Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Рада почала створення Агентства із повернення вкрадених активів

Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект закону, що передбачає створення в Україні Національного агентства з розшуку та управління активами, отриманими злочинним шляхом.

За відповідний законопроект №3040 проголосували 237 народних депутатів.

Передбачається, що нове Агентство буде займатися виявленням, оцінкою та управлінням активами, одержаних злочинним шляхом, вартістю понад 200 000 грн (200 розмірів мінімальних заробітних плат).

Агентство буде максимально незалежним, у ньому працюватиме не більше 100 осіб, обраних через прозорий публічний конкурс окремою комісією з суспільних авторитетів, делегованих Верховної Радою, Генеральною прокуратурою, міністерствами Юстиції та Фінансів, Антикорупційним бюро та Держфінмоном.

agency-01

Гарантії незалежності голови майбутнього Агентства, вичерпний перелік підстав для його звільнення, як і високі оклади співробітників будуть закріплені на законодавчому рівні, що має забезпечити неупередженість під час пошуку корупційних активів українських чиновників, прозору реалізацію  арештованого і конфіскованого майна, унеможливлять зловживання під час управління таким майном та активами.

Законопроектом передбачено, що арештовані гроші або доходи від управління повернутими активами зараховуватимуться на депозитні рахунки Агентства в державних банках або до Державного бюджету України – з них 25% до спеціального державного фонду. Розпорядником коштів цього Фонду буде саме Агентство, а гроші спрямовуватимуться на відшкодування витрат від управління активами, захист учасників кримінального судочинства та викривачів корупції.

Водночас, у разі наявності відповідного судового рішення кошти, одержані від реалізації арештованих активів, повертатимуться законному власнику.

Також законопроектом передбачено створення Єдиного державного реєстру активів, здобутих злочинним шляхом.

Довідково:

 • Проект закону розроблений Міністерством юстиції спільно із Генеральною прокуратурою України за участю представників антикорупційних організацій, зокрема, експертів ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», за підтримки проекту Організації економічного співробітництва та розвитку з протидії корупції в Україні.
 • Проект закону схвалений Міжвідомчою робочою групою з координації повернення в Україну коштів, одержаних злочинним шляхом колишніми високопосадовцями України, утвореною розпорядженням Президента України від 26 березня 2015 року №296.
 • Агентство повинно бути створене та розпочати свою роботу протягом трьох місяців з дня оприлюднення закону.
 • Аналогічні Агентства існують в країнах Європи та довели свою ефективність. Так, французьке агентство з менеджменту арештованих і конфіскованих активів (AGRASC) з 2011 по 2014 роки сплатило до бюджету 4,5 млн євро,  до фонду боротьби з наркотиками – 5,9 млн євро, 1,2 млн євро повернуто державним кредиторам, 23 млн євро відшкодовано особам. які потерпіли від злочинів. При цьому, агентство повністю забезпечувало свою  роботу за рахунок надходжень від менеджменту активами (3,6 млн євро за три роки: 2011-2014 рр.).