Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Рада підтримала перезавантаження прокуратури. Що чекає на держорган?

Верховна Рада 19 вересня проголосувала за Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури (1032). Його вніс до парламенту глава держави Володимир Зеленський. 

Законопроект в в другому читанні і в цілому підтримали 259 депутатів.

Відповідно до тексту, Генпрокуратура стає Офісом Генерального прокурора, регіональні прокуратури  — обласними, місцеві прокуратури окружними, а військові прокуратури взагалі ліквідовуються. Водночас передбачено можливість створення спеціалізованих прокуратур.

Президентський проект передбачав оптимізацію штату до до 10 тисяч осіб, однак у фінальній редакції ця пропозиція виключена. Раніше генпрокурор Руслан Рябошапка повідомив, що штат все одно будуть оптимізувати і без змін до закону, але після здійснення аудиту. Останній має і дати відповідь на те, який штат потрібен системі прокуратури.

Також відбудеться загальна атестація всіх чинних прокурорів — її здійснюватимуть спеціальні кадрові комісії у два етапи: іспит із практичним завданням та співбесіда. У системі залишаться лише ті, хто успішно складуть атестацію. Ці прокурори матимуть право на підвищення оплати праці, яка відбуватиметься поетапно.

Відповідно до тексту, зупиняється діяльність Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів до 1 січня 2021 року, а чинні члени КДКП фактично звільняються. На цей час розгляд дисциплінарних справ перекладається на кадрові комісії, які будуть діяти в Офісі Генпрокурора та обласних прокуратурах. 

Кадрові комісії також тимчасово відповідатимуть за атестацію та добір нових прокурорів на вакантні посади. Склад кадрових комісій та порядок їхньої роботи також визначить Генпрокурор.

Очільник Генпрокуратури, згідно із законопроектом, отримує право звільняти прокурорів Офісу генпрокурора та адміністративних посадовців без жодних погоджень з Радою прокурорів, як це передбачено зараз.

Крім того, законопроект закладає основи для електронного документообігу, який має витіснити неефективну паперову тяганину.