Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Стандарти ВВС та прогалини в пам’яті – переслідувачі Шабуніна та ЦПК дали свідчення в суді

Стандарти ВВС, програма розслідування СХЕМИ як приклад для наслідування та єдине редакційне завдання за кар’єру – Дніпровський районний суд Києва заслухав двох свідків у справі щодо Віталія Шабуніна.

Зокрема, 3 травня був завершений допит одного із соратників блогера-провокатора Філімоненка – Антона Гриньова, а також допитали “оператора” та колегу відео-блогера — Олексія Липовецького.  

Сам потерпілий на суд не з’явився, а його адвокат просив провести засідання без його участі через те, що Філімоненко “перебуває за кордоном для виконання своїх прямих обов’язків – журналіста”. Утім, сам Філімоненко на власній сторінці в соціальній мережі публікує фотографії свого нібито одруження та подорожі Європою.

Також у засіданні взяв участь медіа-юрист Тарас Шевченко, якого суд залучив у якості спеціаліста з медіа законодавства.

Основні питання до свідків ставили адвокати Шабуніна, сам обвинувачуваний, рідше – суддя. У прокурорів та адвокатів потерпілого питань до свідків, які пліч-о-пліч з Філімоненко переслідували команду ЦПК та особисто родину Шабуніна, питань майже не було.

Так, Гриньов повідомив суду, що за власним бажанням проходив “стажування” у Філімоненка, і той йому розповідав про “стандарти ВВС”, якими нібито керується у своїй роботі. По суті справи Гриньов жодних показів так і не дав – наголошував на тому, що він був третьою особою, стажером і не може “ані підтвердити, ані спростувати” безліч деталей та подій, свідком яких став.

Під час відповіді на питання щодо одного з епізодів переслідування родини Віталія Гриньов повідомив суду, що Шабунін щонеділі відвідує церкву, але так і не зміг пояснити, звідки у нього та його “колег” ця інформація, і як вони її отримали, якщо Віталій не афішує своє служіння.

Другий свідок у справі, якого допитував суд – Олексій Липовецький. Він  фільмував всі провокації Філімоненка. Зокрема, саме він знімав відео мітингу під будинком Віталія, організаторами якого називають СБУ.

Свідок Ліповецький, який також має посвідчення журналіста “Флеш он таймз ньюз” – видання, що ніби то видало обом редакційне завдання для розслідування про Шабуніна та ЦПК, не зміг пригадати ані адреси редакції, ані жодного іншого редакційного завдання, яке б отримав від головреда видання. Так само розпливчасто відповідав “журналіст” і на питання про професійні стандарти, журналістську етику, редакційний статут та медіа законодавство.

Також Липовецький повідомив суду, що самостійно не монтував та не публікував відзняті ним відео, а про результати розслідування про Шабуніна, Устінову та команду ЦПК заявив, що воно не завершене і буде поновлене після судового процесу.

Наступне судове засідання призначене на 22 травня.