Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Рада дала зелене світло “судовій реформі” Зеленського. Що варто врахувати депутатам до другого читання

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №1008 про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування. Ним пропонується перезавантажити Вищу кваліфікаційну комісію суддів України, яка організовує конкурси на суддівські посади та перевіряє компетентність і доброчесність чинних служителів Феміди.

За нього віддали голоси 238 депутатів.

Законопроект вніс до Ради глава держави Володимир Зеленський. Згідно з текстом, йдеться про переобрання усіх членів Вищої кваліфкомісії суддів за новими правилами – одного із двох ключових органів в системі судової влади країни. Саме за рекомендацією Комісії суддів призначають та звільняють з посад.

Президент запропонував змінити процедуру обрання ВККС – цим займеться спеціальна комісія у складі трьох членів Ради суддів України та трьох міжнародних експертів. Останні матимуть вирішальний голос. 

Крім того, нова ВККС має перевірити на доброчесність суддів Верховного Суду – ті, до кого не виникне питань, будуть рекомендовані до призначення на посади у суді.

Також у законопроекті йдеться про етичну комісію, яка має стежити за доброчесністю самих членів ВККС і Вищої ради правосуддя (ВРП). Вона складатиметься з трьох членів ВРП та трьох міжнародних експертів, які за результатами перевірки зможуть ініціювати питання про звільнення недоброчесного члена ВРП/ВККС.

Експерти Центру протидії корупції звертають увагу, що наразі законопроект не передбачає вирішального голосу в етичній комісії для міжнародниківкінцеве рішення про звільнення ухвалюватиме ВРП, яка за три роки свого функціонування встигла ухвалити низку свавільних рішень, а її члени стали фігурантами багатьох скандалів.

“За таких умов годі сподіватись, що етична комісія стане мечем над ВККС і ВРП. Єдиний шанс зробити її справді ефективноюпередбачити обов’язковість для ВРП рішень комісії. При цьому вирішальне слово має бути саме за міжнародниками, а не членами ВРП, які, очевидно, не зможуть приймати неупереджені рішення щодо своїх колег”,наголошує експертка ЦПК Галина Чижик.

Крім того, раніше низку положень законопроекту №1008 розкритикували заступниця голови посольства ЄС в Україні Анніка Вайдеманн і посол Канади в Україні Роман Ващук.

“Перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів і створення нової комісії з етики та доброчесності залишатиметься неефективним, якщо не буде перезавантажено Вищу раду правосуддя”, – йдеться в листі послів на ім’я керівників парламентських комітетів з питань правової політики Ірини Венедіктової та з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського.

За рішенням Верховної Ради, наразі текст законопроекту готується до другого читання за повною процедурою подачі правок.

Нагадаємо, раніше громадські організації Фундація DEJURE, Автомайдан та Центр протидії корупції зібрали конкретні випадки свавільної діяльності ВРП в проекті “Реєстр провалів Вищої ради правосуддя”.