Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Прокурори Холодницького незаконно передали в поліцію справу про розкрадання 300 млн “опоблоківцями”

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури порушили норми Кримінального процесуального кодексу та передали до Національної поліції справу щодо розкрадання 300 млн грн на махінаціях із зеленим тарифом. Ця справа вже поповнила “Реєстр злитих справ”, куди  вносяться справи, у яких реальним вирокам заважають деякі прокурори САП та їхній керівник Назар Холодницький.

Про передачу справи в поліцію йдеться у відповіді Національного антикорупційного бюро на запит Центру протидії корупції.

Так, від вересня 2017 року детективи НАБУ розслідують схему розкрадання 300 млн грн держпідприємства “Енергоринок”.

Слідство встановило, що  підконтрольне місцевим депутатам в Запорізькій області від “Опоблоку” Руслану Божко та Олександру Рєпкіну підприємство “Токмак Солар Енерджі” продавало цьому держпідприємству електроенергію за завищеною вартістю.

За висновками слідства, “Токмак Солар Енерджі” отримало “зелений тариф”, подавши підроблені документи про введення ще не побудованих площ в експлуатацію. Йдеться про третю чергу сонячної станції потужністю 6 МВт.

Суть “зеленого тарифу” в тому, що держава умисно дорого купує електроенергію з відновлюваних джерел. Це робиться для заохочення у виробленні зеленої енергії.  

У листопаді 2018 Нацкомісія з питань енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила рішення про проведення позапланової перевірки підприємства за заявою НАБУ.

Про схему вже неодноразово писали ЗМІ і восени минулого року була призначена перевірка, тому ми вирішили поцікавитися, на якому етапі перебуває розслідування”, коментує юристка ЦПК Олена Щербан.  Як з’ясувалося, справа передана в Нацполіцію, але це порушує вимоги щодо підслідності, визначені ст. 216 Кримінального процесуального кодексу”.

Детективи НАБУ встановили факти розкрадання у розмірі 300 млн грн. Така сума є прямою підставою для визначення підслідності за НАБУ.

Однак у відповіді НАБУ повідомляється, що прокурор САП визначив підслідність за органами національної поліції. Детективи оскаржили це рішення прокурора керівнику САП Назару Холодницькому.

Крім того, з реєстру судових рішень, стало відомо про позов НАБУ до “Токмак Солар Енерджі” у рамках провадження.

Таке рішення прокурорів САП грає на руку фігурантам розслідування, адже є високий ризик того, що справа там просто “помре”. Більше того, фігуранти зможуть вимагати залишення без розгляду позовів НАБУ в господарському процесі через таке рішення прокурорів”, — додає Олена Щербан.

Відповідно до даних сайту НКРЕКП тариф підприємству встановлений до 2030 року. Якщо не припинити розкрадання, до цього часу збитки державі будуть становити понад 1 млрд грн, враховуючи інформацію про завищений тариф.