Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Суд скасував постанову САП про закриття справи нардепа Дзензерського

Київський апеляційний суд 19 грудня скасував постанову САП про закриття справи щодо брехні в декларації народного депутата від “Народного фронту” Дениса Дзензерського. Рішення прокурора САП оскаржували заявники у цій справі — представники АТ “ВТБ банк”.

Так, сьогодні суд скасував ухвалу суду першої інстанції та постанову прокурора САП Валентина Мусіяки про закриття кримінального провадження за фактом декларування Дзензерським недостовірної інформації.

Наслідком рішення Київського апеляційного суду є поновлення розслідування справи. Логічно, що за таких обставин керівник САП Назар Холодницький має призначити нових прокурорів у справі Дзензерського.

Адвокати скаржників зуміли переконати суд в тому, що ця справа була закрита незаконно та передчасно, адже прокурор САП різко змінив свою позицію і замість підготувати проект підозри, додав до справи незрозумілі висновки науковців. До слова, навіть НАЗК провело перевірку декларацій нардепа за 2015 та 2016 роки та підтвердило порушення.

Зауважимо, що у липні цього року прокурор САП Мусіяка закрив кримінальне провадження за фактом внесення заздалегідь недостовірних відомостей до декларації Дзензерським.

У липні 2017 року САП зверталася до Генерального прокурора з проектом подання до Верховної Ради для зняття недоторканності з нардепа. Однак подання повернули на доопрацювання. За інформацією НАБУ, детективи усунули недоліки, проте прокурор вирішив закрити справу. Своє рішення він обґрунтував суперечливими роз’ясненнями науковців, що відповідно фінансові зобов’язання нібито не можуть виникати на підставі судових рішень.  

“Така позиція прокурора САП викликала здивування, оскільки жоден науковець чи наукова установа не можуть тлумачити положення законів України. Таке право має виключно Конституційний Суд. Ні прокурор, ні детектив не можуть брати за основу будь-які роз’яснення чи висновки науковців з правових питань для прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні”, — коментує юрист ЦПК Андрій Савін, який був присутній під час судового засідання.

Нагадаємо, Дзензерський не задекларував за 2015 та 2016 роки, відомості про наявність фінансових зобов’язань у загальній сумі понад 4 млрд грн. Це – кошти, які стягуються з нього на підставі судових рішень, що набрали законної сили. Цю інформацію також публікували в ЗМІ. Компанії ПАТ «Веста-Дніпро”, ПАТ “Веста індастріал”, ТОВ «Рекуперація свинцю» та ТОВ “Технокомплект”, які входять до групи “Веста” не повернули кредити низки банків. Поручителем у цих кредитах був особисто нардеп Дзензерский.