларацій в реєстр НАЗК”, – пояснює наслідки такого рішення Олена Щербан, юрист Центру протидії корпуції.

ЦПК обов’язково буде оскаржувати дане рішення, оскільки вважає, що воно “не має нічого спільного с правосуддям”, а трійка суддів у справі: “просто начхали на практику ЄСПЛ (Європейского суду з прав людини), українські закони, совість та здоровий глузд”.

“Колегія суддів на чолі з Русланом Арсірієм слухала справу 4 місяці, потім іще 5 – виносила рішення, хоча, як ми тепер розуміємо, воно було відомо наперед. Відкрити засекречені декларації СБУшників – питання принципу для всієї команди ЦПК. Ми пройдемо всі судові інстанції в цій країні – аж до Верховного суду, щоб мати підстави звертатися до Європейського суду з прав людини”, – коментує рішення суду Щербан.

У громадській організації вважають, що тепер їхній другий аналогічний позов – до Військової прокуратури за засекречення декларацій військових прокурорів – приречений і в цій справі суд винесе аналогічне сумнівне рішення.