Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Справу Шабуніна розглядатиме суддя Козачук

Наступного тижня розпочнеться судовий процес над головою правління громадської організації “Центр протидії корупції” Віталієм Шабуніним. Справу  розглядатиме суддя Козачук Олена Дніпровського районного суду. Відповідна інформація з’явилася  на порталі судової влади. Дата першого судового засідання призначена на 30 січня 2018 року о 14.30 за адресою:  м.Київ, вул. Кошиця, 5, каб. 103.

Віталія Шабуніна звинувачують у завданні тілесних ушкоджень середньої тяжкості журналісту – ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України. “Політична вмотивованість справи є очевидною для всіх, – стверджує Олена Щербан, адвокат Шабуніна. Кримінальне провадження щодо фальсифікації медекспертизи, на основі якої «шиють» справу, ніхто взагалі не розслідує, натомість тут ми бачимо стрімке просування справи при повній відсутності доказової бази», – додає вона.

Так, наприклад, за даними медичної експертизи – перелом стінки гайморової пазухи, на який посилаються слідчі, був виявлений лікарями лише через 12 днів після інциденту. Мало того, перелом був зафіксований з протилежної сторони від тієї, в яку був здійснений удар, зафіксований на відео.

Хочемо нагадати, що з моменту початку розслідування слідство декілька разів змінювало свою думку щодо правильної кваліфікації справи. Так, з моменту початку розслідування (8-го червня) пройшло 7 з половиною місяців та 5 місяців з моменту оголошення Шабуніну першої підозри (16 серпня). Спочатку активісту намагалися  інкримінувати ч. 2 ст 345-1 (насильство щодо журналіста), після публічної критики  журналістів – слідство за ніч передумало та висунуло підозру  за ч. 1 ст. 122 (тілесні ушкодження середньої тяжкості). Пізніше, ще через 5 місяців кваліфікація злочину таки була змінена на побиття журналіста.

Справу, відповідно до судової ухвали, розслідували 10 слідчих.

Прикметно, що інші справи про напади та побиття журналістів правоохоронці розслідують безрезультативно. Лише одиниці справ доходять до суду. Зокрема, після Революції гідності за статтею 345-1, що інкримінується Шабуніну, було винесено лише 4 вироки. У двох випадках це – угода про примирення, а в третьому обвинуваченого взагалі звільнено від відбування покарання з іспитовим строком.


 

Нагадаємо, що 8 червня 2017 року біля будівлі Дніпровського військового комісаріату Києва виник конфлікт між главою ЦПК Віталієм Шабуніним та Всеволодом Філімоненком, помічником депутата Радикальної Партії Сергія Мельничука. Філімоненко називає себе журналістом, але більш відомий своїми багатьма провокативними роликами, а не журналістськими матеріалами.

З оприлюдненого відео видно, що так званий “журналіст” спровокував Шабуніна, і той вдарив Філімоненка по обличчю за образу його колеги, яку він довів до сліз. Через деякий час цілий і неушкоджений провокатор підбіг до Шабуніна і пирснув йому в обличчя газовим балончиком.