Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Справа Мартиненка: адвокати просять суд не визнавати докази зі Швейцарії

Прокурори САП завершили надання суду письмових доказів причетності Миколи Мартиненка та його соратників до розкрадання на держпідприємствах “СхідГЗК” та “НАЕК “Енергоатом”. Загалом у справі вже долучили 209 томів.

Адвокати екс-нардепа від Народного Фронту вимагали визнати недопустимими частину  доказів отриманих НАБУ зі Швейцарії через начебто те, що вони не засвідчені належним чином.

Разом з тим, згідно з поясненнями прокурорів, ці документи є належними та допустимими доказані та надані НАБУ згідно з вимогами швейцарського законодавства. Суд повідомив, що вирішить питання допустимості в нарадчій кімнаті.

Сьогодні прокурори САП завершили долучати письмові докази у справі — експертизи вилученої техніки, інвойси щодо виконання компанією Steuermann” контрактів з російськими компаніями, вантажно-митні декларації, протоколи негласних слідчих дій та оптичні диски, на яких зафіксовано розмови фігурантів справи.

Серед доказів також матеріали виконання міжнародних запитів НАБУ до Великобританії, Чехії, Австрії, Кіпру та Латвійської Республіки.

Cуд у той же час відмовив у долученні ряду речових доказів у справі на цій стадії, зокрема, вилучену під час обшуків техніку — системних блоків комп’ютерів та жорстких дисків.

Після долучення своїх письмових доказів прокурор заявив клопотання про необхідність долучення доказів сторони захисту. Проте адвокати Мартиненка заперечили і суд відмовив долучати документи захисту зараз.

Варто зазначити, що раніше суд визначив порядок дослідження доказів: спочатку письмові та речові докази обвинувачення, після чого свідки обвинувачення — потім дослідження письмових доказів захисту, свідки захисту та завершити допитом самих обвинувачених.

Проте після цього суд визначив необхідність перед дослідженням здійснити долучення всього об’єму письмових доказів, у зв’язку із зазначеним прокурор і просив долучити одразу докази захисту та досліджувати у попередньо встановленому порядку.

Долучення письмових доказів обох сторін перед їхнім дослідженням відповідало б нормі 358 Кримінального процесуального кодексу та сприяло б за словами прокурора зручності процесу. Однак, у цьому випадку суд знову пристав на бік сторони захисту.

Цікаво, що адвокат Мартиненка Петро Бойко заперечуючи проти аргументів прокурора зазначив: “Ми вирішили порядок дослідження доказів”, забувши, що такий порядок визначається виключно судом.

Суд розпочав досліджувати особові справи Мартиненка та Валерія Василькова, згідно з якими останні навчалися разом у Харківському авіаційному університеті, а пізніше Васильков працював у компаніях Мартиненка.

У 2008 Валерія Василькова за сприяння Мартиненка призначили керівником ВП “Атомкомплект” держпідприємства НАЕК “Енергоатом”, на якій розікрали 6,4 млн євро.

Адвокати Мартиненка категорично заперечували проти надання прокурором пояснень щодо суті долучених доказів у той час як самі активно надавали такі пояснення.

Нагадаємо, що Миколу Мартиненка підозрюють у причетності до схем із розкрадання понад 695 млн грн на двох держпідприємствах “СхідГЗК” та “НАЕК “Енергоатом”.

 

Наступне судове засідання — 3 грудня о 09.00