Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Скандальна флешка: Мартиненко вкотре намагається викинути зі справи докази із Швейцарії

28 грудня відбулося останнє у 2018 році засідання у справі екс-нардепа Мартиненка. Воно почалося із чергового клопотання захисників щодо недопустимості доказів зі Швейцарії.

У новому клопотанні йдеться про начебто зникнення документів, хоча захисники екс-нардепа ознайомлені зі змістом флешки та знають, що розбіжність у кількості сторінок на носії та в роздрукованому вигляді зумовлена виключно двостороннім друком. Саме тому прокурори САП наголошували на необхідності відкрити саму флешку та вивчити вміст її документів і їхній переклад.

Ще одним аргументом адвокатів Мартиненка стала начебто відсутність перекладу частини документів, наявних на швейцарській флешці.

За словами прокурора, мова йде про частину матеріалів, які просто не потребували перекладу. Адже швейцарські банки при ідентифікації клієнта використовували з поміж іншого і матеріали російськомовних та україномовних ЗМІ. Суд вирішить допустимість флешки зі Швейцарії під час наступного засідання. Проте не виключено, що адвокати продовжать подавати інші аргументи аби запобігти дослідженню змісту цієї флешки.

“Це настільки очевидні докази вини Мартиненка, що в сторони захисту просто немає контраргументів, тому вони так хочуть прибрати їх зі справи. З таким підходом може бути ще сотня нових клопотань, аби лише не дати суду дослідити ці докази та просто викинути їх зі справи, визнавши недопустимими”, – коментує юристка ЦПК Олена Щербан.

Сьогодні суд також перейшов до дослідження доказів щодо контрактів на закупівлі між чеською “Шкодою” та українським держпідприємством “Енергоатом”.

Окрім того, у суді було досліджено листування між директором чеської компанії “Шкода” та директором на той час відокремленого підрозділу українського держпідприємства “Енергоатом” Валерієм Васильковим.

У листуванні, зокрема, йшлося про домовленості щодо оплати псевдопослуг, а фактично відкатів компанії Мартиненка “Bradcrest Investment” за перемоги на тендерах в Україні “Шкоди.

Також суд зачитав листування між правою рукою Мартиненка Павлом Скаленком та працівницею швейцарського банку Наталією Фішер, з якого фактично випливає, що Скаленко надавав вказівки банківській працівниці здійснювати виплати в інтересах родини Мартиненка, наприклад, на оформлення візи, чартерні перельоти та послуги адвокатів.

Як відомо, суть епізоду “атомної справи” Мартиненка полягає в тому, що екс-нардеп отримував “відкати” за сприяння чеській компанії “Skoda JS” у виграші тендерів держпідприємства “НАЕК “Енергоатом” протягом 2008-2012 років.

Відкати в розмірі 15-20% від кожного контракту перераховувалися на швейцарські рахунки панамської компанії “Bradcrest Investment”.

Під час засідання стало зрозуміло, що саме на вказаній закодованій флешці швейцарська сторона передала НАБУ надважливі докази, які перш за все підтверджують, що саме Мартиненко є власником “Bradcrest Investment”, розпорядником рахунків та власне бенефіціаром схеми.

На флешці міститься також інформація про рух коштів на рахунках “Bradcrest Investment”, що підтверджує факти сплати відкатів компанією “Skoda JS” на рахунки “Bradcrest Investment” одразу після отримання оплати від ДП “НАЕК “Енергоатом”.

У цілому, “Skoda JS” отримала 35,5 млн євро, з яких 6,4 млн євро перераховані панамській компанії Мартиненка.

Нагадаємо, що окрім Мартиненка обвинувачені у справі — С.Перелома, Р. Журило, О. Сорокіна, В. Богданець та В. Васильков.

Мартиненку та Василькову інкримінують заволодіння коштами ДП “НАЕК “Енергоатом” при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між SKODA JS і компанією BRADCREST INVESTMENTS SA, на загальну суму 6 400 777 євро.