Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Призначення директора Антикорупційного бюро зможе бути оскаржено в суді

Під час відбору кандидатів на посаду Директора антикорупційного бюро, конкурсна комісія розглядає документи учасників, які не можуть претендувати на цю посаду.

Це може стати підставою для оскарження результатів конкурсу в суді, ввжають активісти.

Так, наприклад, кандидат на посаду директора, колишній грузинський посадовець Давід Сакварелідзе під час першого туру співбесід на посаду директора НАБ не підтвердив своє володіння українською мовою, що є однією з вимог до директора Бюро, відповідно до українського законодавства. Тим не менше, конкурсна комісія розглянула його кандидатуру та обрала його до короткого списку претендентів на 2 тур співбесід.

“У разі, якщо він стане 1 з 3 кандидатів, які пропонуватимуться Комісією Президенту, існує великий ризик оскарження рішення комісії у суді, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління “Центру протидії корупції”. – Ми вже маємо прецедент в Україні з відбору директора “Укрзалізниці”, коли один з претендентів оскаржив рішення  через незначне порушення законодавства в Дніпропетровському окружному адміністративному суді, заблокувавши конкурс та всі призначення. Комісія  повинна розуміти свою відповідальність та ризик, який несе за таке, навіть незначне порушення законодавства, даючи можливість оскаржити та заблокувати призначення Директора НАБ кожному з 176 кандидатів”.

Слід відзначити також, що всі голосування конкурсної комісії, відповідно до законодавства, мають бути оприлюднені в протоколі поіменного голосування на сайті Адміністрації Президента, чого на разі не відбувається.

“Члени комісії, під час проведення інтерв’ю, ставлять собі в своїх записах бали, які потім окремо публічно не озвучуються. – стверджує Ярослав Юрчишин, член правління Transparency International  Україна. – Так, наприклад, в Комісії існували серйозні питання до декларації прокурора Анатолія Матіоса. Тим не менше, він пройшов до 2 туру, хоча комісія не озвучила поіменно, хто саме з її членів підтримав цю кандидатуру. Громадськості було б дуже цікаво знати та бачити публічно, як цього вимагає законодавство, хто саме підтримав кандидатуру з суттєвими зауваженнями до “прокурорської” декларації та рекомендував для “шортлісту” кандидатів”.

Як відомо, наступне засідання Конкурсної комісії має відбутися 2 березня, а 2 тур співбесід, відповідно до рішення Комісії розпочнеться 3 березня, у вівторок, та триватиме до 4 березня, включно.