Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Справа Труханова: Апеляційний суд залишив без змін заборону на арешт флешок, які намагалася знищити фігурантка

Вчора 13 червня судді Київського апеляційного суду Ігор Паленик, Денис Масенко і Валерій Лашевич відмовилися арештовувати вилучені детективами НАБУ флешки з важливими доказами у справі махінацій Одеської мерії і міського голови Одеси Геннадія Труханова із будівлею заводу “Краян”.

У частині безпосередньо Труханова та деяких його спільників справа вже направлена до суду. Проте детективи не зупинилися і продовжили шукати виходи на  кінцевих власників підприємств, які продали Одеській міській раді будівлі “Краяну” та інших співучасників. Саме у цій справі детективи проводили обшуки.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) оскаржувала ухвалу судді Солом’янського районного суду Максима Вишняка, якою той раніше відмовив в арешті флешок, знайдених під час обшуку у фігурантки справи.

“Попова Олена, у якої здійснювали обшук, намагалася знищити низку доказів, коли детективи прийшли на обшук, в тому числі і ці флешки. Вони визнані речовими доказами. Після попереднього огляду флеш-накопичувачів з’ясовано, що на них міститься  інформація, необхідна для доказування у цьому кримінальному провадженні. Іншу частину інформації можна отримати лише після експертизи. Не наклавши арешт, орган досудового розслідування (НАБУ) фактично втрачає речовий доказ”, — повідомив в судовому засіданні прокурор САП Валентин Мусіяка.

Суддя Солом’янського суду вирішив, що флешки є електронними інформаційними системами, які за законом можна вилучати тільки з попереднього дозволу суду. Тому арештовувати їх суддя не дозволив.

Однак флешки не є такими системами, згідно з держстандартами, що й намагався довести прокурор вже в апеляції.

Адвокат фігурантки, в якої вилучили ці докази під час обшуку, заявив, що детективи НАБУ за ухвалою суду мали шукати лише дані листування, тому вилучення флешок є начебто незаконним.

Це рішення не підлягає оскарженню. На практиці воно означає, що докази у вигляді флешок доведеться повернути фігурантці, яка їх остаточно знищить. А їхній вміст не зможуть використати в доведенні вини учасників схеми.

Нагадаємо, як стало відомо з Реєстру судових рішень, під час слідства у цій справі суд дав дозвіл на обшук у потенційного фігуранта справи. При цьому особа, до якої прийшли з обшуком, намагалася знищити докази, не допускаючи детективів до приміщення.

Частину доказів, як наприклад флешки, вдалося вилучити вже з численними пошкодженнями. Достеменно не відомо, яка саме інформація міститься на флешках — наразі це таємниця слідства, але сам факт таких наполегливих спроб знищити флешки свідчить про те, що їх вміст є дуже цінним для слідства.

Зауважимо, що раніше суддя Вишняк уже допомагав Труханову. У справі щодо мера Одеси він відмовився арештувати його після затримання та передав на поруки депутату Дмитру Голубову.

Окрім того, суддя Апеляційного суду Києва Валерій Лашевич вже відмовляв арештувати та відсторонити від займаної посади Труханова і його заступника Павла Вугельмана у справі “Краяну”.

2016 року Одеська міськрада на чолі з Трухановим купили приміщення колишнього заводу “Краян” за 185 млн грн, яке за 10 місяців до того, приватна фірма придбала в державного підприємства через “компанії-прокладки” за 4,2 млн грн.

 

Читайте більше: Зачищу все: як оточення Труханова намагається через суд приховати докази у справі “Краяну”

(https://bit.ly/2R719WO)