Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Суд не скасував засекречення Військовою прокуратурою рішення про спецконфіскацію “грошей Януковича”

Окружний адміністративний суд Києва не скасував постанову Військової прокуратури про засекречення рішення, яким конфісковано 1,5 млрд доларів екс-президента Віктора Януковича і його оточення.

Суд відмовився розглядати позов громадської організації Центр протидії корупції в частині скасування постанови, якою у Військовій прокуратурі засекретили рішення про спецконфіскацію “грошей Януковича” Краматорського міськсуду Донецької області.

Screenshot 2017-11-13 at 06.48.29

Решту позовних вимог ЦПК суд прийняв та призначив до розгляду – підготовче засідання відбудеться 15 листопада.

Screenshot 2017-11-13 at 06.50.00

23 жовтня громадська організація “Центр протидії корупції” звернулася до окружного адмінсуду з позовом до чотирьох держустанов, які, з’ясували активісти, брали участь у засекреченні судового рішення про спецконфіскацію.

Це – військова прокурора сил АТО, державне підприємство “Інформаційні судові системи”, Державна судова адміністрація й генеральний прокурор Юрій Луценко.

У позові активісти вимагали скасувати постанови, якими рішення було засекречене, та опублікувати його в Реєстрі судових рішень.

В організації пояснюють, що така велика кількість відповідачів у справі пов’язана із тим, що багато органів було залучено в процес засекречення рішення.

Під час підготовки до справи та офіційного листування у ЦПК з’ясували, що вирок засекретила Військова прокуратура Анатолія Матіоса – нібито з підстав захисту свідків у справі. Через це адміністратор Реєстру судових рішень не оприлюднив документ в реєстрі, а судова адміністрація, що відповідає за дотримання закону при публікації судових рішень, закрила на це очі.

Свою відмову суд мотивував тим, що постанова військового прокурора про засекречення є процесуальним документом, прийнятим у кримінальному процес, а тому вона не може бути оскаржена до адміністративного суду.

У ЦПК не погоджуються з такою позицією суддів.

“Постанова військового прокурора є саме адміністративним заходом, оскільки застосовується на підставі окремого закону, а не кримінального процесу. А також ця постанова порушує наше право на доступ до рішення, адже якщо і були підстави засекречувати в ньому інформацію, це точно не стосувалося всього тексту рішення.  Зараз цей документ засекречено цілою низкою заходів, він – за “сімома замками”, тому ми оскаржуємо одночасно всі рішення про засекречення”, – коментує відмову суду юрист Центру протидії корупції Олена Щербан.

Саме тому організація подала апеляцію і буде наполягати на розгляді всіх вимог одночасно.

Як відомо, 28 березня Краматорський міськсуд ухвалив рішення про спецконфіскацію 1,5 млрд доларів Януковича і його оточення в рамках процесу проти колишнього директора компанії “Газ Україна-2020” Аркадія Кашкіна.

Через місяць рішення набуло чинності, і конфісковані кошти було перераховано в держбюджет. Як раніше повідомляв виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина Каленюк, більшу частину коштів з конфіскованих “мільярдів Януковича”, які мали бути виділені на сільське господарство за програмою Мінагрополітики, отримали найбільші аграрні холдинги, що належать Юрію Косюку та Олегу Бахматюку – “Миронівський хлібопродукт” та “Укрлендфармінг”.

У травні 7 кіпрських компаній – власників облігацій внутрішньої державної позики – оскаржили рішення суду про спецконфіскацію 1,5 мільярда доларів оточення Януковича.

Але Апеляційний суд Донецької області відмовився відкривати провадження щодо апеляції представників підприємств-нерезидентів “злочинної організації Януковича”.