Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Суд не дозволив продовжити багатомільйонні розкрадання на українських портах

Господарський суд Києва відмовив у перегляді рішення про розірвання договору на 712 млн грн щодо робіт з днопоглиблення в українських портах. Переглянути рішення просила компанія, яка була задіяна в схемі дерибану і хотіла відновити корупційну угоду. На її думку, приводом для перегляду є рішення Конституційного суду (КСУ) про скасування повноваження НАБУ подавати позови до суду щодо розірвання договорів.

Це рішення може бути оскаржене до північного апеляційного господарського суду.

Позиція НАБУ в суді заснована на тому, що на момент розгляду судом справи щодо днопоглиблення Бюро мало право звертатися до суду, щоб розірвати договір. Тобто КСУ позбавив НАБУ права позиватися до суду в майбутньому, оскільки рішення КСУ діє з моменту ухвалення, тобто з 5 червня 2019 року.

НАБУ 2017 року подало позов до Господарського суду міста Києва про розірвання договору між держпідприємством “Адміністрація морських портів України” (АМПУ) та ТОВ “Техморгідрострой Миколаїв” в рамках розслідування кримінальної справи про розкрадання майже 250 млн грн. 

У липні 2018 року НАБУ виграло справу і суд визнав недійсним договір на 712 млн грн. Це рішення оскаржувалося, але апеляція та Верховний суд залишили його в силі, на що й посилався представник Бюро під час засідання сьогодні у господарському суді. 

“Верховний суд врахував позицію НАБУ під час ухвалення рішення вже після того, як КСУ позбавив Бюро права скасовувати через суди корупційні угоди. На цьому вже у господарському суді наголошував і представник Антикорупційного бюро”, — зауважив юрист Центру протидії корупції (ЦПК) Андрій Савін.

Нагадаємо, що днопоглюблювані роботи в портах України проводять для покращення причалів, щоб великі судна могли заходити в порти. Зараз для них причали занадто мілкі. Мета цих заходів — підвищення інвестиційної привабливості України.

Зауважимо, що кримінальну справу щодо розкрадання в АМПУ передали до суду ще в жовтні 2018 року. Наразі справу розглядає Шевченківський суд Києва. На лаві підсудних опинились 7 осіб, зокрема, екскерівник ДП “АМПУ” разом із заступником і двома менеджерами, а також директор та бенефіціарний власник підприємства ТОВ “Техморгідрострой Миколаїв”. Ця справа потрапить до новоствореного антикорупційного суду після початку його роботи.