Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Суд долучив до матеріалів справи про скасування арешту ТЕЦ Дубневичів фейкову “експертизу”

26 жовтня Солом’янський районний суд Києва задовольнив клопотання адвоката ТОВ Новороздільська ТЕЦ та долучив до матеріалів судової справи про скасування арешту з ТЕЦ Дубневичів новий документ — “експертизу”. Нею встановлюється, що суд не мав права арештовувати майновий комплекс ТЕЦ в рамках кримінальної справи НАБУ про розкрадання газу на цих підприємствах.

Представляючи в суді суть свого клопотання, адвокат зазначив, що “експертиза” проводилася з двох питань: чи можна було накладати арешт на ТЕЦ в рамках тих кримінальних справ, які розслідує НАБУ, і друге — про законність дій детектива Бюро.

У своєму висновку, оприлюдненому адвокатом під час судового засідання, “експерт” встановив, що “накладати арешт на майновий комплекс є втручанням в господарську діяльність і це заборонено”, і що “дії детектива, який визнав майно ТЕЦ речовим доказом, є неправомірними”.

Юрист Центру протидії корупції Андрій Савін, який був присутнім під час судового засідання, пояснює, що експертиза є фейком, адже предметом її дослідження були правові питання, а це прямо заборонено КПК.

Також, зі слів прокурора САП Ігоря Гарванко, який також брав участь у засіданні, даний документ не вважається експертизою, адже людина, яка писала цей висновок, не була попереджена про кримінальну відповідальність за винесення недостовірного висновку.

“Зазвичай, це зазначено у висновку експерта — що він попереджений про кримінальну відповідальність, — пояснює Савін. Оскільки експертиза є доказом в суді, експерт, який ставить свій підпис під нею, має нести кримінальну відповідальність у разі, якщо він виніс завідомо неправильний висновок. В даному випадку автор висновку про це нічого не пише, тому це не експертиза, а просто думка окремої людини про правозастосування”, — підсумовує він.

Після короткої перерви суддя Вадим Сенін вирішив долучити документ до матеріалів справи. Сама “експертиза” не оприлюднена, утім, зі слів прокурора САП, її підписав фахівець з Інституту держави і права ім. В.М.Корецького Національної академії наук України. Інститут є провідною науково-дослідною установою юридичного профілю в Україні.

Як відомо, брати Дубневичі не полишають спроб зняти арешт з власних ТЕЦ, які уже передані в управління АРМІ і на яких уже працює новий управитель.

Нагадаємо, майно Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ арештували за клопотанням у НАБУ, яке підозрює ТОВ «Енергія-Новий Розділ», ТОВ «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія» братів Дубневичів у причетності до розкрадання понад 300 млн м3 природного газу на суму понад 1,4 млрд грн. За матеріалами слідства, на Новояворівській та Новороздільській ТЕЦ присвоїли газ, який був поставлений за пільговими цінами для виробництва теплової енергії населенню. Замість населення газ продавали ДП «Енергоринок» за ринковими цінами.

За клопотанням НАБУ майнові комплекси обох ТЕЦ були арештовані та, за рішенням суду, передані в управління в АРМА.