Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Шевченківський суд незаконно відмовився передавати справи НАБУ напряму в Антикорсуд

Шевченківський районний суд Києва не передав справи топкорупції Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної справи (САП) до Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Це прямо порушує Кримінальний процесуальний кодекс. 

Сьогодні, 20 вересня, відбулося засідання у справі обвинуваченого у розкраданні майже 700 млн грн українських держпідприємств колишнього народного депутата Миколи Мартиненка. 

Як відомо, від 5 вересня працює ВАКС і закон вимагає передачу всіх справ топкорупції напряму до антикорупційного суду. Але судді Лідія Щебуняєва, Олена Мелешак та Володимир Бугіль відмовилися виконати закон і направити справу у ВАКС і направили її до Київської апеляції, щоб та в свою чергу звернулася до Верховного суду. 

“Це лише дарує час обвинуваченому в розкраданнях держбюджету на 700 млн грн час Мартиненку. Ми розцінюємо це як спробу уникнути передачі справи до антикорупційного суду, бо це прямо суперечить закону. Перехідні положення Кримінального-процесуального кодексу вимагають аби такі справи напряму передавалися до ВАС”, — коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Однак, тепер передача однієї з найперших і найгучніших справ НАБУ і САП до Антикорупційного суду опиняється під ризиком. 

В той же час, 16 вересня ці ж судді  Шевченківського суду передали напряму до ВАКС справу спільників Мартиненка – Павла Скаленка та Володимира Святненка, яких обвинувачують в цій же схемі. 

Виявляється, справа Мартиненка не єдина, яку Шевченківський суд вирішив затягнути. Раніше цей суд відмовився передавати до ВАКС резонансну справу ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Судді так само направили її в апеляцію, яка має звернутися до Верховного суду. 

“Два таких рішення це вже системне явище, яке свідчить про вибірковість і ставить під загрозу швидкий та об’єктивний розгляд”,  — додає Олена Щербан.

Насіров обвинувачується в тому, що в період 2015-2016 роках він незаконно дозволив компаніям нардепа-втікача Олександра Онищенка не сплачувати податки за користування надрами. Ці незаконні дії Насірова завдали державі збитків на суму понад 2 млрд гривень.