Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Рада зробила крок до змін в Конституції щодо НАБУ та ДБР: які подальші дії

Верховна Рада України прийняла постанову щодо внесення змін до статті 106 Конституції України. Йдеться про закріплення повноважень Президента утворювати Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), призначати на посади та звільняти з посад директора НАБУ і Державного бюро розслідувань (ДБР). 

Ці зміни також надають право Президентові створювати інші регуляторні органи, такі як Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Наступний крок — це висновок Конституційного суду України (КСУ) про те, чи майбутні зміни не суперечитимуть Конституції. До КСУ буде направлений цей проект закону.  

За проголосували 282 депутатів, проти — 54, утрималися— 27 і ще 39 нардепів не голосували. 

Так, якщо ці зміни до Конституції будуть ухвалені, президент фактично отримує вже конституційні повноваження утворювати НАБУ, призначати і звільняти керівника НАБУ. 

Ці повноваження є у нього й зараз і прописані у профільному законі. 

Поки не змінений закон про НАБУ, процедура призначення та звільнення директора Бюро залишається такою, як є зараз. Згідно з цими змінами, призначення президентом здійснюється лише формально і відбір здійснює конкурсна комісія. 

«Керівника ДБР призначає за законом також президент. Ці зміни фактично підганяють закон під Конституцію.  Однак в частині звільнення директора ДБР — зараз Президент звільняти його не може, але зі змінами в Конституцію — отримає таке право. Це може стати першим кроком для перезавантаження органу», — член правління ЦПК Олена Щербан. 

Зауважимо, що відсутність за Конституцією повноважень у президента призначати керівників НАБУ та ДБР, а також взагалі відсутність згадок про такі органи уможливлювала ліквідацію цих органів Конституційним судом.

Так, у червні цього року Конституційний суд фактично визнав неконституційною Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. 

Більше про цей та інші законопроекти президента в судовій, процесуальній та антикорупційній сферах за лінком http://bit.ly/ZeBills