Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Столичні прокурори відмовилися розслідувати мільйони заступника Кличка

Слідчий прокуратури міста Києва закрив кримінальне провадження проти заступника Голови КМДА Іллі Сагайдака, навіть не перевіривши покази чиновника.

«Індульгенцію» Сагайдаку, якого антикорупційні активісти підозрюють у незаконному збагаченні, видав старший слідчий прокуратури міста Києва Микола Дрогомирецький, повідомляє прес-служба Центру протидії корупції, чиї активісти звернулися із заявою про злочин до Генеральної прокуратури України.

Працівник столичної прокуратури, де спершу не хотіли порушувати провадження за заявою активістів і почали досудове слідство тільки за рішенням суду, сліпо взяв до відома пояснення високопосадовця, мовляв всі мільйони в декларації є доходом його дружини Ірини, дочки колишнього голови НАК “Нафтогаз України” Олексія Івченка.

3a0ae45-deklaracii-upd-15-24

“Слідчий не перевірив, звідки у дружини Сагайдака десятки мільйонів доларів на рахунках, не з’ясував походження коштів, за які подружжя придбало 6 земельних ділянок, 8 будинків, 29 квартир, 15 гаражів тощо, – пояснює Андрій Савін, юрист “Центру протидії корупції”. – Є підстави вважати, що задекларовані мільйони отримані шляхом відмивання коштів Єврогазбанку, який належав сім’ї Івченків але слідчих, чомусь, це не зацікавило і вони обмежилися допитом Сагайдака”.

У Центрі протидії корупції також вважають, що Ілля Сагайдак, який донедавна був головою Святошинської РДА, вказав в декларації неправдиву вартість придбаних ним авто. Якщо вірити чиновнику, то автівку преміум-класу “BMW 750 LI” 2012 року випуску йому вдалось придбати з неймовірним дисконтом – всього за 150 тисяч гривень. Слідчий чомусь повірив на слово заступнику Кличка і не захотів перевірити документи, які підтверджують, що автівка була придбана за вказану суму.

“Ми впевнені, що розслідування згаданого провадження було проведено поверхнево, а зібрані слідчим докази (виключно покази Сагайдака) є недостатніми для закриття справи. З огляду на те, що не було проведено жодних інших слідчий дій, Команда Центру звернулась до суду з вимогою скасувати постанову про закриття провадження”, – зазначає юрист Савін.

Скарга активістів розглядатиметься в суді сьогодні, 28 квітня, о 17:40, суддею Печерського райсуду Києва Світланою Шапутько за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 42 “А”.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України відфутболила заяву активістів про злочин до столичної прокуратури Києва, де безпідставно прийняли рішення не вносити відомості про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань та спрямував заяву до Державної фінансової інспекції міста. Там перевірку доручили провести державній податковій інспекції Святошинського району – головою саме Святошинської райдержадміністрації був Сагайдак до того, як потрапив в команду мера Кличка.

Після тривалого листування з держорганами юристи Центру успішно оскаржили у Печерському суді бездіяльність київських прокурорів і суд зобов’язав столичну прокуратуру почати досудове слідство. 25 серпня 2015 року було розпочато кримінальне провадження №420151000000000965 за ознаками ч. 3 ст. 368-2 Кримінального кодексу України за фактом незаконного збагачення Сагайдаком І.В.

Як відомо, тесть Сагайдака Олексій Івченко разом із близькими родичами заснували ПАТ “Європейський газовий банк”.

254019a-sagaydak-screen-7

У 2014 році Фонд гарантування вкладів запропонував НБУ ліквідувати банк через неплатоспроможність. Зараз фінустанова – в процесі ліквідації та під слідством Міністерства внутрішніх справ України.

Слідчі МВС розслідують привласнення коштів Фонду гарантування вкладів службовими особами Єврогазбанку. За інформацією міліції, шахраї уклали низку фіктивних депозитних договорів з підставними особами, що дозволило банку необґрунтовано збільшити суму відшкодування за вкладами фізичних осіб.

Також слідством було встановлено, що при безпосередній участі службових осіб Єврогазбанку банк безпідставно видав кредити на підставних осіб під неіснуючі застави на суму понад 75 млн грн, які, звісно, досі не погашені. Крім цього, банкіри організували схему фальсифікації операцій із заставним майном, що завдало банку збитків ще на 11,5 млн грн. Надалі власники Єврогазбанку намагались вивести “брудні” кошти зі сфери обігу тіньового капіталу з наданням їм видимості законного походження.